Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
backdrifter 05.01.2005 u 19:57:46 profil autora
omnomnom
Evo otvaram temu da imate gdje pljuvat po novom albumu omiljenog nam (više - manje) ćelavca :-)
Album sam slučajno primjetio u cd shopu. Možda sam ja nešto propustio ali nigdje nisam vidio ni slova o izlasku albuma, a i sada kada je u prodaji nitko ga nije ni spomenuo. Čudno.
Inače vidjevši album nisam bio baš siguran da je to to jer je cover totalno crn i osim naziva albuma nema nikakvih drugih vidljivih podataka. I cijena je nešto niža (110kn) pa sam prvo mislio da se možda radi o nekakvom singlu ili tko zna čemu. Ali ipak radi se o (pre)dugo očekivanom albumu.

Album ima 11 stvari(jedna je 'skrivena') + intro. Dojam koji sam dobio slušajući ga je da se radi o dobrom albumu s naglaskom na atmosferi, dok same pjesme nisu tako jake kao na prethodna dva. Čini mi se da u nekoliko navrata Urbanovi tekstovi i nisu na razini na kojoj bi trebali biti. Glazbeni dio mi je odličan.
Uglavnom mislim da tolika diskografska pauza ovim albumom nije opravdana. U 6-7 godina mogla se skupiti bolja kolekcija pjesama. Ipak meni je album već ušao u uho i sve mi se više i više sviđa.
kredenca 05.01.2005 u 23:52:09 profil autora
bas sam se sada vratio iz grada gdje sam uredno procitao recenziju iz Novog Lista i Jutarnjeg (A. Dragas). Da ne prepricavam, procitajte.
www.novilist.hr i onda na rubriku *fokus*!


sadrzaj je izmijenio/la - kredenca u 06.01.2005 u 00:20:10
kredenca 07.01.2005 u 21:53:13 profil autora
u Nedjelju, znaci 9.01.2005 u BP klubu nastupa grupa ~Rivers~ iz Rijeke!
7 cura pjevaju pjesme...kao neki gospel...
sadrzaj je izmijenio/la - kredenca u 07.01.2005 u 23:22:47
kredenca 08.01.2005 u 20:40:06 profil autora
intervju sa Urbanom
www.novilist.hr
fade 11.01.2005 u 11:31:23 profil autora
album koji je trebao izač prije ili možda umjesto ovog , koji je i snimljen ali se odustalo od njega bio bi puno bolji ..

puki_vk 12.01.2005 u 13:33:16 profil autora
mozda "merkur" i ne bi bio bolji. jebiga, tip je sam izjavio da nece da bude predvodnik nicega, a prosli album je kovan u zvijezde i proglasen "revolucionarnim" i ...jos nekakvim, pa se donekle i razumije ovaj album...donekle.
al slazem se, one 3 stvari sa merkura su puno bolje nego retro.
ali mi polako ulazi u uho.

-------
smijesni mali ljudi igraju se svijetala na stropu...sve je dobro
matea 19.01.2005 u 16:41:04 profil autora
preslušah baš sad taj retro (link u mp3 đerdanu).
i
ništa posebno.
ispod prosječno.
možda -tako glupi-
zapravo bezveze.


mmmmorrre coookiesss.......
electro cute 21.01.2005 u 17:50:52 profil autora
meni je bezveznjikav. ni dobar ni loš, već bezveze. s tim da je otrovna kiša nakon boga najbolji hr album ikad. meni, naravno. a i žena dijete je super super. razočaran sam...jebemu...
electro cute 25.01.2005 u 18:09:35 profil autora
malo mi je bolji, al još uvijek ništa posebno.
trixy 25.01.2005 u 20:03:44 profil autora
na prvo slušanje mi je bio grozan i odvratan.
slušam ga na putu do i od posla, and it's growing on me.
nije mi ništa posebno, ali ima ono nešto.
nema melodija, niti je nešto posebno odsviran, a muzika mu služi samo da bi tekstove 'izgovorio'. a to mrzim. prvo nek napravi melodiju/pjesmu, a ako k tome ima dobre riječi, još bolje.