Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
marko 30.12.2004 u 22:02:28 profil autora
Daddy, imam osjećaj da gubite identitet na sceni, iako je drveće i rijeke najbolji album pipsa do sada. Jesi razmišljo o tome ?
daddy 31.12.2004 u 19:20:51 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
a sad ovako; kako bi se kvalitetnije razgovarali zamolit ću te da mi što preciznije definiraš kategoriju "identiteta na sceni". možeš po natuknicama. možeš u primjerima drugih bandova. možeš po svom primjeru.
i na koncu, što su to pipsi identitetno imali, a onda izgubili?
kad razmisliš o svemu napiši, a onda ću ja pokušat replicirat.
marko 03.01.2005 u 22:02:16 profil autora
Možda to nije pravi izraz, ali sam pod identitetom na sceni mislio na nešto što te čini prepoznatljivim tj. takvim da si na neki način zacrtan u svačijoj glavi (ili po dobrom ili po lošem), da svako zna da si tu, prisutan (što je bitno ako javno djeluješ) i da o tebi ima jasnu sliku. Što su pipsi imali identitetno? Mislim da su se pcvc sa dernjavom usadili u ljudske uši i da je tada stvoren taj nekakav identitet pcvca na glazbenoj sceni. Vjerojatno je tada band bio i najviše medijski exponiran (i imao najviše hitova za široke mase) pa je i to jedan od razloga. Svaki sljedeći album bio je bolji, ali isto tako imam osjećaj da je jako malo ljudi to prepoznalo. Identitet koji je stvoren nekad polako je nestajao, a novi više nikada nije u potpunosti izgrađen. Čudno mi je to kako se pcvc sa svakim albumom penju stepenicu više, a publika se sve više udaljuje. Mislim da dosta ljudi, kada im se danas spomene pcvc, ima upitnik nad glavom, a band koji napravi album kakav je drveće i rijeke to nikako ne zaslužuje.

daddy 03.01.2005 u 22:57:56 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
mislio sam da ćeš malo dublje zarovati.
jer...
zar su (sami po sebi i sami za sebe) hitovi=identitet?
zar je uzročnoposljedično tome tzv. prisutnost=identitet?
da, možda na onoj najbanalnijoj razini razvidnosti.
zar je konstantna mjena, pričamo li ozbiljno, negacija identiteta ili baš naprotiv identitet sam!?
ne kužim; otišli su "poštar" i "ljubav", pa stigli "supermama" i "plači". pa otišli i oni a stigli "dan mrak" i "narko". pa i oni otišli a došli "porculan", "mrgud" i "2x2".
i ljudima upitnik nad glavama (!?) a put je, čini mi se prilično nenasilan i logičan, pogotovo kad ga svedem na bitne natuknice. al nema ovdje oprosta za talasanja. ak sviraš "dinamo", sviraj ga čitav život.
boris špiranec kaže: "ljudi su (ovdje) nevjerojatno....oooo isuse bože.....ne mogu vjerovati kako su glupi! i ne vide kurca pred nosom."
electro cute 13.01.2005 u 10:26:15 profil autora
mudar je taj morsky...