Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Filip 10.02.2005 u 02:03:02 profil autora
dakle, ovo je topic o filmu o kom sam već pričao na ovom forumu. još uvijek nisam ga pogledao, al evo otvaram ovaj topic kako bih nabacio neke zanimljive podatke.
nakon dužeg vremena makedonija je dobila film s kojim (valjda) može biti ponosna. ne sjećam se kad je interes javnosti bio ovako velik za neki domaći film. okej.. jedino za filmove mančevskog.
offtopic: mančevski za 2006. je najavio snimanje svog trećeg filma "bones". jedva čekam.
idemo dalje.. marketinška kampanja filma "balkankan" je bila odlična. dva tjedna prije premijere izašao je spot za naslovnu temu filma. spot se vrtio 24 sata na dan na svim televizijama. jednostavno ne možeš ga promašiti. nisam siguran, al mislim da je to tajna uspjeha.
film se ekskluzivno prikazuje u samo jednoj kino sali. ima pet projekcije dnevno. i ono.. karte se prodaju par dana unaprijed. recimo.. ideš u ponedjeljak i kupiš kartu za srijedu. i pored tog ispred blagajne su veliki redovi. kao da ljudi čekaju za kruh i mlijeko. i to je dobro.
nakon slabog interesa za dva osrednja filma "kako ubiv svetec" i "kako loš son", ovo vraća vjeru u makedonskoj kinematografiji.
sam film je makedonsko-talijanska koprodukcija. drugi je film redatelja darka mitrevskog (zbogum na dvaesetiot vek). direktor fotografije je suki medenčević. pored makedonskih glumaca u filmu igraju i talijani antonella troise i adolfo margiotta, legenda branko đurić, jelisaveta seka sabljić, nikola kojo, dejan aćimović i još puno zanimljivih likova.
ljudi koji su ga pogledali rekli su mi da je odlična urnebesna komedija. kažu: prava balkanština. smiješ se, a možda bi trebao plakati. al to je to, prava slika balkana.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 10.02.2005 u 02:05:14
Filip 15.02.2005 u 01:52:20 profil autora
večeras napokon sam pogledao film.
genijalan!!!!!!!!!!!!!! fantastičan!!!!!!!!!!!!!!!!! jebeno dobar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
slobodno mogao bih izbrisati ono "valjda" u zagradi iz prvog posta. makedonija definitivno je dobila film s kojim može biti ponosna.
osvojio me još u startu. šefket ramadani (đura) igra poker sa vitomirom i serafimom (igraju ih momci iz najpopularnije humoristične serije u makedoniji "k-15", nešto kao makedonski nadrealisti). i šefket im kao nudi posao, pa kaže: "pos'o je dobar, a para laka" (bos il' hadžija, klasika!)
vjerujem da će film doći i kod vas. redatelj je najavio da nakon makedonije film prikazivat će se u italiji i u zemljama bivše juge.
nemojte ga propustiti.
a nešto više o filmu u sljedećem magazinu.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 15.02.2005 u 01:55:48
Filip 11.07.2005 u 14:07:52 profil autora
darko mi javio: balkankan igra na motovun film festu.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 04.08.2005 u 02:00:04 profil autora
dakle, još malo gnjavit ću o filmu o kom sam već tako puno gnjavio i na forumu i u magazinu. sigurno već znate da je balkankan na motovun film festu osvojio nagradu od a do a (regionalni najbolji film) . a malo je nedostajalo da osvoji i nagradu publike. citiram:
Rezultati obrade pristiglih glasova pokazuju da se do samoga kraja vodila žestoka borba između tri filma: "Moja ljetna ljubav" Pawela Pawlikowskog, "Manderlay" Larsa Von Triera i "Bal-can-can" Darka Mitrevskog. Konačnu je pobjedu ipak odnio film "Moja ljetna ljubav" s prosječnom ocjenom 4,58, dok su druga dva spomenuta filma zaostala tek s 0,01 bodom manje.

a što radite u subotu? ništo? onda:
Izbor filmskih uspješnica s ovogodišnjeg motovunskog filmskog festivala bit će prikazan od četvrtka do subote na platnu zagrebačkog kina Tuškanac.
Subota, 6.8.
19:00 h
Kratki film: MY PARENTS (Neele Leana Vollmar, Njemačka, 2003.)
Dugometražni film: BAL-CAN-CAN (Darko Mitrevski, Makedonija, Italija, 2005.)


sarajlije, jel dolazi i kod vas na festivalu?

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
zomri 04.08.2005 u 09:54:21 profil autora
johnny kaže da je čuo da neće doći. zbog neke gluposti. :(
trixy 09.08.2005 u 09:53:49 profil autora
fenomenalan film! izvrsna komedija!
ako ikada krene u kino distribuciju, nemojte ga propustiti.

tuškanac je bio skoro pun, unatoč ljeta u gradu, ali mrtva atmosfera i komentari na izlazu su bili baš kao i 'motovunska' publika. glavno da je in, a filmovi su tu sporedna stvar.

i onaj kratki njemački film je izvrstan.
Filip 23.09.2005 u 12:55:19 profil autora
2006 moze biti dobra godina makedonskog filma. pored toga sto milco mancevski pocinje snimati novi film "bones".. i redatelj "balkankan"-a najavio je svoj novi film zanimljivog naslova. "los angliski ili kako ja ozeniv majkata na mila jovovich". navodno glumit ce i mila jovovich, al o tome kad budu objavljeni detalji.
snimanje filma je najavio i aleksandar popovski.. a film bit ce snimljen po scenariju kazalisne predstave "balkanot ne e mrtov".
btw, jel krenula kino distribucija "balkankan"-a? cuo sam da kroz europu krece u italiju, hrvatsku i grcku.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 20.10.2005 u 19:23:37 profil autora
vidio sam da trenutno ide filmski festival, al da se zna.. Link

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
trixy 21.10.2005 u 11:41:22 profil autora
igra i u kinu europa već tjedan dana
dju 24.10.2005 u 13:07:05 profil autora
fila, zeznuo si me s tim hvalospjevima o filmu.
došla sam u kino s prevelikim očekivanjima. pa mi je ispao malo tanak.
kino je bilo puno. iako je to bio već valjda deseti dan prikazivanja.
nažalost, ljudi su se smijali uglavnom na riječi "kurac" i sl.
poslije filma sam srela svoju profesoricu s faksa koja mi je predavala makedonski. i ona je bila oduševljena.
biće da je kod vas dvoje ipak i domoljublje proradilo.
ajd, neka.
trixy 24.10.2005 u 13:54:24 profil autora
dju, onda sam po tome i ja makedonac. film je izuzetno duhovit. makar pri kraju odlazi u totalnu dramu.
electro cute 24.10.2005 u 13:57:22 profil autora
kurac je izuzetno smješna riječ. skoro ko jeger. ili telećak.