Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 ... 3 4 5 6 7 ... 23
 
backdrifter 31.01.2007 u 16:07:17 profil autora
omnomnom
ajme ja bi tu knjigu. i kartu za svemir, bilo gdje, makar i mjesec! ;)))
gogolj 31.01.2007 u 21:16:56 profil autora
apollo 11.
amerikanci nisu tad kročili na mjesec. kubrick je režirao to slijetanje.
dju 31.01.2007 u 23:13:43 profil autora
o da. ameri su baš s apollom 11 sletjeli na mjesec!
gogolj 01.02.2007 u 00:29:36 profil autora
režirao, lažirao... mislim potpuno je svejedno.
ono kad se vijori zastavica i kad se skakutaju po mjesecu. e to, to je kubrick sredio. tako da ni rusi nisu uspjeli skužit. majstor!
lollipop 01.02.2007 u 10:53:38 profil autora
jooo .. !
trixy 01.02.2007 u 13:30:02 profil autora
i moja mama ima tu sliku astronauta, ali autogrami su od sve trojice, ne samo armstronga
oak 3 01.02.2007 u 13:44:31 profil autora
Dubravko Ivaniš Ripper: "Bez određenog rizika nazaduješ"Po mnogo čemu posebni bend, Pips, Chips & Videoclips najavljuju novi album za jesen ove godine, što će im biti prvi studijski projekt nakon "Drveće i rijeke" iz 2003. Uskoro (17.2.) će održati i koncert u Zagrebu, u klubu Boogaloo. Također, Pipsi su u astronautskoj misiji traženja mitskog grada Fafenštajna. Sve to dalo nam je dobar povod za jedan elektronički intervju s kapetanom-frontmanom tog broda, Dubravkom Ivanišem Ripperom.

Što ima novo s Pipsima?
Radimo. Zapravo, zajebavamo se... to je prava istina. Nije se lako ni jednostavno danas zajebavati, ne, ne, uopće! To je teško rudarsko/udarničko zajebavanje.Eto što je novo!



Svaki dosadašnji album Pipsa je donosio poprilične pomake u stilu. Hoće li to biti slučaj i s ovim?
Hoće. Da toga nema, nestalo bi veselja kreacije, nestalo bi neizvjesnosti. Mi ćemo se uvijek mijenjati zato jer bez određenog rizika ništa novo ne možeš naučiti, a to bi značilo da nazaduješ.

Do izlaska albuma neće više biti koncerata?
Album je planiran za ranu jesen ove godine. U svakom slučaju mi smo zamalo 4 godine u njegovoj produkciji, a sada ulazimo u finalizaciju. Fokus je definitivno na studiju, ali vjerujem da ćemo nešto i svirati. Nema razloga da ne sviramo.

Volite li svirke? Kako se osjećate na bini?
Osjećamo se na bini ko pingvini, ha ha... Ne kužim baš pitanje, pa stage mi je radno mjesto, bilo bi deprimirajuće da se osjećam loše. Nikad ne radim stvari za koje nemam afiniteta i za koje nisam spreman. Nigdje nisam slučajno.

O "Drveće i rijeke" se jako puno pričalo i prije izlaska zbog suradnje s Daveom Fridmannom. S kim će te surađivati ovaj put i gdje ćete snimati novi album?
Mi sve i svakodnevno snimamo u svom studiju. Producirali su ga većinom Ivan Božanić, te Jura Ferina i Pavle Miholjević a miksat će ga vjerojatno Dave u Tarboxu.

Sredinom '90-ih Pipsi su prozvani 'generacijskim bendom. Je li vam danas žao što ste se (svojevoljno) prilično udaljili od te uloge?
Ne znam, ne sjećam se toga. Nismo mi igrali uloge, mi smo radili, a drugi su se zabavljali etiketama. Prilično sam siguran da me ne interesira pozicija generacijskog glasnogovornika, niti me ikad to intrigiralo. Muzika je istraživanje, a tu nema mjesta zadanosti i izvjesnosti. Onda nije više zabavno.

Čitao sam vaše intervjue tih godina. Sjećam se da ste uvijek bili skeptični (neki će reći realistični) i dobro predvidjeli nestanak tzv. Fiju-Briju scene. 'Scena' je bila riječ koja se često spominjala u vašim intervjuima. Što mislite o današnjoj glazbenoj situaciji u Hrvatskoj i kakva su vam predviđanja za budućnost?
Ima par dobrih bendova (autora) i gomila bezveznih. Tako je uvijek bilo i bit će, ne samo kod nas nego svugdje u svijetu. Stvarno nema smisla ni moralizirati ni popovati o drugima. Time nek se bave oni koji su nezadovoljni sobom i ništa ne rade. Cjelodnevno se godinama brinem samo o svojim pjesmama, za druge me fakat nije briga.

Do sada je na vašim albumima bilo puno komentara aktualne društvene situacije u Hrvatskoj. O čemu govore pjesme na novom projektu?
Do "Boga" je mjestimično vjerojatno bilo tako kako kažete, no već na toj ploči, a nekmoli kasnije shvatio sam da bilo kakvo petljanje s dnevnom politikom truje pop pjesmu. Svaka pop pjesma ima potencijal i zrno vječnosti, dnevna politika u njoj to sigurno nema i zapravo je banalizira.

Na ovom albumu filigranski precizno razglabamo o Fafenštajnu i Astronautima kao prapočelu Svega. Putnik-Namjernik bi mogao
pavle 01.02.2007 u 22:39:38 profil autora
na okretištu na borongaju, eno, osvanuo veliki jumbo plakat za koncerat.

oak 3 13.02.2007 u 22:56:31 profil autora
preneseno s t-portala


DUBRAVKO IVANIŠ:

'Neka se žene brinu o našim veličinama'
Što god mislili o bendu Pips Chip & Video Clips, nepobitno je da se radi o čvrstoj tvorevini, koja je izdržala velik broj kušnji. Kormilo ovog (pjesnički rečeno: odnedavno svemirskog) broda još uvijek čvrsto drži Dubravko Ivaniš Ripper, koji sa svojom posadom započinje novu 'svemirsku odiseju'


Dubravko: 'Okupacija Fafenštajna dešava nam se, baš kao i golorukom narodu.'


Skorašnji koncert u klubu Boogaloo bit će svojevrsna uvertira u novi album čiji radni naziv se još uvijek krije iza riječi 'Fafenštajn'. Po svemu sudeći, i bend i publika su spremni za novi studijski album, koji će se na tržištu pojaviti najesen. Dakle, dovoljno razloga za intervju s Dubravkom Ivanišem.




Rock je prljava imperijalistička podvala koju je naš narod na vrijeme prozreo. Kakvi bakrači, kakvi drogeraši, hajte, molim vas! Rock se dešava u zemljama u kojima nešto trulo gnjili iznutra prema van.







Negdje u isto vrijeme prošle godine ste svirali u KSET-u. Uskoro nastupate u klubu Boogaloo, koji je puno veći prostor. Iako je glupo govoriti o povratku PCVC-a na scenu (jer niste nikad ni otišli s nje), čini se da zatvarate krug i da se osjećate dovoljno jakima za povratak na pozicije koje ste imali primjerice 1997/98. kad je bio aktualan album 'Fred Astaire'.

Dubravko Ivaniš: Iskreno, ne znam. Okupacija 'Fafenštajna' dešava nam se, baš kao i golorukom narodu, po prvi puta. Dolazimo u miru, s prijateljskim namjerama. Vjerujem da će sve biti u redu; godine su prošle pune muka, rek'o bi pjesnik. Žene neka brinu o našim 'veličinama', a mi muški odosmo lovit bizone. Tako je, čini nam se, najpoštenije!

Kako objašnjavaš činjenicu da rock scena u Europi u zadnjih nekoliko godina buja i da se konstantno pojavljuju mladi bendovi koji doslovce grizu u svojoj kreativnosti, a da je u Hrvatskoj za to vrijeme doslovce iščeznuo pojam rock bend?

Dubravko: Rock je prljava imperijalistička podvala koju je naš narod na vrijeme prozreo. Kakvi bakrači, kakvi drogeraši, hajte, molim vas! Rock se dešava u zemljama u kojima nešto trulo gnjili iznutra prema van. Kod nas to nije slučaj! Mi smo 16. na svijetu i nemamo problemos.

Dosad si nebrojeno puta izrekao dijagnozu bolesti našeg društva, koje se čine neizlječivima, no kroz svoj rad pružaš drukčiju sliku. Što te motivira?


'PCVC Astronautija upravo istražuje gluplje muzičke promotivne sisteme od ringtonova.'

Dubravko: Čitam neki dan agencijsku vijest u kojoj se Hrvatska apostrofira kao 16. zemlja na kugli zemaljskoj po kvaliteti života. Ozbiljni dečki to ozbiljnim parama i metrima mjerili! Što mi preostaje, neukom i nezahvalnom, osim da se ovom prilikom javno ispričam svima koje sam ikada u svom javnom djelovanju svojim izjavama povrijedio.

Pitam se, tako, pred sobnim ogledalom – u čemu si ti 16. na svijetu, Dubravko, pobratime mio? Vidiš, odgovaram samom sebi na rubu sch-a, ni u čemu, dragi moj! A tvoja zemlja, baš na 16. mjestu od svih država u svemiru. Poklopio sam se ušima i otišao čučati u kut.

Na svom faq-u si izjavio da imaš nedostatak povoda za euforiju. Nije li to negativno za frontmena grupe? Jer frontmen je, htio-ne htio, pokretač. Ljudi zbog toga i idu na koncerte, treba im netko tko pokreće i usmjerava, pa makar i negativno.

Dubravko: Jadna li ujna onom koga pokreće i usmjerava samo euforija i euforični poticaji. Droga! To je onda droga! Svi ti drogeraši onda idu Sako-Menu
oak 3 13.02.2007 u 22:59:55 profil autora
www.monitor.hr

Karte su nam sve na broju
Veliki solo koncert Pipsa u Zagrebu, dijelimo ulaznice

PipsChips&Videoclips 17. veljače (iduću subotu) održavaju koncert u zagrebačkom klubu Boogaloo. Bit će to prvi veliki solo koncert Pipsa u njihovom gradu nakon više godina (u međuvremenu su održali nekoliko u manjim prostorima ili s drugim velikim bendovima) pa se može reći da se radi o jednom posebnom koncertu. Bit će to i njihov posljednji koncert prije izlaska novog albuma 'Astronauti u pustinji' koji bi trebao izaći na jesen, a kojeg će nam lagano najaviti pjesmama 'Zdenka i vanzemaljci', 'Teroristi plaču' i 'Gravitacija'. Po ulaznicu dobili su Marko Filo, Tin Klanjscek, Šime Essert i Domagoj Ulamec.
darko 13.02.2007 u 23:02:26 profil autora
i kruno je pokleknuo... tc tc tc
johnnykola 13.02.2007 u 23:18:06 profil autora
sta je bilo!? reci!
A blebećeš li neku mantru na uzbekistanskom u pratnji falš intonirane vlati trave, ti se često na tu foru možeš berićetno prošetati cijelim svijetom! Ma super, drago mi je zbog njih!


ja (i vjerojatno jedino ja) nalazim ex-jugu ove u dvije recenice. nice.:)
matea 16.02.2007 u 11:35:00 profil autora
ona pitanja koja su igrači umjesto na fak poslali na jutarnji Link

.
i want a verb and you give me a noun
oak 3 16.02.2007 u 22:55:38 profil autora
objavljeno 16.02.2007. www.24sata.hr


Ripper: 'Oduvijek sam htio biti ­predsjednik razreda'Frontmen Pips, Chips&Videoclipsa uoči subotnjeg koncerta u zagrebačkom Boogaloou24SATA: Što da očekujemo od vašeg novog albuma?
Svaki put ispočetka moji letači i ja prije misije dobijemo malu, slabo čitljivu i nemušto ispisanu ceduljicu: "iČi ČEtE tam gDJe niKaD nistE Bili!" Sto mu gromova Darkvuda, zar opet?, namršti se Brko. Koji nam kreten to šalje, tilta Droid. Ne zna ni č i ć, prisnaži Floyd motajući smiješnu cigaretu. Ko ga j..., idem tamo gdje su svi na mom, namćorast postane Lopez. Šinec po običaju šuti, a ja i Kardinal opet sami obavimo cijelu operaciju. Pritom puno hihoćemo i još više se ljutimo. Kad međusobno više ne pričamo, to je znak da je ploča gotova. I neće se zvati 'Astronauti u pustinji'. To je nečija halucinacija koju su svi kopipejstali.
24SATA: Kakav je život u Fafenštajnu?
Baš nigdje moja astronautska eskadrila nije srela nešto nalik vama, građanima Fafenštajna. Još nismo ni ušli u vaše područje, a već imam snažan osjećaj da ćemo se kod vas susresti s nevjerojatnim problemom gubitka identiteta jer tu baš nitko ne smatra da je iz Fafenštajna, nego nas, neuke astronaute, ispituje o njemu kao da je to naša, a ne vaša briga.
24SATA: Devedesetih su te nazivali glasom generacije. Kako sad gledaš na to?
Oduvijek sam želio biti predsjednik razreda. Nosio bi imenik i za sitnu lovu ispravljao komade u četvorke. Za malo manje sitnu lovicu ispravljao bi dvojke u petice, a znate da za pet zna samo Predsjednik Svemira.
24SATA: Je li ti kao djetetu intelektualaca zapruđanska ulična škola bila bolna?
Zapruđe je nešto najbolje što mi se moglo dogoditi. Svakom trogodišnjaku toplo preporučujem putovanje 'zapruđanskim snom'. Živo vrelo istančane filozofske misli prožeto najstrožom vojničkom obukom! Zapruđe regrutira kompletne i kompetentne astronaute.
24SATA: Bi li se, kao neki tvoji kolege, pristao pojaviti u "Genijalcima" ili nekoj drugoj TV emisiji?
Ne bih. Za to trebaš biti klikeraš i reagirati u sekundi.
oak 3 16.02.2007 u 22:57:48 profil autora
Razgovarali smo s Ripperom



Astronauti su nadomak mitskog mjesta postanka i nade, grada Fafenštajna! Pips, Chips and VideoClips prije nastupa u Boogaloo, 17. veljače, odlučili su uputiti par riječi javnosti.



Pips, Chips and Videoclips spremaju novi album najkonspirativnijeg mogućeg naziva, kojeg produciraju neidentificirani leteći subjekti Pavle Miholjević i Jura Ferina iz Svadbasa, a miksat će ga u svibnju i Dave Fridmann u Tarbox Studiu, usred Cassadage, seoceta kraj New Yorka.

Više zanimljivih detalja vezanih uz ovo glazbeno iznenađenje otkrio nam je Dubravko Ivaniš Ripper na tajnom sastanku, no mi smo ipak odlučili objavit transkript.

Vaš posljednji studijski album je dobio odlične kritike. Njime ste krenuli novim smjerom i otvorili put prema svjetskom glazbenom tržištu. Da li će novi album koji je u pripremi stilski njegovim tragom ili nas očekuju neke zanimljive promjene u glazbenom izričaju?

Trijezan astronaut se nikad ne vraća tamo gdje je već zalomio! Kako i sami kažete, očekuju vas ''zanimljive promjene u glazbenom izričaju''. Tetkasto mi ova floskulica zvuči, al dobro sad....

Pipsi 90-ih i Pipsi danas – po čemu se najviše razlikuju? Koliko se promijenila filozofija benda, odnos prema glazbi, publici, koncertima?

Kroz čičke do pičke, reko je neki jednostanični oblik života jednom davno, a kopipejstali su ga od tada svi, pa evo i ja; nema tu puno pameti – uvijek smo se igrali, često i po rubu, često i bez znanja da bi mogli najebati. Čini mi se da sam nekad (ako igrate belu znat će te) išao zvati iz čiste zajebancije, na solo devu i sedmicu...ajd da vidim kaj će bit. I bilo je. Sad sam, sad smo...pametniji. Prilično očekivano, zar ne?

Za vrijeme nastajanja prošlog albuma na vašem službenom siteu organizirali ste natječaj za remiks pjesme Motorcycle Boy te natječaj za dizajn omota nadolazećeg albuma Drveće i rijeke. Da li vezano uz novi album imate neke slične planove? Spremaju li se osim izdavanja novog albuma i neki drugi projekti?

Bit će što nikad bilo nije! Drugovi, znajte, od svega na svijetu najvažnije je drugarstvo!



Kako napreduje snimanje? Kad se očekuje izlazak novog albuma?

Osamdeset posto albuma trackirali smo već prije godinu dana. Sad ćemo završiti ostatak i otići kod Davea u Cassadagu na čaj. A on je ljubazan domaćin, pa nam uvijek dok tako ćaskamo i krademo bogu dane smiksa cijelu ploču. Nažalost, nakon toga slijedi sezona kiselih krastavaca, pa kad ona prođe, mi ćemo uz ciku i viku ući u sam strašni Fafenštajn.

Kakve su vam ambicije za budućnost? Da li se namjeravate više orijentirati na inozemna tržišta ili vam je važniji uspjeh unutar granica RH?

Ovdje je izazov najveći. Najsmjeliji od nas, mada to ne bi smio otkrivati, skinut će kacige i probati disati fafenštajnsku ariu, prduckati i sve kaj već uz to ide. Ako preživi, pozvat će i nas ostale da izađemo iza grmolikog šipka. Ako ne preživi napisat ćemo mu na kamen samo kratku notu - ''Kakva budala!''.

U jednom intervju ste rekli 'Desilo mi se da sam prvu pjesmu u životu napravio da je pojela sve ostalo'. Radi se, naravno, o Dinamo ja volim. Stoji li još uvijek ta izjava ili mislite da bi novi album koji je u pripremi mogao i nju nadmašiti? Smatrate li da su se PCVC uspjeli maknuti od velikog uspjeha Dinamove himne i da vas ljudi sada više doživljavaju kroz glazbu koju danas radite, a manje gledaju kroz prizmu buntovnog kvartovskog benda?

Kad pričamo o Dinamo ja volim ponajmanje imamo na umu da je to u svojoj biti obična ljubavna
oak 3 18.02.2007 u 20:49:52 profil autora
medijski pokrovitelj koncerta u boogaloou, jutarnji list, ne posvecuje ni retka sutasnjeg broja o koncertu. izdanje koje ide u dalmaciju, primorje, istru, kao i slavoniju i sjevernozapadnu hrvatsku nema nikakvu informaciju o tome sto se zbivalo jucer navecer.

ujutro izazi i zagrebacko izdanje, odmah cemo vidjeti ima li bar za zagreb vijest da se jucer nesto veliko dogodilo



divovski kompjuteri
prilicno su sigurni
thomas 20.02.2007 u 19:55:12 profil autora
Bio prilog u Exkluzivu. Kratko, ali slatko.

Saznali smo da će egzekucija albuma izaći u ranu, najraniju jesen, odnosno početkom listopada.
vlado 20.02.2007 u 20:17:39 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Domaci novinar /domesticus medius vulgaris/ ukoliko pise o koncertu stranog banda - onda pise STO JE BILO, a ako pise o koncertu domaceg banda - onda pise TKO JE BIO."

citat iz "Oči u oči sa bengalskim tigrom", Znanje, 2006.

-------------

Pročitajte tekst.

"Ako postoji gostovanje koje je ne samo opravdalo već i debelo premašilo sva očekivanja, to je bez imalo sumnje preksinoćnji urnebesni nastup kalifornijske rnr atrakcije Eagles Of Death Metal, koja je u Tvornici izazvala paklenu eksploziju rocknrolla.
Pjevač i vrhunski šoumen, Jesse Hughes u nevjerici se lupao po čelu i divio se razgaljenoj masi koja mu je zabridjelim dlanovima i složnim glasnicama priredila kraljevski doček. A brkati rocker sa svojom je vraški dobrom ekipom izveo punokrvni rocknroll show, za pamćenje.
- Ovo je ludo! Ovakvo nešto još nisam doživio! - ponavljao je vrteći glavom, a brk mu se neprestano smješkao. Činilo se iskreno, no ako i nije, nema veze. U jednakom šoku bili su i naši glazbenici koji su ozarena lica u publici upijali svaki Jessejev pokret. On je razuzdan, lud i beskrajno zabavan... On je seksi dok pjeva, dok skakuće po pozornici, dok začešljava frizuru ili pak svoje rockerske brkove...
I iskreno uživa u onome što radi. Da se kojim slučajem i pojavio, suosnivač benda Josh Homme, zvijezda grupe Queens Of The Stone Age, kraj Jesseja bi pao u drugi plan. Svi rockeroljupci koji su došli u Tvornicu imali su što vidjeti, a oni koji nisu neka žale i pate dok im frendovi prepričavaju što su sve propustili.

Željka Vuković, vecernji.hr"

Liči vam na neki koncert na kojem ste nedavno bili?
daddy 20.02.2007 u 23:05:33 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
prvo;
mi smo zaista zadivljeni prikazom koncerta u v.l. i nikad ne tražimo baš ništa više
drugo;
ne možemo od dnevnih novina i njihovih jadnih šoubic/scena/život/ovo i ono rubrika očekivati više.
pa nema ni u ovoj gore recenziji ničega doli seksualnog udivljenja i uživljenja.
jučer je mom prijatelju rečeno od nekog novinarki nadređenog:
"bolje je da ne piše o muzici, nego tko je bio na koncertu. vjeruj mi."

to što zapravo nema scene, (p)a nema ni pisanog magazina, nema novinarskih Imena, nema stava, nema stručnosti, nema obrazovanja, nema smisla, nema morala, nema vertikale, nema zanata, nema interesa...
to bi možda bilo rješenje.
nije problem u turbo folku i klubovima koji preplavljuju zg. pa se svi čude.
a nitko se ne čudi da ovdje zapravo ne trebaju prsti 2 ruke da se nabroje dobri bendovi. za stvarno dobre nabrojat ne treba ti ništa doli kokošja noga, da prostiš.
vlado 21.02.2007 u 00:56:16 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kvalitetan u Hrvatskoj znaci biti underground.
Prosjek caruje.
ETernal 21.02.2007 u 13:56:34 profil autora
ima i u globusu.
ko pol kutije cedea je velik clanak.
dubravko ivanis bez ripper, ohoho.
no zanimljiviji im je emil kao dj.
fotka je dobra, ipak.
+ 21.02.2007 u 22:29:08 profil autora
test
vlado 21.02.2007 u 22:42:57 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kakav nickname! Alal vera.
daddy 22.02.2007 u 00:07:44 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
nick name + test.
napeto očekujemo daljnji razvoj događaja.
od "susreta treće vrste" fafenštajn nije bio u takvoj neizvjesnosti.
mislim, frajer(i) su tu, ne, il se varam?
TOMO ŠIMEC 22.02.2007 u 00:13:33 profil autora
lepota & otpor
Jedan, jedan, jedan... Dva, dva, dva, dva...
Dobro je, može.
admin 22.02.2007 u 00:19:58 profil autora
ha ha ha ha ha!!!!!!!!!
TOMO ŠIMEC 22.02.2007 u 00:22:19 profil autora
lepota & otpor
E, admine, krcka nekaj!
+ 22.02.2007 u 17:13:46 profil autora
,--^----------,--------,-----,-------^--,
/ ///////// `--------' / O
`+---------------------------^----------/
`\_,-------, _________________________/
/ XXXXXX /`/ /
/ XXXXXX / `\ /
/ XXXXXX /\______(
/ XXXXXX /
/ XXXXXX /
(________(
`------'
vlado 22.02.2007 u 17:45:27 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ček, znam!
Pištolj!
Ha, prvi sam pogodio!
Tralalala!

Pucaj dalje!
trixy 23.02.2007 u 19:32:06 profil autora
je.