Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
krampus 22.02.2005 u 18:08:44 profil autora
da je na Link napokon objavljen prvi pravi ulomak iz romana "Gori domovina: Steve & Samoula u Hrvatskoj" kojeg smo napisali Tonći i ja. Eto, meni je i dalje bizarno da će ovo zaista izaći, kod pravog izdavača, koji planira ubost hit s time i sve, budući da ne znam da je ovako što kod nas ikad prije izašlo, pa me veseli, kao da mi je ne prva, nego nulta knjiga. Oprostite na ovom nimalo cool trenutku iskrenosti, ali eto, biće mnogo bre smešna knjiga pa pročitajte.
vlado 28.02.2005 u 03:52:51 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pazite ovo...

----------------------

Otvoreno pismo Anti Gotovini

Poštovani gospodine Ante,

neću duljiti, jer znam da ste zaposlen čovjek i vjerojatno nemate vremena za čitanje, a kamoli odgovaranje na brojna pisma koja svakodnevno primate. Stoga ću Vam odmah iznijeti svoj problem.

Moje ime je Zoran, po struci sam novinar, a po zanimanju pisac. Dosad sam napisao dvije knjige koje su prošle razmjerno nezapaženo; pretpostavljam da je tomu tako jer se nisu ticali aktualiteta domicilne stvarnosti. Predugo sam, rekao bih, zabijao glavu u pijesak, ali to će se sada stubokom promijeniti. Roman, naime, koji je upravo pred objavom, zove se Gori domovina, a u njemu sam, što ste vjerojatno već i iz naslova prepoznali, uhvatio ukoštac (srpska riječ, znam, ali ne mogu se sjetiti druge) sa žučnim problemima hrvatske stvarnosnice. Jedan od njih ste, kako stvari stoje, i Vi. Budući da je radnja romana smještena u ljeto 2005., držim da bi, u slučaju Vaše predaje, došlo do određenog vremensko-prostornog diskontinuiteta (moram priznati i da me je recentna izjava našeg predsjednika o točnom lociranju Vaše osobe zaključno s nadnevkom 17. ožujka o.g. ponešto uznemirila).

Gledajte, prvotna mi je namjera bila napisati vrlo dugo, duhovito i dosljedno pismo u kojem bi se pozvao na vašu domoljubnu iskrenost suprotivu utjerivanju tzv. "pravde" koju nam nepozvani kroje u Den Haagu, no budući da sam sustavno šikaniran od strane javnosti, pa nemam sredstava kojih bi podmirio telefonski račun i ponovno spajanje u mrežu, ovo Vam pismo pišem iz jednog internet-kluba, a svi dobro znamo da je vrijeme provedeno na internetu novac. Stoga mi preostaje samo da Vas neuvijeno, bez srama, zamolim sljedeće: molim vas, ne dajte pičkama da Vam uđu u trag, jer ću Vas morati baciti iz knjige, a to bi bilo jako u kurcu. Ono, ko Boga Vas molim. Ako se ne predate, knjiga će biti zanimljivija, prodat će se desetak primjeraka više i time ćete, trebam li uopće isticati, i sami uložiti u budućnost hrvatske kulture. I naravno, prvom prilikom kad se sretnemo, imate piće na moj račun. Eto vidite, tako ćemo svi biti na dobiti.

U nadi da će moj vapaj stići do Vas, ali i da bih Vam dokazao kako nije riječ o šali i kako bih Vas uvjerio vas u ozbiljnost svog literarnog pristupa, ovdje prilažem i zaista ekskluzivan prolog romana ''Gori domovina''.

Srdačno vaš,
Zoran Lazić - Legija