Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Filip 23.01.2005 u 19:37:01 profil autora
mislim.. koji je kurac ovom liku???? Link
ustvari.. možda je bolje uopće ne komentirati.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
marinko 23.01.2005 u 21:33:34 profil autora
imas pravo. no koment... svasta.

----------------------------------
pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing
circus carny guarding
the gates of heaven
like stuck in limbo abduction
wormed our way through
distant earth
daddy 24.01.2005 u 09:52:31 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
dobro je, mamiću. sve ti znaš.
nitko 24.01.2005 u 10:26:30 profil autora
ponekad ona stara ideja o pretplati za sajt zvuči vrlo primamno.
inga 24.01.2005 u 10:39:50 profil autora

clanak je napisan bez argumenata, kao prica iz glave u kojoj je misao vodilja osobni obracun i vrijedanje
zvonimir 24.01.2005 u 14:22:02 profil autora
pozdrav.

ne razumijem što je to u tekstu bez argumenata i gdje je ta nit vodilja osobnog obračuna i vrijeđanja?

šta vam je? jasno mi je da ljudi u principu ne podnose išta što se ne uklapa u njihov kalup prema kojem su si složili stvari, ali dajte malo objašnjenja. svaka informacija i mišljenje su mi zanimljivi i rado ih poslušam. samo što ih rijetko čujem.

zvonimir mamic.
vlado 24.01.2005 u 15:01:47 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Kao britanski lord na svom seoskom imanju, samo sto su Ivanisevo imanje bile probe i internet stranica Pipsa, a ulogu butlera i posluge imali su vjerni obozavatelji od kojih su neki potegnuli i na mini turneju Pipsa po Engleskoj"

OK, Zvonimire, znaci ja sam, koji jesam vjerni obozavatelj i potegnuo sam do Londona na mini turneju - butler i posluga?!

De mi, bogati, prije nego sto nastavim, objasni sto si htio reci zapravo?

Ajde, pa mozemo preci na to sto su to ljudi koji rade u Novom listu svom gazdi Manceu...
inga 24.01.2005 u 17:30:09 profil autora

zvonimire,
nisam obozavatelj pcvc, slazem se s tvojom izjavom iz naslova da je kvaliteta dnevnickih zapisa s vremenom postala diskutabilna a sami zapisi i meni potpuno nezanimljivi i cesto nerazumljivi, ivanis je mozda zbilja ogorcen i usamljen i pretenciozan i problematican itd itd ipak zasmetao me ton u kojem je sve napisano, negativno i osobno. mozda sam i u krivu, to je samo moje skromno misljenje, no da si temu obradio s malo vise profesionalne distance i istrazivanja bila bi bolje prihvacena i razumljivija. jer za izvjesce o ugasnucu dnevnika i losoj prodaji ploca i ev raspadu grupe, clanak je preosoban i s detaljima koji nisu bitni, a za dublju analizu problema unutar grupe, transformacija i znacaja grupe kao takve ili osobe ivanisa, povrsan i nedovoljno potkrijepljen podacima.
eto, nadam se da ces ostati na forumu, jer kritika je uvijek dobrodosla i od nje ne treba zazirati, a i forum je zivnuo nakon tebe.
zvonimir 24.01.2005 u 18:44:48 profil autora
napokon jedan post koji nije iskljuciv (ingin drugi)

vlado, to sto si citirao je metafora, slikovita usporedba koja govori kako su pipsima opali brojevi posjetitelja i kako se publika dobrim dijelom svela na vjerne fanove. to sto tebi ovo nije bilo jasno, nije iznenadujuce jer se na ovoj stranici, a forumu pogotovo, ljudi uglavnom ponasaju kao du su dio neke sekte.
a o tome sto su ljudi u novom listu manceu, nemam nikakvih iluzija... valjda sto i u eph pavicu, a u vecernjem styriji... radna snaga.

a da se vratim na ingu: ni na jednom mjestu ne raspravljam o kvaliteti dnevnickih zapisa. naslov nije moje djelo, tko poznaje tehnologiju rada u novinama, zna da su naslovi i cjelokupna oprema tekstova posao i odgovornost urednika. nadalje, moj tekst uopce nije negativno ili osobno intoniran, to je vijest da ivanis vise ne pise on-line dnevnik, tako da niti ne postoji tema koju sam mogao detaljnije obradivati.
osim kratkog prepricavanja zadnjih dvaju postova dnevnika, ostatak clanka je samo objasnjavanje pozadine price koji nema nikakve veze s mojim misljenjem.
cinjenica je da su pipsi ovaj album prodali u puno manje primjeraka od prethodnih albuma, da imaju manje koncerata i da su oni slabije posjeceni, da je ripper u svom dnevniku iznosio prepisku sa sanjinom ili misljenje o spotu sto spomenute nije bas razveselilo. cinjenica je i da se rippera u javnosti percipira kao pretencioznog i nezainteresiranog za ljude izvan svog uskog kruga i da se smatra kako pipse tedeschi financira.

jedini dijelovi teksta u kojima nisam distanciran i gdje iznosim svoje misljenje jesu oni gdje kazem da "imate dojam da na pozornici podjednako mrzi sebe i publiku" i da je sve to "naposlijetku samo rezultiralo još gorim, odnosno gotovo nikakvim međuodnosom Ivaniša i publike te Ivaniša i medija."
ono sto zelim reci je da tekst nije tema, nego obicna vijest . uostalom, i daddy je napisao: "dobro je, mamiću. sve ti znaš."
vlado 24.01.2005 u 19:22:33 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Dosao si sad ovdje i posipas se pepelom...
Ti se objasnjavas s ljudima koje nazivas "butlerima i slugama"... Meni je to malo jadno. Budi zao, nemoj biti jadan. To cak i Biblija osudjuje.
Uvijek je neko kriv za naslov, uvijek neko drugi ne razumije simbolicnu sliku...
Razumijem sta ti hoces reci s tim simbolicnim pisanjem, i tu si potpuno u krivu.
Ti ne znas kako funkcioniraju stvari.
Ma nek tebi Daddy pise sta god hoce, puca mi treger, nista ti pod milim bogom ne razumijes, niti znas.
Ti samo znas, ako ti fali tema za pisanje, uhvatiti se za opcepoznatu temu, elaboriranu toliko puta, pod nazivom "Mrski Pipsi, jos mrzi Ripper".
Ti si onaj koji riskira da ljude koje pljuje upozna u svojstvu "butlera".
Ti si onaj koji se pljuje u ogledalo.

I znas, hvala ti. Iskreno. Sad imam pricu.

Vidis da ne razumijes.
inga 24.01.2005 u 20:49:20 profil autora
pa sad bas da smo sekta... tu si zbilja pretjerao
forum i magazin pratim vec prilicno dugo i nikad nisam imala dojam da se radi o ljudima uskih pogleda ili iskljucivim na bilo koji nacin, bas obratno.
daddy 24.01.2005 u 20:58:39 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ej, maminjo, ajd budi faca pa nam kopipejstaj svoj prvi članak objavljen u novom listu nakon preslušavanja "drveća" u rupi. to ti dođe ko legitimacija.
faktografija:
a) "drveće" smo svirali više i od "boga" i od "freda". (fred-cca.35, bog-25, drveće-40). možda si htio reći da smo prošle ploče više svirali hrvatsku? eeeee, to bi već bilo točnije, ali nisi to rekao pa ti se ne pali.
b) prodano 3500 primjeraka. to jest zaista manje od "boga" (5500) i freda (13500) ali može se i mora gledati u kontekstu tržišta i uvjeta u određenom trenutku. danas je 10000 prodao samo edo. npr. tbf su na 5000 najviše, a njihov hajp je danas s pipsima neusporediv; naravno, u njihovu korist. molim te, deder, proveri tko je sve prodao, a tko nije prodao našu cifru pa onda komentiraj.
c) molio bi te da argumentiraš kako nas to i koliko emil financira. "priča se", "smatra se"....truć, bla, truć... i te fore ne jebem. zamisli da netko konstantno u javnosti "smatra" da se ti jebeš u guzicu? bi li ga tužio, mamiću? znači, dok ja i emil nekog ne tužimo mi smo za sva vremena obilježeni?
c) "imate dojam da na pozornici podjednako mrzi sebe i publiku"
kojom prilikom si stekao taj dojam? naime, znaš, smatram se profesionalcem, a kao profi nikad se ne bi popeo na stage s takvim stavom.
d) "naposlijetku samo rezultiralo još gorim, odnosno gotovo nikakvim međuodnosom Ivaniša i publike te Ivaniša i medija."
potkrijepiti, molim!
e) "da je ripper u svom dnevniku iznosio prepisku sa sanjinom ili misljenje o spotu sto spomenute nije bas razveselilo."
oh, rasplakat ću se. mene tvoj članak, recimo, neobično veseli :(. nego, poznato je da sam u svojim dnevnicima kopipejstao vrlo negativne recenzije albuma banda, a općenito i negativne traktate o mojoj malenkosti. dakle, hiperrealizam, bejbi! u nekim dnevnicima sam skidao svoje gaće do mjere koja je teško dosegljiva bilo kojem estradnom sisavcu. nisam štedio ni sebe ni druge jer svi smo mi dio jedne priče, pa nek ljudi vide.
mamiću! nigdje, baš nigdje u dnevniku koji sadrži troškovnik spota ne navodim da se "Radi o redateljskoj ponudi za snimanje spota u kojoj, navodno, Antonio Nuić »pipsima« nudi snimanje spota za golemu svotu od gotovo 140.000 kuna. Odnosno, gotovo 20.000 eura."
teško si povrijedio novinarski kodeks jer mi insinuiraš nuića kojeg nisam ni spomenuo. uostalom, to nije njegova ponuda, nego jedne producentske kuće koja je troškovnik radila po nuićevom scenariju.

znaš, mamiću, meni nakon 7 godina (a pogotovo u kontekstu a) i b) točke) štošta nije jasno. ništa nije plošno i jednodimenzionalno. nije mi jasno kuda, nije mi jasno zašto, nije mi jasno što. i zato mi je drago kad je nekom poput tebe sve jasno. to što je pola toga faktografski netočno (ili promatrano izvan konteksta), 25% se "smatra", 10% se "percipira", a ostalo nije vrijedno spomena....votafak? novine su tako i tako jednodnevno smeće pa sam ti već oprostio. oprostio sam ti i sve buduće bljezgarije.
ma, meni je genijalno da se ti raspravljaš s vladom koji zna SVE, vjerojatno i kaj sam danas imao za ručak.


sadrzaj je izmijenio/la - daddy u 24.01.2005 u 21:51:27
daddy 24.01.2005 u 21:27:52 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
nakon što su svim novinarima podijeljeni pr-i, onak, u bojicama, kak se šika, sa svim podacima, točnim imenima studija, davea fridmanna i ostalih, z. mamić je napisao (prepisao?) ovo:
Novi, četvrti (peti, sorry) album »Pips, Chips & Videoclipsa« »Drveće i rijeke« pojavit će se u prodaji 14. travnja. Kako se radi o trenutno najiščekivanijem diskografskom izdanju u Hrvatskoj, izdavačka kuća »Menart« je u prostorima gdje »Pipsi« vježbaju, organizirala za novinare promotivno preslušavanje albuma. Na »Drveću i rijekama« naći će se ukupno 15 skladbi. Javnost je već imala priliku čuti najavni singl »Porculan«, a uskoro će se u režiji »Crnim mačkom« nagrađenog Maurizija Ferlina pojaviti i spot za drugi singl, »Mrgud gorostas i tat«. Dodatno zanimanje javnosti za nove materijale »Pipsa« izazvala je i činjenica da je album miksan u »Tarwater« (mmmh, jebiga, "tarbox") studiju gdje je završne dorade albuma obavio proslavljeni Dave Friedmann (fridmann), poznat po suradnji s bendovima poput »The Flaming Lips« i »Mercury Rev«. Za sada još nije poznato gdje će i kada »Pipsi« promovirati novi album, ali smo doznali da će zasigurno nastupiti na festivalima poput »Rock Otočeca« i novosadskog EXIT-a. Do objave datuma i mjesta koncertne promocije u njihovim će živim nastupima uživati tek članovi »fan cluba« za koje »Pipsi« jednom tjedno sviraju materijale s albuma. Prvi primjerci albuma, kao specijalan dodatak, imat će i DVD na kojem se nalaze četiri spota i dokumentarac o njihovom boravku i radu s Dave Friedmannom u SAD-u.
zvonimir 25.01.2005 u 00:37:33 profil autora
vidim da si kopipejstanje obavio besprijekorno i to me nije iznenadilo. diejlom i jer su ga znao i kada smo se susreli na koncertu 101-ice. a može mi poslužiti kao legitimacija koliko i tebi dinamo ja volim.

ako brojci odsviranih koncerata drveća dodaš i koliko si puta te materijale odsvirao u garaži, bit će to debelo troznamenkasta brojka, ali svejedno će u tom računu masovnost publike biti manja od prethodnih ploča. a kolika ti je bila osobna satisfakcija s koncerata na exitu ili po bosni, sam najbolje znaš. ipak ok, 40 je više i od 35 i od 25, tu se nema što reći. matematika je egzaktna, ostalo je subjektivno i u kontekstu.

kako u slučaju brojki naglašavaš kontekst, probaj odgovorit na pitanje zašto je kontekst takav. naravno da se svi pozivamo na kontekst kad nam to odgovara i da se na njega pozivamo kad nam ne odgovara. recimo, nera je prodala više od 3500, pa gibo, oliver, škoro, bolesna braća, prljavo kazalište, parni valjak, čini mi se i bare. naravno da za svakog od njih postoji objašnjenje, ali valjda postoji i zašto pipsi nisu. u krajnjem slučaju, ekonomska je situacija u neku ruku bolja sada nego prije pet godina. a u istom krajnem slučaju, ako je činjenica da je drveće lošije prodano od prethodnika, to je činjenica, bez obzira na kontekste.

ovo pod c je najjednostavniji primjer i potvrda teze o tvojim lošim odnosima s medijima. u tekstu ti fino piše da postoji generalno mišljenje, a pod generalnim mislim na prevladavajuće, rašireno itd da pipse financira tedeschi. pogledaj opet, makar sumnjam da nisi dobro pogledao, nigdje nisam napisao da emil financira pipse. napisao sam da pizdiš na to mišljenje. i pizdiš na to, što je činjenica. možeš reći da te fore s općim mišlejnjima i percepcijama ne jebeš i poigravati se s obilježenošću, ali je tako. ljudi zaista misle da te emil financira. da ne misle, ne bi te to niti diralo, niti bih spomenuo da te to dira. i nemoj mislit da svi to misle samo iz zavisti i zluradosti.

amo na d. umjesto ikakvog objašnjavanja tog navoda, teže mi je povjerovati da ti nitko od bliskih ljudi to nije rekao. ne znam radi li se o ugledanju na liama ili yorkea, ali je to tako. i pri tom ne dovodim u pitanje tvoju profesionalnost koju uostalom, zbog sati, dana i tjedana provedenih na probama, iskreno cijenim.

"potkrijepiti, molim"... look around.

ajde ovo sljedeće oko toga kako su na tvoj dnevnik znali reagirati tvoji suradnici koje si u njemu spominjao, opet si sam objasnio. i taj smo hiperrealizam u dnevniku, koji sam jednom nazvao preintimnim, već razjašnjavali. po tebi dnevnik ne može biti preintiman, ali onda trebaš shvatiti da ne može biti niti hiperrealističan. ili će sve opet završiti na tome da je jaje jaje samo ako ti kažeš da je jaje. kao i što će sve završiti na tome da su stvari ili faktografski netočne ili izvan konteksta.

za troškovnik u tvom dnevniku nigdje ne piše da je nuićev. a navodno u mom tekstu znači upravo to. i u njemu je nuićevo ime, kao i navodno ispred njega, s razlogom. odnosno, da pojasnim, nitko ne tvrdi da se definitivno radi o nuićevoj ponudi, pa mi nije jasno gdje sam to teško povrijedio novinarski kodeks.

nije moj problem problem što stvari s kojima se ne slažeš smatraš zlonamjernim insinuacijama protiv sebe i što misliš da je nečiji, ovdje moj, cilj nauditi ili obračunati se s tobom ili pipsima. ne znam kako to sebi objašnjavaš, da imam nešto protiv tebe ili da se preko tebe želim nekomu dokazati, da me pipsi svrbe... vjerojatno će ti izgledati neobično, ali ja zaista nemam nikakav problem s pipsi
vlado 25.01.2005 u 03:00:03 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Dosadno mi je. Gle link!

----------------------

Z. MAMIC POCEO PISATI U NOVINAMA

Z. Mamic, za mnoge tajkun na celu Dinama, a za upucene novinar "Novog lista", poceo je pisati tekstove u novinama.
Zvonimir je tako od sijecnja 2005. postao jedan od minornijih novinarcica cije se vijesti nalaze izmedju vijesti o seoskim zabavama i tanc-gerlama. Bez ustezanja, ovaj vrijedni momak iznosi najmanje svoja, ali i generalna, opca ili opceprihvacena misljenja o temi teksta, sto se nije svidjelo objektima pisanja, buduci se ne zna gdje je doticni saznao za ta i takva misljenja.
Novine u kojima radi, inace u vlasnistvu opterecenog medijskog radnika sa sindromom "malog kurca", su dozivjele svijetle trenutke jedino kolumnama Jelene Lovric, da bi nakon njenog odlaska postale poligon za vijesti o lokalnim popravcima vrtica i neuloznim kolumnama kolumnista koje nitko nece. Kriticari se na te novine uopce nisu osvrtali.
Nakon uspjesnih godina slijedi i otreznjenje. "Novi list" nitko vise ne kupuje, a odtad krece i ne-komunikacija izmedju Zvonimira i zdravog razuma, jer nije se znalo sto Zvonimir vise mrzi - sebe, novine u kojima radi ili temu o kojoj pise.
Sve skupa obavijeno je velom misterioznim pricama da Zvonimir u slobodno vrijeme pusi kurac i daje guzicu vlastitom gazdi, inace debilu, sto je opceprihvaceno misljenje. Otad Zvonimir lagodno zivi, novcano osiguran i strasno mu smeta kad ga nazovu "losim" novinarom, jer je doticni uvjeren da on daje sve od sebe, te se poput kakvog ruskog grofa, vozi u svojim saonicama, trazeci negdje utjehu ili barem salicu toplog caja.
Zadnji Zvonimirov tekst ne govori ni o cemu, i po svoj prilici, pojavit ce se jos dva.
Jedan ce biti o otvorenju dvorane za igranke u Donjem Pustosju, a onda ce uslijediti drugi koji mozda najbolje oslikava odnos Zvonimira i okoline. Radi se o ponudi vragu, da mu na leasing sa omanjom kamatom, otkupi dusu, ne bi li se Zvonimir bar nekom omilio.

V. SAGADIN
inga 25.01.2005 u 04:41:28 profil autora
dobar jutar

vidim tj citam bila je burna noc :-)


fade-ri 25.01.2005 u 11:59:03 profil autora
ovaj gornji post sve govori .. bravo vlado
electro cute 25.01.2005 u 17:58:59 profil autora
"naposlijetku samo rezultiralo još gorim, odnosno gotovo nikakvim međuodnosom Ivaniša i publike te Ivaniša i medija."

liam i yorke, eh? svašta, svašta. volio bi, jednog dana, kad osnujem bend, imat takav međuodnos s publikom i medijima kakvog je imao liam i kakvog danas ima yorke, jerbo, jebemu, oasis i radiohead su vjerojatno jedini bendovi iz 90-ih koji se redovno pojavljuju na coverima uncuta i sličnih pizdarija, a bogami i publika im je bila/jest brojna. da, istina je, i meni daddy nekad ostavlja dojam nadrkanog i ljutog, al me to apasolutno ne smeta. pače, čak mi je i simpa. eh da, ključna je riječ je dojam. to šta se u njegovoj glavi događa neam pojma. al evo, da ga pitamo... dubravko, bio sam na pun k gigova pipsa, gotovo uvijek u prvom redu i sve to pa ajd, kaži, jesil me mrzio? sam ti išo na kurac?
eto, zvonimire, i mene zanima odgovor na ovo pitanje.
btw vijest ti je, s tehničke strane, ne baš najbolje napisana. ehhh...
vlado 25.01.2005 u 18:19:28 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nego, tko kaze da daddy nece vise pisat dnevnik?
Tko kaze da se, recimo, Dubravko nece ustati jedno jutro, poslije koncerta u Frankfurtu naprimjer, i napisat dojmove u vlastito skladiste tekstova koje neupuceni nazivaju dnevnikom?
inga 25.01.2005 u 19:01:53 profil autora
hmmmm, taj frankfurt mi zvuci simbolicno.....
vlado?
vlado 25.01.2005 u 19:42:33 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
To sam im i ja rekao.
:)
inga 25.01.2005 u 20:18:52 profil autora
da pitam baku hoce li vam ustupiti sobu?
:-)
vlado 25.01.2005 u 20:48:49 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pssst. Da ne ureknemo.
inga 25.01.2005 u 22:45:44 profil autora
ko zalivena.....
shlexta 25.01.2005 u 23:15:47 profil autora
vot a fak? daddy,u cool?