Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
oak 3 16.01.2005 u 22:19:04 profil autora izmijeni

velika se festa sprema na sljemenu, zlatni medvjed, prvi put svjetski skijaski kup dolazi u hrvatsku, zagreb, sljeme.

janica je u fenomenalnoj formi. i nika i ana. naprijed nase cure.
i pavlek i njegova ekipa su u formi. i ferencak, usprkos ostavci. i dalje je on predsjednik hrvatskog skijaskog saveza. na stotine volontera priprema veliki dogadjaj.

i mediji najavljuju festu. svi tv programi, htv ce nadmasiti i univerzijadu i europsko prvenstvo u atletici.
lijepo je to.

i radio najavljuje uz početne taktove i uvodno pjevanje "popevke sam slagal", a tokom propagandne poruke i ono ivanisevo "navi navijaj, srusit ce se stadion".
poletno i prposno, samo me cudi da nitko nije trazio dopustenje za koristenje pjesme. jednostavno je to u civiliziranom svijetu. pitaj, mozda ti dopuste. mozda ti i besplatno ustupe. tako je bilo kad se radi o humanitarnim akcijama. a ovo je sve, samo ne takav dogadjaj. radi se o vrhunskom medijskom, sportskom i drustvenom dogadjaju.

sponzori, pokrovitelji, oglasivaci.

svi zaradjuju; organizatori, kooperanti, liferanti, defloranti.

tako je to i ne cudi. ne treba cuditi, najmanje one koji znaju da tako funkcioniraju stvari.

bend su inace pitali da daju ponudu za nastup, nikad se organizator nije javio natrag. a bend voli janicu, janica je i izjavila da voli Pipse. Ma ima tko svirat. I neka je tako. Mi smo imali najbolju volju i nismo tražili puni honorar za nastup, dapace.

Ali nije to dosta. Nitko se ne javi, ali se masi kao u samoposluzivanju za ono sto osim obraza i odnosa jedino bend ima - pjesme.

Sutra cu razgovarati s pravnicima, trazit cu najsposobnijeg za zastitu autorskih prava. Nekako me veseli poslati deckima s radija, odnosno nekome koji je radio reklamu, vjerujem agenciji i njezinim naruciocima, racun - jer reklama se vrti, ljudi kupuju karte, prodaju se sendvici, kotleti i pivo, puno je panoa s kojih se smijese poznati brandovi. Komercijalna milina.

U bendu su ljudi koji su svaki dan u prostoriji za vjezbanje, svaki dan, satima, nocima. I nisu fiskali, radi se o umjetnosti. Zbog toga ih ne treba varati. Ne treba biti bahat prema njima. I zato umjesto bahatosti, platiti molim.

Nisu ni dvije karte za Zlatnog medvjeda poslali. Nisu jedini, ni oni iz Maksimira se nisu udostojili poslati kartu za lozu. A svaki put na tekmi pustaju himnu i sebi su vazni.

Mi cemo navijati, netko uz tv, netko u mislima.

Mislim da cu matematiku iz omiljene pjesme naseg benda umnoziti za broj godina iz jedne druge pjesme omiljenog benda Marija Borščaka i Alena Kraljića, staviti to u europsku valutu, dodati pdv.

i to je dobro

29.04.2024 u 00:43:33
 
oblikovanje:
sadržaj: