Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
electro cute 11.11.2004 u 16:42:50 profil autora
eh da
imao sam mnogo kućnih ljubimaca no postojale su dvije glavne skupine:mačke i psi. papige, kanarinci, ribice, lastavice koje smo ja i mama njegovali kad bi pale iz gnjezda se jednostavno nisu mogle računati.
nikad se nisam mogao emocionalno povezat s mačkama. pod broj jedan bilo ih je puno, a pod broj dva niti jedna nije imala ime. no, jedna snažna uspomena je vezana uz mačke i vjerojatno me nikad neće pustiti. kad smo još živjeli u stričevoj kući (šestoro djece, četvero roditelja+moj krsni kum kojeg je moja baka posvojila kad je imo tri godine) imali smo 4 - 5 mačaka. jedna je okotila i kum je dobio zadatak da se mačića riješi. potrpao ih je sve u narančastu plastičnu vrećicu. svezao je ručke, položio mačiće na pod, a zatim ih je zgazio nogama. u tom trenutku sam mislio da nema goreg čovjeka od mog krsnog kuma. to je jedina stvar koju mu nikad neću zaboravit.

psi su bili druga priča. bilo ih je puno, i svi su bili velike beštije. prva kuja koje se sjećam se zvala lili, veliki crni pas koji je mrzio djecu. lili je čuvala nasade kivija, a kad bi djeca išla s odraslima u polje onda bi je vezivali za stup. brijem da nikad neću zaboravit njeno režanje. lili je umrla od starosti.
sljedeći pas kojeg se sjećam bio je velika crna njemačka doga. ime mu ne znam. jednog je dana glavom razbio vrata iza kojih su ga zaključavali po noći, istrčao je van i skoro odgrizao ruku jednoj ženi. ubili su ga iz pištolja.
medo je bio prekrasan bijeli šarplaninac koji je težio skoro četrdeset kila. u svojoj dvanajstoj godini je potpuno osljepio. bio je vezan za smokvu kraj koje je stajala nekakva bačva. medo se nekoliko puta popeo na bačvu, pa na jako nisku granu dok mu nije ponestalo lanca. medo se objesio.
bilo je još par đukaca koji su prošli kroz moje ruke, bili su to stričevi psi koji su na kraju završavali po poljima u kojima su čuvali ovce, pa se uz njih nisam baš vezivao.
niki je bio prvi pas koji je bio moj, prvi pas u našoj vlčastitoj kući. bio je križanac vučjaka i škotskog ovčara, jedan od najljepših pasa ikad. niki je bio velik pas koji je radio nered po komšiluku pa je tata provukao dugačku sajlu kroz dvorište. o sajlu je okačio željezni prsten za k0oji je bio privezan nikijev lanac koji je završavao na mjedenoj ogrlici koja je visila o nikijevom vratu. jednog je dana u sudsjestvu udario grom, naboj se provukao kroz električne žice i stigao do naše kuće, posljednje na električnom vodu. naboj je ubio telefon i video, uništio razvodnu kutiju i napravio rupu u zidu, a zatim iskočio iz zida, prešao na nikijevu sajlu, i spržio ga. pas je izgledao kao da je zaspao, samo mu je vrh repa bio crn. nikija je ubio grom.
posljednji pas zvao se leo, bio je veliki crni šnaucer, to su vam oni s bradom. napao je moju sestru dok ga je šetala, a zatim je napao i nekog čovjeka. danas je u livnu, gdje na nekom polju čuva ovce.

bog zna šta je sljedeće.
darko 11.11.2004 u 23:17:04 profil autora
ode leo u čobane.
ja?
3 papige:
a) miki - znao pričati, pojela ga mačka
b) miki 2 - znao letjeti, odletio
c) grga - umro (uzrok smrti nepoznat)

psi:
a) Blek (1980.-1992.), njemački ovčar, opasan, pred starost poludio, ugrizao tatu, morali ga uspavati, nismo bili bliski. mislim da je poludio zato što, s obzirom da je cijeli život proveo na lancu, nikad nije jebao.

b) Fredi, (1992.-1997.), lutalica, mješanac, našli ga i posvojili. bio je gay/peder/homić. kresao se sa susjedovim (muškim!) psom.

c) Zoli (1997.-2002.), mješanac američkog staforda i njemačkog ovčara, posvojili ga, darovala nam ga jedna gospodja iz zagreba, bio joj prevelik za stan, pas duša od čovjeka, zaigran, dobar, pametan, bio je veliki zoofil i veliki jebač. Osim što se prašio s mačkom (vidio na svoje oči!), zbog svoje se seksualne želje često otrgnuo s lanca i pobjegao u selo. U selu sam izbrojio 30-ak njegovih potomaka. 2002. je nestao. Potraga bezuspješna. Sedam mjeseci kasnije utvrdjeno je da ga je ustrijelio jedan seljak nakon što je poševio njegovu kuju.

d) Vuki (2003.-?), mješanac, lutalica, u siječnju 2003. kretao se u čoporu pasa ulicama našeg gradića. dolazio nam pred kuću, hranili ga, nakraju je i ostao. pas je o.k. i vrlo lojalan. dečko jedino ima problema sa erekcijom. naime, čim bude u sjedećem položaju, kurac mu se automatski digne... i tak ostane sve dok vuki sjedi. kad vuki ustane, onda je sve oke. fizički sliči vladinom đuki.

--
np: franz ferdinand - forty feet
sadrzaj je izmijenio/la - darko u 11.11.2004 u 23:32:32
gargamel 12.11.2004 u 00:08:17 profil autora
Vaši psi stvarno nisu normalni. Ja sam samo imao kuju Alficu koja se bojala mačaka, ali to je mačiji kašalj prema psu koji se ubio i psu koji je prašio mačku.
Imao sam i zečicu i ženku zamorca(jel se to može reći u jednoj riječi?). zečica je odjednom počela silovati ženku zamorca, zbog čega smo morali uvesti politiku jedno u kavezu drugo vani.
Gospodnetić 12.11.2004 u 13:02:44 profil autora
Fakat volim životinje.
No ko mali sam imao neku sadističku potrebu da ih maltretiram..iako ih nikada nisam ozljeđivao.
Moja pokojna baka je imala masu mačaka...meni su miceki ok, ali nisam se nikad uspio vezati za neku mačku jer su mačke prokleto bahate i ne jebu te pol posto osim ak su gladne ili im se šmajhla.
no najsmiješnije, sve mačke od moje bake su se zvale Miki, bez obzira na spol! Mislim..kakva nemaštovitost.
Miki se bojao zvuka usisavača...
No nije se bojao i usisavača, samo zvuka!
Kad sam to skuzio, omiljena zabava mi je bila uzet ga i stavit na ugašeni usisavač, zaigrat se s njm da ništ ne skuži i onda bez upozorenja upalit usisavač! :-)
Miki se nije vraćao doma dan-dva nakon što bi brzinom munje izletio kroz prozor.
Pubertet je Bogu hvala totalno iskorijenio moje sadističke porive. A imali smo i psa, crnu pudlicu Kizi.
Bila je genijalna, stvarno pametan i vjeran pas, jedino nije podnosila druge pse...ona je voljela ljude.
Doživjela je dosta duboku staros-13 godina, i umrla prirodnom smrću.
Smiješno mi je to kako je Kizi dobila ime. Vjerojatno će se samo malobrojni sjetiti serije Korjeni koja govori o sudbinama američkih crnaca u prilično nezgodnim vremenima.
George Pjetlić je bio jedan od glavnih likova, a njegova sestra, jako jako crna i zgodna crnkinja, zvala se Kizi!
Brijem da bi nas u americi istog trena optuzili a rasizam...a nama je to bilo bas simpa! :-)
vlado 12.11.2004 u 21:45:32 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Darkec, svi psi imaju homoseksualne sklonosti. Oni ti spol ne jebu ni pol posto. To jest, jebu, ali... Znaš šta hoću reć.
TOMO ŠIMEC 13.11.2004 u 07:43:02 profil autora
lepota & otpor
bravo vlado
daj još malo
Filip 15.11.2004 u 02:50:33 profil autora
jednog je dana u sudsjestvu udario grom, naboj se provukao kroz električne žice i stigao do naše kuće, posljednje na električnom vodu. naboj je ubio telefon i video, uništio razvodnu kutiju i napravio rupu u zidu, a zatim iskočio iz zida, prešao na nikijevu sajlu, i spržio ga. pas je izgledao kao da je zaspao, samo mu je vrh repa bio crn. nikija je ubio grom.


hahahaha. anblivbl! čovječe ovo je za film.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 15.11.2004 u 03:17:01 profil autora
inače imao sam par kanarinaca. akvarij sa različitim vrstama ribica.
al ipak najdraže su mi bile dvije vodne kornjače. dobio sam ih kao poklon za rođendan. jedna je narasla duplo veća od druge.
jebote, gurale su kamenčić do nekog od zidova akvarija i izlazili van.
jednom su bili van skoro tjedan dana. jedva sam ih pronašao. i preživili su i to! ninja turtles.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
electro cute 15.11.2004 u 21:14:05 profil autora
da, svi se smiju kad pričam tu priču.
arhimed 16.11.2004 u 21:53:15 profil autora
da li se kod pasa svaka rasa (ili kak se to već kaže) može križat sa svakom?

mene, recimo, jako zanima kako bi izgledao križanac pudlice i njemačkog ovčara ili nekog drugog velikog psa.
vlado 16.11.2004 u 22:22:30 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Arhimede, Arhimede, bas si Mengele ;)
arhimed 17.11.2004 u 00:55:42 profil autora
dobro da nisam kroizer

moram malo ispoljiti i bolesnu stranu svoje ličnosti

sadrzaj je izmijenio/la - arhimed u 17.11.2004 u 00:58:35
ETernal 05.12.2004 u 22:17:02 profil autora
imo macka mikija - otiso u ratu.
psa đonija - dali baki, jos uvijek ne znam zasto.
macku samanthu - e to ja cudna prica. bila je to perzijska macka, siva, predivna. uvijek je bila zaigrana, trcala po kuci onako iz stosa. onda se odjednom pocela zaletavat u ormare i vrata. onako samo se odjednom cuje *tup* i vidis samy kako baulja...to je trajalo cca. 2 mjeseca, svaki dan barem jedan *tup*. vodili smo ju 1000 veterinara i nisu nis nasli, rekli da je normalna. kak smo isli u zg kod veterinara, otisli bi kod bake na rucak. primjetili smo da se tamo ponasa normalno, kao i u veterinarskim ordinacijama. ostavili smo ju kod bake i tamo zivi i danas. nije napravila ni jedan *tup*. sad je nesto mirnija doduse. misterij.

pas žnjaro - sadašnji ljubimac, mješanac kujice neke križane i šarplaninca... ispao je mali šarplaninac, tolko zgodan da ga sve cure u parku moraju podragat kad prolaze. on je mali pa se moraju sagnut. (jeej!)