Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
Filip 10.02.2005 u 02:03:02 profil autora izmijeni

dakle, ovo je topic o filmu o kom sam već pričao na ovom forumu. još uvijek nisam ga pogledao, al evo otvaram ovaj topic kako bih nabacio neke zanimljive podatke.
nakon dužeg vremena makedonija je dobila film s kojim (valjda) može biti ponosna. ne sjećam se kad je interes javnosti bio ovako velik za neki domaći film. okej.. jedino za filmove mančevskog.
offtopic: mančevski za 2006. je najavio snimanje svog trećeg filma "bones". jedva čekam.
idemo dalje.. marketinška kampanja filma "balkankan" je bila odlična. dva tjedna prije premijere izašao je spot za naslovnu temu filma. spot se vrtio 24 sata na dan na svim televizijama. jednostavno ne možeš ga promašiti. nisam siguran, al mislim da je to tajna uspjeha.
film se ekskluzivno prikazuje u samo jednoj kino sali. ima pet projekcije dnevno. i ono.. karte se prodaju par dana unaprijed. recimo.. ideš u ponedjeljak i kupiš kartu za srijedu. i pored tog ispred blagajne su veliki redovi. kao da ljudi čekaju za kruh i mlijeko. i to je dobro.
nakon slabog interesa za dva osrednja filma "kako ubiv svetec" i "kako loš son", ovo vraća vjeru u makedonskoj kinematografiji.
sam film je makedonsko-talijanska koprodukcija. drugi je film redatelja darka mitrevskog (zbogum na dvaesetiot vek). direktor fotografije je suki medenčević. pored makedonskih glumaca u filmu igraju i talijani antonella troise i adolfo margiotta, legenda branko đurić, jelisaveta seka sabljić, nikola kojo, dejan aćimović i još puno zanimljivih likova.
ljudi koji su ga pogledali rekli su mi da je odlična urnebesna komedija. kažu: prava balkanština. smiješ se, a možda bi trebao plakati. al to je to, prava slika balkana.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 10.02.2005 u 02:05:14

19.05.2024 u 01:54:42
 
oblikovanje:
sadržaj: