Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
oak 3 16.01.2005 u 22:19:04 profil autora
velika se festa sprema na sljemenu, zlatni medvjed, prvi put svjetski skijaski kup dolazi u hrvatsku, zagreb, sljeme.

janica je u fenomenalnoj formi. i nika i ana. naprijed nase cure.
i pavlek i njegova ekipa su u formi. i ferencak, usprkos ostavci. i dalje je on predsjednik hrvatskog skijaskog saveza. na stotine volontera priprema veliki dogadjaj.

i mediji najavljuju festu. svi tv programi, htv ce nadmasiti i univerzijadu i europsko prvenstvo u atletici.
lijepo je to.

i radio najavljuje uz početne taktove i uvodno pjevanje "popevke sam slagal", a tokom propagandne poruke i ono ivanisevo "navi navijaj, srusit ce se stadion".
poletno i prposno, samo me cudi da nitko nije trazio dopustenje za koristenje pjesme. jednostavno je to u civiliziranom svijetu. pitaj, mozda ti dopuste. mozda ti i besplatno ustupe. tako je bilo kad se radi o humanitarnim akcijama. a ovo je sve, samo ne takav dogadjaj. radi se o vrhunskom medijskom, sportskom i drustvenom dogadjaju.

sponzori, pokrovitelji, oglasivaci.

svi zaradjuju; organizatori, kooperanti, liferanti, defloranti.

tako je to i ne cudi. ne treba cuditi, najmanje one koji znaju da tako funkcioniraju stvari.

bend su inace pitali da daju ponudu za nastup, nikad se organizator nije javio natrag. a bend voli janicu, janica je i izjavila da voli Pipse. Ma ima tko svirat. I neka je tako. Mi smo imali najbolju volju i nismo tražili puni honorar za nastup, dapace.

Ali nije to dosta. Nitko se ne javi, ali se masi kao u samoposluzivanju za ono sto osim obraza i odnosa jedino bend ima - pjesme.

Sutra cu razgovarati s pravnicima, trazit cu najsposobnijeg za zastitu autorskih prava. Nekako me veseli poslati deckima s radija, odnosno nekome koji je radio reklamu, vjerujem agenciji i njezinim naruciocima, racun - jer reklama se vrti, ljudi kupuju karte, prodaju se sendvici, kotleti i pivo, puno je panoa s kojih se smijese poznati brandovi. Komercijalna milina.

U bendu su ljudi koji su svaki dan u prostoriji za vjezbanje, svaki dan, satima, nocima. I nisu fiskali, radi se o umjetnosti. Zbog toga ih ne treba varati. Ne treba biti bahat prema njima. I zato umjesto bahatosti, platiti molim.

Nisu ni dvije karte za Zlatnog medvjeda poslali. Nisu jedini, ni oni iz Maksimira se nisu udostojili poslati kartu za lozu. A svaki put na tekmi pustaju himnu i sebi su vazni.

Mi cemo navijati, netko uz tv, netko u mislima.

Mislim da cu matematiku iz omiljene pjesme naseg benda umnoziti za broj godina iz jedne druge pjesme omiljenog benda Marija Borščaka i Alena Kraljića, staviti to u europsku valutu, dodati pdv.

i to je dobro
daddy 17.01.2005 u 00:08:14 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
kao i uvijek, i ovom prilikom želio bi se najebati majke većini hrvata punog, čistog srca!
drugovi, mrzim vas punim plućima, želim vam zlo i učinit ću sve da vam život bude pakao.
vas treba istrijebiti, zatrti zlo sjeme da se nikad i nigdje ne ponovi ovakva greška prirode.
pička vam materina!
oak 3 26.01.2005 u 09:21:03 profil autora

Za pola novca uloženog u Sljeme mogla se dobiti kompletna Bjelolasica
Iako je bivša vlada prihvatila plan razvoja Bjelolasice, aktualna ga je poništila tvrdeći da za njega nema novca u proračunu. / Prema procjenama, oko 110 milijuna kuna stajala bi gradnja dvorane od 2600 kvadrata, četiri bazena, hotela s trideset soba, dijagnostičkog, »wellness« i rehabilitacijskog centra, te modernog skijališta s mogućnošću umjetnog zasnježivanja
ZAGREB – Za oko 40 posto novca koji je utrošen na uređenje Sljemena Bjelolasica je mogla postati vrhunski sportsko-poslovni centar, respektabilan i po najrigoroznijim svjetskim standardima. Za oko 110 milijuna kuna, koliko bi po procjenama stajala gradnja dvorane od 2600 kvadrata, četiri bazena, hotela s trideset soba, dijagnostičkog, wellness i rehabilitacijskog centra, te modernog skijališta s mogućnošću umjetnog zasnježivanja, Bjelolasica je mogla postati izravan konkurent slovenskim, čak i boljim austrijskim i talijanskim skijalištima.
Međutim, iako je bivša vlada 30. srpnja 2003. prihvatila plan razvoja Bjelolasice, aktualna ga je poništila tvrdeći da za njega nema novca u proračunu. Plan je bio da se za polovicu potrebnog novca pobrine vodstvo Hrvatskoga olimpijskog centra (HOC) Bjelolasica, a da se za drugu polovicu pobrine država. Kreditni anuiteti, planiralo se, plaćali bi se iz tekućeg poslovanja. Vodstvo HOC-a Bjelolasica u međuvremenu je, putem javnog natječaja, pronašlo banku koja će ih kreditirati, no zakazao je državni proračun.
Očaj je najblaža riječ kojom bi mogli opisati stanje koje proživljava vodstvo HOC-a Bjelolasica. Jasna Bratulić, dugogodišnja direktorica Direkcije za tržišne komunikacije HOC-a (koja o uređenju Sljemena i cijenama tog uređenja, kaže zbog kolegijalnosti, nije željela reći ni riječ), tvrdi da više ne zna kako naprijed. Umjesto da je Bjelolasica, smještena na idealnoj poziciji, pogotovo nakon gradnje ceste Zagreb - Split, već zakoračila u svjetliju budućnost, tamo se i dalje vrte u začaranom krugu. U dosadašnjem dijelu sezone, na primjer, nisu imali ni jedan skijaški dan. Nema snježnih topova, a skijalištu nedostaje vode. Umjesto da su već sagrađeni dvorana i bazen te da je ravnopravna utrka za goste sa zapadnim sportskim centrima već počela, HOC Bjelolasica zaostao je u prošlom desetljeću.
»Izmišljamo svašta, samo da bismo privukli goste. Prave stvari nisu pokrenute. Ovako samo preživljavamo« kaže Bratulić.
Prema procjeni Elektroprojektnog zavoda, kompletno uređenje skijališta stajalo bi 21 milijun kuna. Projektnu ured Forum procijenio je pak da bi nova dvorana i kompleks bazena stajao oko 83 milijuna kuna. Jasna Bratulić naglašava, istina, da je riječ o procjenama, jer bi se točne vrijednosti znale tek po objavi međunarodnog natječaja. No, dodaje da su to korektno procijenjeni iznosi. »Da se u Bjelolasicu uloži(lo) 110 milijuna kuna, Hrvatska bi imala prvorazredan centar gdje bi bile pokrivene sve tržišne skupine«, sa sigurnošću kaže Bratulić.
Sportaši, prije svega, ne bi trebali ići u inozemstvo na pripreme jer bi sve našli doma. Poslovni ljudi imali bi nekoliko dvorana, a u svemu bi, naravno, mogli uživati i »obični« turisti.
Plivalište je trebalo imati kombiniranu namjenu, odnosno planirano je da bude podijeljeno. Jedan dio bio bi namijenjen pripremama i treningu sportaša, dok bi drugi bio za školarce i rekreativce. Uz ta dva, poseban bazen bi bio sagrađen za djecu, dio tog prostora služio bi za lječilišnu i hidroter
trixy 26.01.2005 u 10:30:14 profil autora
da, ali bandić ne može pješice do bjelolasice.
a niti novinari
vlado 26.01.2005 u 15:14:55 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
...
"Prvo je natjecanje iza hrvatskih organizatora. Sada dolazi vrijeme otriježnjenja. S obzirom na to da se radilo o prvoj takvoj utrci u Hrvatskoj, može se razumjeti da je došlo do masovnog pretjerivanja. Nakon što padne euforija i stvari dođu do realnosti, gradska uprava i turističke organizacije morat će iskoristiti vrijeme za daljnji razvitak Sljemena", zaključuje dopisnik Dela.
...
Daljni razvitak???
Hahahahaha...
svinjče 26.01.2005 u 22:14:25 profil autora
hmm.molim ne izjednačavati banditija s novinarima. nemrem ne doživjet to osobno
nego...jel pala tužba?
svinjče 26.01.2005 u 22:20:36 profil autora
kad smo već kod sljemena...upucano je duplo više para nego kaj bi bilo normalno. al to je bilo za očekivat'..najme kaj, sjetite se KAD se sljeme počelo pripremat za "medvjeda"! cirka 3 mjeseca prije. pa kak bi se to UOPĆE održalo da nisu kamaru para utrošili. a glede&unatoč "daljnjeg razvitka" možda ste propustili prekogenijalnu ideju zg pastuha -tunel kroz sljeme...ma zakon.
nego,eto idu lokalni izbori,sad će parada. jedva čekam da se iz naftalina po n-ti put izvuče-metro npr. e od tog mi se fakat bljuje, a ponajviše od novinara koji tu stupidnu ideju svako malo razvaljuju. površna stoka. nažalost većina.

all animals are equal
but some animals are more equal than others
trixy 27.01.2005 u 09:16:26 profil autora
da nije površne stoke, ne bi bilo ni banditja. jbga, novinari su ti koji su odlučili od političara, a ne od 'muzičara', 'glumaca' i sl... stvoriti zvijezde
zv 27.01.2005 u 12:13:54 profil autora
to do: svaš
kaj, pa tunel bi bil bas super...
trixy 27.01.2005 u 14:43:18 profil autora
a tek metro... ;o)

nego da se vratimo na temu:
sinoć u knjazovoj mjenjačnici su puštali dinamo i nogomet.
vlado 27.01.2005 u 22:10:06 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nisu.
Pustali su "Youll never walk alone" i "Nogomet".
electro cute 28.01.2005 u 15:24:08 profil autora
pa to je oke, ako puštaju u tv emisiji? kaj to nije tantijemima regulirano ili...? znam da je daddy već o tome pričao u krovovima ali ne sjećam se baš najbolje...i šta je uopže tantijemima regulirano?
monkey 18.06.2005 u 04:10:06 profil autora
meni se ne otvara ova j topic.
monkey 18.06.2005 u 05:54:20 profil autora
kao i uvijek, i ovom prilikom želio bi se najebati majke većini hrvata punog, čistog srca!
drugovi, mrzim vas punim plućima, želim vam zlo i učinit ću sve da vam život bude pakao.
vas treba istrijebiti, zatrti zlo sjeme da se nikad i nigdje ne ponovi ovakva greška prirode.
pička vam materina!


okaj. prvo da rijesimo mali nesporazum sa sistemom.
recenica: meni se ne otvara ovaj topic NE ZNACI da mi je topic dosadan , da imam negativan stav prema njemu te da ga zbog toga ne otvaram .
ONA ZNACI; da sam ja pokusao otvoriti link na ovaj topic i on je zjapio prazan sve do trenutka dok nisam postao.

Taj 'mali' nesporazum sa sistemom moguce je objasniti znanoscu koja se zove cybernetika> more closely> meta cybernetics, a buduci da, osim sto meta cybernetika spada u ono sto be geert lovink nazvao Illegal Knowledge buduci da smo daleko od Evrope, i svijeta. , gdje se o tome moze slobodno pricati, cinjenica da sam ja doktor cybernetike ne znaci bas nista ovdje, no moguce je opravdati moj bijes prema svemu hrvatskom i ljudima koje srecem na hrvatskim forumima, njihovim tumacenjima, pljuvanjima, i slicnome.
Zasto ja ovo sada ovdje pricam?
Bolje pitati zasto ja uopce imam potrebu postaviti takvo pitanje, zasto se uopce obazirati na kolektiv koji se sigurno to pita..
Ja sam pokusao nesto reci. . usudite se uopce progovoriti o tome zasluzuje.. postovanje.
reci, naime da si u elektronickom zatvoru vec pet godina, gomili ljudi koji.. nisu naucili pravilno komunicirati pogotovo o stvarima o kojima se 'ne da'. zasluzuje jebeno postovanje.

dakle jos prije godinu dana, a bogami jos i prije. na pocetku svega. eto pokusao sam ljudima objasniti sto se meni desilo.. da bi me (naravno) pocastili predivnim atributima.
onda proslog proljeca. konacno.. web psihijatar. profesionalac. ne nasi luzeri. tip mi dopusta prekoracivanja, tip mi pomaze, tip mi pomaze napisat pismo amnestyu.
postam ga ovdje.
dalje da ne pricam.
uglavnom. da.

potakle me daddyeve rijeci na ovo.

haaa.. ono .. jos mi ljudi govore da mi je engleski los.
naravno.
steta sto bas nema ljudi koji ono..
cini se da je naprosto nemoguce.
uvijek ce se netko nac govorit protiv mene a ja cu planut nazad. steta sto eto nitko ne uvida da je upravo to cijela poanta elektronickog zatvora.

htio sam to rec ovdje zato kaj.. hahaha .. pazi sad moram nesto izmislit jer je prava istina opet s druge strane.
pa da ne budem bas tolko otrcan i kazem da sam to htio rec ovdje zato sto volim pipse.. reci cu da je to zato STO..
je dudo objavio moju pricu u almost famous. hehehe :P

ej kjut.
sori ajd, dobar si ti.
ne bi ti ovdje bio da nisi dobar.
al ne bi bogami ni ja.
sori kaj sam te flejmo. doduse bilo je prije godinu dana al.. eto.. isprika nakon godinu dana ipak je isprika.
jos samo kad bi ti bio tolko mudar pa se istovremeno ispricao meni. no to na kraju krajeva uopce ne bi bilo mudro.
i sad, paradox.
1 slucaj: nas dvojica ispricavamo se jedno drugom.
ideja.. baza cijele isprike je nasa spoznaja da su nase reakcije rezultat sraza sa sistemom, dakle posljedica toga sto sam ja u elektronskom zatvoru. (u savrsenom svijetu, jasno mi je kjut da ni to ne mozes spoznati u ovoj 'hrvatskoj' stvarnosti) Koji je uopce smisao te isprike?
Ako je nase ponasanje nametnuto od izvana i ako smo u tom jednom trenutku oboje toga svjesni, isprika je nepotrebna.,
ok dolazim do paradoksa.
u drugom slucaju.. nema isprike. postoji svjesnost o sistemu koju je nemoguce izreci..
a nase akcije su neovisne o toj svjesnosti, ponasaju se kao da te svjesnosti nema, ta svjesnost ne upravlja nasim akcijama., ona je jedna 'sakrivena svjesnost'
gdje je tocno paradox?
nazovimo ga 'komunikacijski paradox'.
u slucaju da smo obojica svjesni nacina na koji komunikacijski sistem funkcionira i u stanju preskociti barijeru (kontrolu), > promotrili bismo nasu prepirku unutar sistema
monkey 18.06.2005 u 05:55:37 profil autora
naravno, wash.. :)
chatboard me natjero da sam sebe kopi pejstam.
to ti dode ko da sam umjesto fotke u boji posto crno-bijelu.

//cudesne se stvari dese\\