Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
electro cute 14.12.2004 u 16:01:00 profil autora
koji ot ta dva oblika ponašanja vam je miliji? odnosno, koji vam manje ide na kurac?
meni je npr. draža prljavština od sterilnosti, jer, jebga, iz nje uvijek neš zanimljivo može izrast.
Depressed 14.12.2004 u 16:16:33 profil autora
Mrzim obadvije stvari jednako, i obje stvari su imale veliki udio u smišljanju mog nicka na ovom forumu. Ne toleriram ni jedno ni drugo, i zato imam konstantan osjećaj gnušanja i mučnine u grlu već duže vrijeme.
vlado 14.12.2004 u 17:00:34 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ipak vise mrzim malogradjanstinu. Zasto?
Jer dolazim iz malogradjanskog okolisha i jasan mi je iznutra. Fashizam npr. nastaje upravo medju malogradjanima, medju njima stjece onu pravu potporu, medju njima se "dogadja" ona klica pocetka.
Bilo koji fashist se obratio najprije malogradjanima, a tek zatim, kad mu zatrebaju, primitivcima.
Primitivizam mi je koliko-toliko podnosljiv, buduci je "binarni" sustav; sljaka na principu 0 i 1. Primitivac je budala prema kojem se mozete tako i odnositi, on na kraju to i ocekuje.
Malogradjanin je djubre koji govori jedno, radi drugo, misli trece i pise nesto sasvim cetvrto...
Btw. literatura koju preporucam jesu komedije Branka Nusica, ne pamtim da je netko bolje opisao te sitne duse.
Npr. uvijek sam lakse izvukao novac od primitivca-duznika, nego od malogradjanina-duznika.
Takodjer, gledajuci gradski, urbano, malogradjani su tu oduvijek, a u gadnim vremenima imamo navalu primitivaca. Pogledajmo to i ovako: cije dijete nastavlja tradiciju predaka - dijete malogradjanina ili dijete primitivca? Vjerojatniji su oni prvi, budite sigurni.
I da rezimiram glazbeno, ne ide meni Skoro toliko na kurac, koliko Jajo.
gargamel 14.12.2004 u 17:05:13 profil autora
U normalnim vremenima je primitivizam više dosadan i naporan, a malograđanština je i tada opasna. Zato mogu reći da mi je draži primitivizam.
Moglo bi se reći i da je malogranđanština kopija primitivizma, ali kao i svaka kopija je još gora od orginala.
sadrzaj je izmijenio/la - gargamel u 14.12.2004 u 17:05:31
dju 15.12.2004 u 01:04:27 profil autora
ma adje šta ste se okomili na malograđanštinu? ko da svi nismo pomalo filistri? uh, pardon, pa nismo, valja se samo sjetit one ankete o vrlinama. sve ibermenševi.
ja sam malograđanka. po životnim navikama, a bome i duhom i umom. tu i tamo se otrgnem od malograđanske uskogrudnosti, sebičnosti i koristoljublja, napravim neki mali iskorak u maqlovito prostranstvo na kojem nemalograđani rade sve u šesnaest za opće dobro, budem, vidim, prepadnem se, pa trk natrag u ugodu svog filistarskog doma i života.


sadrzaj je izmijenio/la - dju u 15.12.2004 u 01:06:02
ETernal 15.12.2004 u 01:13:11 profil autora
tko je to filistar?
pa primitivci mogu bit simpa, a kod malogradana nikad ne znas. i grubo klesani zeko moze bit sladak, al ljigavi zeko nikad nije sladak. ajme koja bedastoca, evo sutim.
svinjče 15.12.2004 u 01:14:05 profil autora
primitivizam doživljam kao ekstremni oblik malograđanštine. stoga,stavljam znak jednakosti.


all animals are equal
but some animals are more equal than others
arhimed 16.12.2004 u 02:09:44 profil autora
filistar ti je isto što i malograđanin.

slažem se s dju. svi smo mi u manjoj ili većoj mjeri malograđani.
electro cute 16.12.2004 u 20:08:30 profil autora
ja bogami nisam. kreten možda, al malograđin ne.