Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
arhimed 29.01.2005 u 02:22:14 profil autora izmijeni

zaprepastio sam se kad sam u novom globusu pročitao slijedeću štulićevu izjavu:

" "gitarista nirvane novoselić poreklom je hrvat iz privlake, a s roditeljima je živeo u americi. pošto je bio problematičan klinac početkom 80-ih, roditelji su ga poslali u jugu jer su mislili da će se dole smiriti. on je dole ubrao azru, skinuo moje pesme, to su posle malo preradili, ali su na moju foru, na tu atmosferu, napravili svetsku karijeru. ja to znam, svestan sam toga, ali jebi ga..." više je puta ponovio štulić kao i to da je za smrt pjevača nirvane kurta cobaina, koji se pjesmama, pokretima, pa i fizičkim izgledom, kako je rekao, "furao" na njega, kriv koncert u ljubljani, ali to nije detaljnije objasnio. "

kako to komentirate?
ja sam svjestan toga da je svijet u kojem živimo vrlo bizarno mjesto i zato ne isključujem potpuno mogućnost da je ovo zaista ovako kako štulić kaže, ali ipak ovakve tvrdnje i izjave ne pušim bez uvjerljivih argumenata, a štulić ovdje iznosi svoje impresije, a ne argumente i nepobitne dokaze. slušao sam i nirvanu i azru i jedina sličnost koju mogu naći je u činjenici da se u oba slučaja radi o rock bendovima, a atmosferu nirvaninih pjesama doživljavam potpuno drukčije od atmosfere azrinih pjesama. summa summarum, puno sam bliže stajalištu da su to samo štulićeve uobrazilje utemeljene na njegovoj bujnoj mašti i potrebi da svoj opus učini još značajnijim nego što on to jest. svaka njemu čast, ali čini mi se da je malo pretjerao. podsjeća me na borisa leinera i pika stančića koji su osnovali stranku novog vala koja će se borit protiv šunda i narodnjaka. lijepo je od njih što imaju tako plemenite namjere, ali to konstantno vraćanje na novi val mi ponekad malo zasmeta jer mi bude žao tih ljudi koji su izgubljeni u prostoru i vremenu pa silom žele oživjeti vrijeme koje je, istinabog, puno toga dobrog dalo, ali je prošlo pa zašto onda trošiti energiju na vraćanje nečega što se ne može vratiti? gdje je paralela između njih dvojice i štulića? e pa, i štulić mi djeluje malo izgubljeno - izgubljeno u napuhavanju vlastitog značaja i ega. mislim, možemo imati prema njemu stav kakav god hoćemo, ali ipak se radi o čovjeku koji je ostavio neizbrisiv trag i koji je imao što za reći. međutim, ideja da je nirvana stekla svjetsku slavu kopirajući azru čini mi se smješnom i budalastom. znam da paralela između štulića s jedne te stančića i leinera s druge strane baš i nije najbolja, ali njome sam se poslužio kako bih slikovito prikazao ono što želim reći.

najčudnije od svega mi je ono što je rekao o cobainovoj smrti. kako, zaboga, to može biti moguće?

21.05.2024 u 16:06:03
 
oblikovanje:
sadržaj: