Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3
 
vlado 01.02.2005 u 22:59:37 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kad?
Molim iskrene odgovore.

Ja ih slusam intenzivno u zadnje vrijeme, i moram vam reci, braco, da sam neke pjesme tek sad cuo...
nigerlaver 01.02.2005 u 23:41:01 profil autora
baš slušam; moram reći da mi se rang lista pjesama s drveća u zadnjih, kolko?, mislim godinu i deset mjeseci dosta promijenila,
e da, rosita sa vala 202 stvarno odlično zvuči!
zumbula 02.02.2005 u 12:28:08 profil autora
..prekjučer..znam ga slušati dva, tri puta dnevno, pa onda dva tjedna ništa, pa opet..definitivno, hm ne znam da li postoji album koji sam tako često slušala..pun kufer 'preko zebre' i jane birkin 'arabesque' jedino da..mislim na albume koje slušam od početka do kraja, ne preskačem stranice dok ih čitam...
Depressed 02.02.2005 u 12:44:33 profil autora
Prije dva tjedna, u zadnje vrijeme mi je najdraža uz "Porculan" postala "Lula s dedom".
gargamel 02.02.2005 u 14:40:09 profil autora
zadnji put sam slušao ima već par mjeseci. Slušam muziku na vokmenu, ali mi je pukla traka presnimljenih drveća i rijeka. Tad sam prešao na Boga, ali mi se onda i tu nešto sjebala kaseta. Sad niš ne slušam već dugo vrmena. čekam plaću da kupim diskmena.
inga 02.02.2005 u 15:31:34 profil autora
zanimljivo je to sto veli zumbul da drvece i rijeke slusa bez preskakanja, u cijelosti.
i ja slusam slicno, kao jednu lijepu pricu.
jos cesce samo citam rijeci s omota, ako to moze proci pod slusanje. za divno cudo one ne bude u meni potrebu preispitivati se sto je pisac htio reci, nego polako teku i cine me sretnom.
electro cute 02.02.2005 u 15:40:39 profil autora
prije pet mjeseci. ja sve slušam od početka do kraja. zadnja dva albuma pipsa odlično funkcioniraju ko cijelina. meni, osobno.
linda 02.02.2005 u 17:40:53 profil autora
danas kao relaksaciju u pauzi od učenja preslušala i drveće i boga.
drveće slušam minimalno jednom tjedno u komadu - cijeli album. to mi nekak da snagu, ispuni me i više mi ništa nije teško
zomri 02.02.2005 u 20:30:30 profil autora
slično kao kjut, prije pola godine.
neku pjesmu sa d&r danas.
puštali smo porculan i baku luciju u zadnje dvije emisije. (koga interesuje šta to johnny i ja puštamo nek skokne na pop202.blogger.ba. ima fine muzikice.)
Vanja 03.02.2005 u 00:31:50 profil autora
Dosta cesto, moram reci, na iPodu imam sve albume Pipsa, i pustim si random svirku pa da mi ide retrospektiva kroz godine. Al u zadnje vrijeme iPod preferira cesce Boga i Drvece nego ove starije, tko zna zasto....
Gospodnetić 03.02.2005 u 11:25:38 profil autora
Ja pred jedno 3 mjeseca.
Ima toliko dobre glazbe...trebala bi mi 3 života da sve to čujem.
Filip 03.02.2005 u 14:46:22 profil autora
prije mjesec dana. mislim.. cijeli album od početka do kraja. a inače slušao sam 2x2 prije par dana.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
lollipop 04.02.2005 u 11:46:56 profil autora
nemam osjecaj za vrijeme pa ne znam koliko je proslo... ali svako malo stavim pa poslusam. ali, priznajem, uvijek izbacim isusa. valjda iz navike... a cesto nabacim hrpu raznih albuma pa na šafl. dip se grozi tome, ali ja volim bivat iznenadena. nikad ne znam sta ce bit sljedece :)
Filip 04.02.2005 u 12:09:53 profil autora
ma daj dip.. pa šafl je zakon! ;)

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
electro cute 04.02.2005 u 16:02:33 profil autora
šafl bafl.
DanMrak 08.02.2005 u 22:49:59 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
hm.....prije kojih par dana sam preslušala većinu pjesama sa albuma, a prije toga nisam jako dugo (a kojih 5, 6 mjeseci). A valjda zato što sam prije toga pretjerivala (blago rečeno)
markos 09.02.2005 u 12:48:51 profil autora
Upravo ih slusam. na poslu imam playlistu na kojoj su pipsi na vrhu tako da ih cesto slusam. Iskljucivo cijeli album u komadu. Dugo vec nije bio album koji sam tako dugo i cesto slusao. The Bands i OK computer, mozda.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
ETernal 09.02.2005 u 23:57:24 profil autora
prije tjedan i pol u komadu. svaku vecer od mak-a pa nadalje, i uvijek (dobro, gotovo uvijek) zaspem na spava. mislim da nikad nisam stvar odslusao do kraja:)
porculan+2x2 rastura prije spavanja, u polusnu pogotovo.
Filip 21.02.2005 u 17:16:55 profil autora
dakle.. prošle srijede smo išli u mavrovo na jednodnevno skijanje. i ono.. dox pušta drveće i rijeke u autu. baš me je ugodno iznenadio. kad smo stigli na par kilometara do mavrova počinje bajka . nema auta ispred nas. samo drveće i pahuljice snijega koje padaju s neba. ljudi.. to je bilo to!!!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Petar 06.03.2005 u 19:28:54 profil autora
danas,slučajno jer ga sutra moram posudit nekome.
čudno,ovo ko da je sudbinski,dobijem Bog-a prije 2 mjeseca u ruke,vjerojatno godinu ili više nakon D&R,te se zadnjih par dana mislim da bi bilo strašno da dođete u DBK,kad ono,evo ti ga na!
sadrzaj je izmijenio/la - Petar u 06.03.2005 u 19:33:10
matea 06.03.2005 u 22:05:00 profil autora
jučer.
cijeli dan.
hvala mrgudu.
trebalo mi je.

mmmmorrre coookiesss.......
oak 3 19.08.2005 u 16:37:22 profil autora
longplay

Pips, Chips & Videoclips: Drveće i rijeke

Hrvatski Kid A

Kao što ste do sad već i navikli, INFO magazin i Muzika na struju vam uvijek ekskluzivno donose najvruće stvari sa muzičkog tržišta. Ovaj put na redu je hrvatski bend PCVC i njihov novi album čiju recenziju, prvu u bosanskim medijima, možete čitati u nastavku...

Svako ko iole prati dešavanja na muzičkoj sceni ex-YU prostora zna da su Pipsi ne samo jedinstvena, nego vrlo vjerovatno i najinteresantnija pojava, još tamo od ere Haustora i EKV-a. Ne bez razloga. Jer, riječ je o bendu koji je oduvijek bio sposoban oduševiti kako kritičarsku elitu, tako i svekoliku publiku, ali i razočarati ih. Za oboje najviše mogu zahvaliti svom karizmatičnom vođi, vokalu i mastermindu – Dubravku Ivanišu. A s njim čovjek fakat nikad nije načisto.

Kada je prošle godine svjetlo dana ugledao Ultraoptimizam, najavni singl Drveća i rijeka, na kome, pored ostalog, možete čuti i kako čovjek koji se ne tako davno samonazvao Ripperom («jer je u ono vrijeme svak' htio biti reper») repa – ta dionica stvari olako upada u top pet najgorih muzičkih momenata koje sam u životu čuo – a koji predstavlja čisti copy/paste Gorillaz fola (pogodite kakav je spot? – animirani, zar ste posumnjali…), duboko vjerujem da nije bilo muzikoljupca koji se nije zapitao šta se to pobogu zbiva sa Dubravkom!? Pa nije valjda da će Drveće… biti Gorillaz-za-ex-jugoslovene-i-sve-koji se-tako-osjećaju?

Na svu sreću, neće. Jer, ispostavilo se kako je Ultraoptimizam bio tek pokazatelj u kojem pravcu njihov zvuk NEĆE ići; naški rečeno – samo su se malo zajebavali. Pa dobro onda, kakav je taj novi album? Na šta to liči, pitate se?

Sjećate li se kakav je bio njihov prošli album Bog? Sjećate. E, D&R mu nije ni nalik! Sve nekako podsjeća na fol koji su Radiohead uradili s Kid A nakon unilateralnih kritičarskih hvalospjeva za OK Computer – okretanjem zvuka za 180 stepeni ispružili su srednji prst svima onima koji su kontali kako je na pomolu beskrajno štancanje karmapolisa i paranoid androida, te, shodno tome, rast bankovnih računa geometrijskom progresijom. I ovdje je slična situacija: ako je Bog po ondašnjem kritičarskom mišljenju vrhunac Pipsa kakav je OK Computer bio za Radiohead, D&R njihov su Kid A. Dakle, remek-djelo.

Petnaest stvari uklopljenih u skoro 65-minutnu cjelinu odišu nevjerovatnom slojevitošću i dinamikom, za koju smo do sada znali samo preko pojedinih «svjetskih» albuma. Naprosto, na D&R sve štima – od mogwaijevskog instrumentala Dobro, preko idealno-za-slušati-u-tri-ujutro-sve-do-ONOG-momenta Susjeda, Bake Lucije sa jergović-mama-leoneovskom atmosferom, pa sve do završnih – Porculana – te fantastične posvete svim neuzvraćenim ljubavima svijeta, te 2x2, najbolje slow-tempo stvari napisane na našim prostorima ikada.

Pridodamo li tome i iznenađujuće dobro otpjevane dionice by mr. Ivaniš, fantastičnu produkciju Svadbas dueta (Jura&Pavle) , te mix Dave Fridmanna, čovjeka koji nije omanuo ni kada je producirao Mogwai, imamo puno jasniju sliku Drveća…

Najčešće spominjane loše strane albuma u recenzijama koje su se mogle pročitati u hrvatskim medijima tiču se tobožnje prevelike referencijalnosti Pipsa na njihove posvjedočene idole, poput Rundeka&Haustora, Radioheada, te Flaming Lipsa i Mogwaija. Iako su neke od tih tvrdnji donekle i tačne (Dobro je čisti Mogwai, KFS, iako s Yayom na vokalu, priziva F-Lipse iz Soft Bulletin faze, noviji Radiohead izvire sa nekoliko mjes
lesiman 25.08.2005 u 16:13:05 profil autora
vlado,ja ga nijednom nisam čuo u cijelosti
vlado 25.08.2005 u 23:26:53 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma nemoj, ko bi reko.
matea 26.11.2005 u 12:49:04 profil autora
ultimativna pjesma za buđenje je baka lucija.

reci mi nešto što ne znam.

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
backdrifter 26.11.2005 u 23:51:50 profil autora
omnomnom
Slušajte ovo! Uređujemo kuću i danas je neki lik postavljao parket i ja u sobi slusam Drveće i ide Baka Lucija. I sad odjednom upadne u sobu stari da gasim to jer da se lik totalno razljutio jer misli da puštam Balaševića,a on je kao bio u ratu i da mu to smeta. Mislim stvarno.
matea 04.12.2005 u 19:16:10 profil autora
"Drvece i rijeke" ste zadnji put

sinoć prije spavanja. tri/4 puta.
sad evo shimpoo.. gume na kotačima odudara i nejde da ga jebeš.
a inače draga numera.

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
matea 04.12.2005 u 19:19:48 profil autora
Link

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
darko 04.12.2005 u 19:31:38 profil autora
krajna je car.

meni uvijek bio strah i trepet.

ahh
matea 04.12.2005 u 19:32:46 profil autora
šokre
daj malo bas

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
puki_vk 18.12.2005 u 14:14:52 profil autora
sinoc, al ne cijeli
sadrzaj je izmijenio/la - puki_vk u 18.12.2005 u 14:14:59