Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
electro cute 11.11.2004 u 16:42:50 profil autora izmijeni

eh da
imao sam mnogo kućnih ljubimaca no postojale su dvije glavne skupine:mačke i psi. papige, kanarinci, ribice, lastavice koje smo ja i mama njegovali kad bi pale iz gnjezda se jednostavno nisu mogle računati.
nikad se nisam mogao emocionalno povezat s mačkama. pod broj jedan bilo ih je puno, a pod broj dva niti jedna nije imala ime. no, jedna snažna uspomena je vezana uz mačke i vjerojatno me nikad neće pustiti. kad smo još živjeli u stričevoj kući (šestoro djece, četvero roditelja+moj krsni kum kojeg je moja baka posvojila kad je imo tri godine) imali smo 4 - 5 mačaka. jedna je okotila i kum je dobio zadatak da se mačića riješi. potrpao ih je sve u narančastu plastičnu vrećicu. svezao je ručke, položio mačiće na pod, a zatim ih je zgazio nogama. u tom trenutku sam mislio da nema goreg čovjeka od mog krsnog kuma. to je jedina stvar koju mu nikad neću zaboravit.

psi su bili druga priča. bilo ih je puno, i svi su bili velike beštije. prva kuja koje se sjećam se zvala lili, veliki crni pas koji je mrzio djecu. lili je čuvala nasade kivija, a kad bi djeca išla s odraslima u polje onda bi je vezivali za stup. brijem da nikad neću zaboravit njeno režanje. lili je umrla od starosti.
sljedeći pas kojeg se sjećam bio je velika crna njemačka doga. ime mu ne znam. jednog je dana glavom razbio vrata iza kojih su ga zaključavali po noći, istrčao je van i skoro odgrizao ruku jednoj ženi. ubili su ga iz pištolja.
medo je bio prekrasan bijeli šarplaninac koji je težio skoro četrdeset kila. u svojoj dvanajstoj godini je potpuno osljepio. bio je vezan za smokvu kraj koje je stajala nekakva bačva. medo se nekoliko puta popeo na bačvu, pa na jako nisku granu dok mu nije ponestalo lanca. medo se objesio.
bilo je još par đukaca koji su prošli kroz moje ruke, bili su to stričevi psi koji su na kraju završavali po poljima u kojima su čuvali ovce, pa se uz njih nisam baš vezivao.
niki je bio prvi pas koji je bio moj, prvi pas u našoj vlčastitoj kući. bio je križanac vučjaka i škotskog ovčara, jedan od najljepših pasa ikad. niki je bio velik pas koji je radio nered po komšiluku pa je tata provukao dugačku sajlu kroz dvorište. o sajlu je okačio željezni prsten za k0oji je bio privezan nikijev lanac koji je završavao na mjedenoj ogrlici koja je visila o nikijevom vratu. jednog je dana u sudsjestvu udario grom, naboj se provukao kroz električne žice i stigao do naše kuće, posljednje na električnom vodu. naboj je ubio telefon i video, uništio razvodnu kutiju i napravio rupu u zidu, a zatim iskočio iz zida, prešao na nikijevu sajlu, i spržio ga. pas je izgledao kao da je zaspao, samo mu je vrh repa bio crn. nikija je ubio grom.
posljednji pas zvao se leo, bio je veliki crni šnaucer, to su vam oni s bradom. napao je moju sestru dok ga je šetala, a zatim je napao i nekog čovjeka. danas je u livnu, gdje na nekom polju čuva ovce.

bog zna šta je sljedeće.

19.05.2024 u 21:27:12
 
oblikovanje:
sadržaj: