Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 ... 6 7 8 9 10 ... 23
 
daddy 12.06.2007 u 21:20:05 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
sviramo 29.6. u rijeci, odavno 16. kao datum nije aktualan.
dado 14.06.2007 u 15:06:46 profil autora
a di je svirka u rijeci.. mislim da su zatvorili stereo preko ljeta... a 2 lava neeee valjda?!
teller 20.06.2007 u 09:55:09 profil autora
vlado 20.06.2007 u 10:06:53 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Čekaj, i sad ne mogu do cijelog teksta ako nisam - pretplatnik?!
johnnykola 20.06.2007 u 10:52:59 profil autora
sta je bilo!? reci!
koja debilana!
vlado 20.06.2007 u 11:06:05 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Heh, možda nije.
Možda se u nastavku tekstova kriju pravi biseri hrvatskog žurnalizma... A i šire.
teller 20.06.2007 u 21:09:44 profil autora
ispričavam se :-)
oak 3 20.06.2007 u 23:45:58 profil autora
Pipsi kreću na Anti-AIDS turneju po hrvatskoj obali

Foto: Ranko Šuvar/CROPIX
--------------------------------------------------------------------------------




ZAGREB - Zagrebački bend Pips, Chips & Videoclips 22. lipnja koncertom u Rabu kreće na Anti-AIDS turneju, navedeno je na današnjoj konferenciji za novinare, na kojoj su se, osim frontmena Pipsa Dubravka Ivaniša Rippera, našli i predstavnici Durexa te Hrvatske udruge za oboljele od AIDS-a.

Cilj turneje, koja do 7. srpnja obuhvaća još i Pulu 25.lipanj, Rijeka 29. lipanj, Hvar 5. srpanj, Korčula 6. srpanj i Komiža 7. srpanj, jest ukazati na problem AIDS-a i djelovati edukativno te potaknuti ljude na testiranje. Pipsi će zasvirati i nove stvari, a okupljeni će biti opskrbljeni prezervativima.

- Smisao turneje prije svega je to što ćemo raditi nešto pametno, a ako treba, i s pozornice ćemo u publiku bacati prezervative - istaknuo je Ripper. (T. Pe.)


KOMENTARI Komentiraj


orkestar_pravi / diskutant / 19.6.2007 14:23:19
i dalje ih tedeski sponzorira? da mi je znati koju racunicu u tome nalazi :-)

JOJ / diskutant / 19.6.2007 14:21:37
zar opet najdosadniji izrodi ovog dijela europe... nije li bolje slusati originale koje neuspjesno kradu nego gubiti vrijeme na kvazi intelektualca tripera

datumi / PalcicAlbert / 19.6.2007 13:53:27
jos da se novinar(ka) potrudio napisati kojeg datuma su u kojem mjestu, bilo bi super. ima li netko info kada ce svirati na hvaru?

kompilator / Travis / 19.6.2007 10:35:11
cijeli život nekog potkrada (a to i sam "pokajnički" priznaje u 2X2; inače, svaka sličnost s 2+2=5 je, naravno, slučajna) iako se fura na velikog umjetnika. ali bar su mu uzori oni najbolji i u ovoj poplavi smeća bar možemo čuti nešto što zvuči kao Radiohead ili Lipsi (nekad britpop) kad ih je već pravo čudo zateći u medijima, a njihovo gostovanje u ovom dijelu svijeta ravno ukazanju.

/ orkestar_pravi / 19.6.2007 10:19:48
jeste skuzili kako ripper kaska za svijetom? ne ide mi u glavu da covjek - profesionalni glazbenik toliko kasni za trendovima: pipsi su bili oasis, kad su ovi otisli u ku..., pa su bili radiohead kad su ovi poceli radi gluposti, pa su sad lipsi+mercury rev kad su oba ova, inace sjajna benda, napravili po prvi put govna od albuma. Sta ocekivati? 2012. Pipsi kao Arcade Fire ili The Hold Steady? Mislim ok je to sto se furaju na dobre faze pametnih bendova, no ipak je to furanje i kopiranje i, onako, jadno i bezveze. Al tedeschi je jak - Durex je cak ok proizvod za reklamiranje(mislim, blamaza je svejedno, al sa stilom). Ali Plidenta???

/ canardd / 18.6.2007 22:15:41
barem kopiraju nesto sto valja, hehe=))) fleming lipsi genijalni su. a drvece i rijeke prekrasan album je bio. cekamo novi da, o da...

/ misteriozo / 18.6.2007 19:06:30
singl koji se trenutno vrti je loša kopija flaming lipsa. a prethodni album je bio loša kopija radioheada ('kid a' albuma). eh pipsi čipsi

teller 20.06.2007 u 23:56:46 profil autora
"...(a to i sam "pokajnički" priznaje u 2X2; inače, svaka sličnost s 2+2=5 je, naravno, slučajna)..."
biserić....
trixy 21.06.2007 u 07:44:41 profil autora
glorija. nekih top 10, a na 4. mjestu iza oprah:
Dubravko Ivaniš Ripper (32)...
hehe
DanMrak 21.06.2007 u 11:05:51 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Tu je i vrijeme stalo da se odmori malo....:))))
daddy 23.06.2007 u 18:40:06 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
drago mi je da glorija jedina kuži kolko je to astronautskih godina!
trixy 23.06.2007 u 20:08:27 profil autora
a k tome su jedni od rijetkih koji se i trude 'kužiti'
darko 05.10.2007 u 15:57:32 profil autora
Od subote 06. listopada je na kioscima novi, šesti broj Večernjakovog glazbenog mjesečnog priloga - Ritam. Nakon promjene kompletne uredničke i novinarske ekipe, promijenjen je pristup i sadržaj. Uz obradu tema o punku 21. stoljeća, interviewe s Muse, PCVC i PW Longom, pregršt recenzija, pregleda odličnih i manje dobrih, ali aktualnih videospotova, gomilu najava, top lista i ostalih atraktivnih sadržaja za ljubitelje glazbe - Ritam sada imate razloga čitati. Opet donosi besplatni promo CD "Urbanizam" s pjesmama Batide, Frenkieja, Ede Maajke, TBF-a, PipsChips&Videoclipsa , Elementala i Meritas, te poster Pipsa .
trixy 05.10.2007 u 19:47:30 profil autora

sadrzaj je izmijenio/la - trixy u 05.10.2007 u 19:48:13
matea 06.10.2007 u 17:32:44 profil autora
sve neki reperi na onom cd-u i dosadna meritas pjesma i ono nešto deportivo.
urbanizam hihi
a super je taj "ritam prilog" onak bez čitanja i to.

najnevjerojatnije od svega- jurkas mi je otkio neš super- tiny masters of today. curica od 11 i brat joj od 13 godina imaju bend i russell simmins ih je producirao. fora.
dju 08.10.2007 u 16:59:37 profil autora
Poglečte astronautijo što će napisat Branko Kostelnik, poznatiji kao muž Jagne Pogačnik, a urednički potpisat Edo Popović, poznatiji kao Svenov tata.
Kladim se da će bit neautorizirana biografija.
Dakle:


Naklada LJEVAK s ponosom najavljuje izdavanje biografije najekscentričnije
pop grupe svih vremena - PIPS, CHIPS & VIDEOCLIPS!


Od Zapruđa i Utrina do zvijezda put je prilično dug, i vrlo je malo onih
koji ga prijeđu. Još manje je onih koji uspiju preživjeti tamo gore, u tom
ledenom, zvjezdanom svemiru. Uspjelo je to grupi predvođenoj Dubravkom
Ivanišom, naime grupi Pips, Chips & Videoclips.



Od 1992., kad je objavljen njihov prvi singl "Dinamo ja volim", koji ih je
smjesta izbacio u stratosferu, do 2007., kad na Zemlju stižu prvi video
zapisi o boravku Dubravka Ivaniša u svemiru, P,C&V na svom su putu
mijenjali sastav, okus, boju, miris i gustoću, ali nikad kvalitetu lirike
i
zvuka, što ih čini najboljim hrvatskim pop bendom posljednjih 15 godina. S
tim u vezi, tvrdnja s web stranice grupe, da su P,C&V svjetski bend koji
pjeva na hrvatskom jeziku, uopće nije marketinško naklapanje. To je gola
činjenica.



Pretpovijest grupe, živote njenih prvih članova, Rippera, Kralje, Borščaka
i Šparke, turbulentne devedesete godine kad glazba P,C&V postaje simbolom
urbanog otpora jednoj bezumnoj politici, te susret s novim tisućljećem i
novim tehnologijama - sve to rekonstruira ugledni publicist Branko
Kostelnik.



Sredinom 2008. godine knjiga bi se trebala naći u svim hrvatskim
knjižarama
(ako ne i šire), a dotad možemo uživati u novom zvuku legendarnih Pipsa
koji stiže - ni više ni manje - nego iz svemira.

Naklada Ljevak
dju 09.10.2007 u 00:24:42 profil autora
sori, previdjela sam oakov topic "nova knjiga"
teller 11.10.2007 u 23:37:47 profil autora
Tko su hrvatske glazbene sponzoruše?

Dugo nas nije bilo s našom sporadničnom Nagradnjačom, nadolazeće predizborno vrijeme je pravo okružje je za još jednu sabotersku akciju. Daklem - š'o se čeka? Ako se klonimo wannabe mutikaša & zajebanata koji se vole identificirati s domicilnom „estradom“ zanimljivo je malo pročačkati po nepopularnoj temi sponzoriranja „alternativnih“ glazbenika na (između ostalog i uranom) osiromašenom tlu Hrvatske. Ideju nam je dao reklamni uradak T-Mobilea u kojem jedan pjevač u ulozi astronauta nešto čačka po njihovom novom mobitelu dok u pozadini svira eto baš njihov „tako progresivno alternitivno & 2gačiji novi singl. Nije baš grozno kao kad Miroslav Škoro razvaljuje svoj sponzorski sendvić sa svinjetinom u miru i tišinu šumske idile, ali vrijedi pažnje. If ju nou vot vi min...

Nema nam druge nego dobrano zasukati rukave, začepiti nos (oh, da) i duboooko zaroniti u tajne i mračne odaje „zabranjene“ i vrlo neomiljene teme među domaćim, ajmo reć', „urbanim izvođačima“. Nije da smo protiv ideje, dapače, smatramo da je obaveza naših muz'čara da ušićare neku sponzorsko-pokroviteljsku kunu ili barem neku robnu razmjenu (makar samo promociju) od kapitalističkih uzdanica našeg (evo samo što nije...) boljitka na trnovitom putu u „bogom danu“ EU. Ta, znamo kol'ko je tvrda muzička mrva kruva. Random lista dijela zaljubljenih nekada & sada kaže ovako...

Pips, Chips & Videoclips + Atlantic grupa, T-Mobile, Zagrebačko osiguranje
Hladno Pivo + Ožujsko pivo, Vans, Shoe-be-do, PZ Auto, Music centar

Edo Maajka + T-HT, Shoe-be-do

T.B.F. + H1 fiksni telefonski operater, Tuborg Green

Jinx + Tuborg Green, Profil Megastore

Gibonni + T Mobile

Psihomodo Pop (Davor Gobac) + T-Com Fonoteka

Svadbas + Zagrebačka pivovara (Fresssh pivo)

Vatra + Pepsi

Dražen Turina Šajeta + Adidas, Jägermeister, Podravka

Urban & 4 + Shoe-be-do (Dr. Martens)

Prljavo kazalište + Karlovačko pivo

Goran Bare + Stella Artois

Ramirez + T-Com MAX Adsl

Let3 + Iskon, Večernji list

Damir Halilić Hal + Stanford guitars, Zeta d.o.o.

Gustafi + Istarska županija

Svi ostali vole... Otvoreni radio uglavnom. Jutarnji list ponekad. Ima toga još ali stao nam je mozak. Svaka moguća greška je nenamjerna, ako imate prijedlog, dopunu, demantij ili primjedbu pošaljite na ri-rock@net.hr.


Link
matea 11.10.2007 u 23:44:32 profil autora
Link zijeeeev...
zumbula 18.10.2007 u 11:09:50 profil autora
oglasio se gall u slobodnoj ' osrednja space opera'
electro cute 18.10.2007 u 12:42:00 profil autora
živio zlatko!
i on je izgleda puno slušao queen. bilo bi mu bolje da radi pašticadu...
morsky 21.10.2007 u 17:28:59 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?


čačkao sam po netu, pa isčačkao razgovor sa jednim novinarom, kojeg se sjećam još od nekad.. a čovjek spominje naše drage astronaute u zanimljivom kontekstu.


INTERVJUI
Petar Janjatović - kritičar i publicista
10.10.2004.





Da li se pirateriji definitivno stalo na put?

Ne. I nikad neće moći da se reši definitivno, kao što definitivno nije rešen ni u Francuskoj, Nemačkoj, znači razvijenim zemljama. Jednostavno, uvek će jedan određen segment piratskih diskova da se pojavljuje na tržištu. To je nešto što ne može potpuno da se zakoči, ali je bitno da se drži u nekim okvirima. Znači, da zaista ne bude da se legalno izdanje Prljavog kazališta prodaje za 450,00 dinara, a na svim tezgama 150,00. Ili novi diskovi stranih izvođača koji će koštati oko hiljadu i petsto dinara, a na tezgama je deset puta jeftinije. E, to jeste krađa i to se mora sprečiti.

Koliko vam je vremena trebalo da napišete ''Ju rock enciklopediju''?

Meni je Peca Popović rekao da kada me to budu pitali kažem ''Celoga života''. Aktivno sam je pisao tri-četiri godine, ali da bih došao u tu fazu da bih mogao da sednem i pišem, bilo je potrebno mnogo vremena i mnogo rada. Ja sam zapravo imao taj neki virus da to napravim početkom osamdesetih. Draganu Kremeru i meni su još 1981. Godine ponudili da napravimo ''Enciklopediju''. Tog trenutka je bukvalno svake nedelje izlazila po jedna fenomenalna ploča i bilo nam je glupo da se usred toga pravi enciklopedija, pa smo predložili da se uradi druga knjiga ''Drugom stranom'' ili ''Almanah novog talasa u SFRJ''. I taj crv je ostao u meni. U to vreme napravio sam dosta intervjua sa akterima domaće rok scene i kasnije to iskoristio za knjigu. Siguran sam da ja to ne bih ''izgurao'' da nije bilo raspada Jugoslavije i da nije došlo do onog praznog hoda u novinarstvu i u muzici. Imao sma potrebu da pišem, a nisam imao gde, a tamo gde sam mogao – nisu plaćali. Sa jednim prijateljem sam 1993. Godine naučio da pravim nakit i svakog dana radio od 9 do 16 sati. Svakog dana natrpaš neke kamenčiće u neko prstenje, dođeš kući, jedeš i onda sedneš za kompijuter i pišeš knjigu. Bio mi je čist mozak. Da sam se tada bavio novinarstvom i sedeo u nekoj redakciji po ceo dan, ne bih bio u stanju da nakon toga sedim kod kuće i pišem knjigu. Eto, tako je nstala ''Enciklopedija''.

Da li je rock'n'roll počo da propada kada je počela da se raspada Jugoslavija?

I da i ne. Definitivno je da su dens i turbo folk pojeli generacije i generacije i da su selo doveli u grad. A s druge strane, ja sam prvi tiraž ''Ju rok enciklopedije'' od 4.000 primeraka relativno brzo rasprodao, dopunjeno izdanje ima tiraž od 3.000 , koji je na izmaku. Dakle, 7.000 primeraka knjige koja nije jeftina, koja se bavi nečim što mi mislimo da nikog ne znaima. Ja sam zaista mislio da knjigu pišem uza sebe i par prijatelja. To je primer koji ohrabruje. Nije da je baš propao rock'n'roll. Ali, s druge strane, tiraži domaćih diskova su katastrofalni zbog piraterije. Videćemo kako će se stvari odvijati ubuduće s obzirom da se pirateriji delimično stalo na put. Lepo je kad odeš na Tašmajdan na koncert Mano Čaua koji je rasprodat. Posle se razočaraš kad vidiš da i OK bend rasproda Tašmajdan.

Kako doživljavate ''popularnu muziku''?

To je instant, džuboks, da ne trljaš mozak previše. Dakle, OK bend je odabrao najodvratnije pesme iz istorije jugoslovenskog rock'n'rolla, pa je i te odvratne pesme u svojim obradama upropastio. Pritom se ne skida sa TV pinka, a to što oni nude jeste kič. Ali to je brend
čumandra 21.10.2007 u 21:58:33 profil autora

Dragan Kremer! Ja mislim da se odavde nas najviše pet sjeća Dragana Kremera.
daddy 21.10.2007 u 22:11:11 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
prvi! pik spas za mene!
čumandra 21.10.2007 u 22:32:36 profil autora
On i Luković su mi bili najdraži iz tih vremena. Prgavi, sočni, iako je Luković bio puno prgaviji sa singlovima.
A Kremer je u dva ili tri nastavka opisivao kako je putovao iz Beograda u Zagreb na Azru.
A ti svakako jesi jedan od tih pet koji se sjećaju.
sadrzaj je izmijenio/la - čumandra u 21.10.2007 u 22:33:12
ADOLF ŠIMEC 21.10.2007 u 22:33:58 profil autora

TKO PRVI DREK MRVI
čumandra 21.10.2007 u 23:14:39 profil autora

Znao sam da ja to ne moram napisati.
sis 24.10.2007 u 11:31:12 profil autora
još možeš popraviti sve
Simpa tekst u Joy-u
rosita 24.10.2007 u 17:54:19 profil autora
pročitala ja da pipsi sviraju u predizbornoj kampanji i prvo posmislih kako mora da je neka greska. zatim procitala to jos na nekoliko mjesta te na kraju ispade da nije riječ o nikakvoj greski. na kraju me to nekako iznenadilo i u neku ruku mozda i malo razocaralo, na tim kapanjama svira thompsom, severina... nikako tamo ne vidim mjesta pipsima ali očito nije badava ona stara "trbuhom za kruhom". nadam se da do toga ipak nece doci, a u slucaju da dođe nadam se da ce to biti one time thing.
ako ništa drugo u dovoljnu kolicinu dobre volje i cuge zaboravit cemo da samo okruzeni istim facama sve jadnijih i jadnijih politicara te uzivati u izvrsnoj glazbi.

Link



sadrzaj je izmijenio/la - rosita u 24.10.2007 u 17:57:56