Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
nitko 23.10.2004 u 10:37:58 profil autora
daklen, velika većina nikada nije ubila ništa izvan kategorije muha, a nikoga ne dotiče pomisao da sva njihova hrana potječe iz tih izvora.
ja sam kao klinac sudjelovao na klanjima i zaista mi to nisu ugodna sjećanja.
i eto, otvaram ovu temu i baš si mislim kako ću još jednom nataknuti temu o jedenju živina i tek usputno biti proglašen propovjednikom nove sekte, vegetarijanaca, pedera i četnika.
a zanimljivo je to da me ovaj puta to zaista zabavlja.
vi ste ti koji ste glasali kontra ubijanja.
electro cute 23.10.2004 u 15:59:00 profil autora
pitanje je uključivalo sintagmu vlastitim rukama, zar ne?
darko 24.10.2004 u 02:15:35 profil autora
i ja sam ko klinac sudjelovao u klanjima. odrastao sam na selu i kolinje je bilo nešto sasvim normalno. teže od 5 kg = svinjče, pazinski puran...

danas to ipak više ne mogu gledati. ko klinac sam bio "jači". jednom sam kao desetogodišnjak praćkom ubio vrapca. to je najveće što sam ubio. plakao sam. nikad više.
ha 24.10.2004 u 21:32:22 profil autora
ko nije nikad nista ubio sad ga boli kurac za ovo... a i mene ponekad boli kurac, a ponekad bi samo volio.
svinjče 24.10.2004 u 22:47:22 profil autora
nadimak govori podosta o mojim prehrambenim navikama.
i ja se nagledala kolinja u životu. i posljedica istih.
sve od ljudske ruke, a nisu priklane uvijek bile živine. dakle, mogu gledat sve,nikad mi nije svejedno.
al ja sam ionako od rase "tarci-moljci" kako piše jadnik Aralica.
navikli na svašta, a želudac i dalje funkcionira.
nisam romantična niti imam iluzija glede&unatoč klanja bilo koje vrste, no to ti je dragi dečec -tak. od kad je svijeta.
a u skoroj budućnosti (cca 50 godina) sumnjam da bu bilo promjena na tom području ljudskog djelovanja.

all animals are equal
but some animals are more equal than others
zv 25.10.2004 u 09:47:09 profil autora
to do: svaš
meni idu na teski kurac vegetarijanci. i oni antiglobalisti. i razni utopisti. i sve te marginalne subkulturne "bas smo fora" grupice i skupinice.
Gospodnetić 25.10.2004 u 09:51:00 profil autora
Kak si on tepa vlastitom spolovilu da je teško..nemreš vjerovat.
morsky 25.10.2004 u 11:04:17 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
kol'ko vidim ima tu i ubojica, 'oćel' nam kogod (iskusan) i opisat(bez kenjanja) taj čin za koji 50% ljudi kaže: "fuj"?
electro cute 26.10.2004 u 15:16:50 profil autora
ono, gle. mislim, jel imaš tu svinju ne, i onda, kao, jako je hladno. magla po dvorišću, svinjske izmetine pomiješane s blatom, drveni torovi u kojima se tove svinje, ne? e. sad, problem s tim svinjskim izmetinama je kaj užasno smrde, ono...užas. zato jer su svinje svejedi, valjda. onda se, jel, pajcek izvuče iz tora i tjera ga se da trči po dvorišću, ne, da mu se krv zagrije. e, sad, ja san bio samo jedanput gledo kak se kolje svinja i otišo sam u pol performansa jer, jebiga, okreće mi se želudac. al kao, ima taj neki pištolj s iglom, i onda se to prisloni pajceku na zatiljak i igla iskoči i zabije mu se u moždano deblo i usmrti ga na mjestu. prije je to bilo nešto gadnije. židovi imaju tu foru da mu prerežu arterije na vratu i onda čekaju da iskrvari. tak se radi košer meso. al nisam sure jer to rade s gujdama, jel oni to uopće smiju jest? il su to samo arapi? ah, jebiga. onda se kao pušta krv, ne, koja se lovi u posude, od tog se rade krvavice i slično. pa se svinja tranžira, od sala se rade čvarki, kuhaju se u kotlu i tak.
meni je taj dio kolinja oduran, al meso volim jest.
meni vegetarijanci idu na kurac, kao, e sad mi tražimo prava. kakva jebena prava?! niko vam ne brani jest biljke. ali kao u zagrebu nema dovoljan broj vegetarijanskih restorana! e pa, taf lak, jebemu mater! ipak živimo u nekakvom kapitalizmu, ne? ono, jebiga.
al pravi likovi koji mi idu na kurac su borci za zaštitu životinja. to su, jebote, fašistoidne organizacije.
valcer 27.10.2004 u 07:43:52 profil autora
bravo, cutee. ti ne buš dobil fotosintezu.
nego, kaj je veći grijeh - ubiti bambija ili njegovu mamu?
aqua 27.10.2004 u 09:13:15 profil autora
Zavisi o tome koliko je društvo na ručku!
aqua 27.10.2004 u 09:32:31 profil autora
Mmmm...da, citat iz Butkovićeve današnje vinske karte: "... S vremenom će se pretvoriti u odličnog partnera (op. radi se o vinu) za srnu i jelena, za janjeće kotlete ili, naprosto, za velike komade pečene govedine. ..."
trixy 27.10.2004 u 09:47:52 profil autora
jedino što sam ubijao su bili puževi po dvorištu. kad sam imao 7. to mi je vjerojatno bila sadistička faza. igrao sam se doktora i isprobavao sam kako na puževe djeluju 'lijekovi' koje sam im uštrcavao špricama. u to doba je mama morala ići na nekakve injekcije i zamolio sam ju da pita doktoricu da joj da starih šprica, ali i igle. nisam ih dobio. narkoman sa 7 godina ;0)

no, što se tiče kolinja, to je nešto prestrašno. ono - dvorište, susjedi, rakija, noževi, krv...
i da, prvo od dva kolinja kojima sam nazočio bilo je preko ceste u susjedovoj garaži. na trešnjevci. u zagrebu (za slovence i ine neupućene). nije baš centar grada, ali blizu. svinjče je cvililo SATIMA. užas.
valcer 27.10.2004 u 10:49:27 profil autora
puževi su ispod 3 kg, zato slijedi abolicija
ja sam bio na par kolinja, bez doživljaja, dosadno
lollipop 27.10.2004 u 11:27:58 profil autora
"koljem po kucama, pribor nosim sa sobom."
zgodan oglas, nema sta.
valcer 28.10.2004 u 15:09:43 profil autora
citiram antu pezu, studenta iz imotskog:
"nema šta nisam udario po cesti."
by the way - na anketi je zaokružio
"dva- do tri puta", nakon čega je uslijedilo
citirano
sadrzaj je izmijenio/la - valcer u 28.10.2004 u 15:10:37
morsky 28.10.2004 u 18:21:54 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
najviše me se dojmilo, kada sam išao u nabavku teletine.

elem, nazvao sam gazdu od teleta, po preporuci, dogovorio se za 300 DM-a 150 kg teleta. ali, moram sam organizirati pos'o.
mesar nije mogao,pa smo moj tićbra i ja otišli obaviti pos'o. inače smo od djetinjstva klali svinje kod mog dede, tele nismo, ali "sve je to isto".

Došli smo kod gazde, otišli u štalu, kod mame od teleta, koja je još dojila to svoje dijete. svezali konopac oko vrata i odvukli tele iz štale. mama je mukala tužno i dugo, dugo.

mi smo vani "naštelili" teletovu glavu, pukli ga sjekirom po čelu, pustili mu krv, skinuli kožeu i rastranširali.

manje više je "sve to isto", ubojstvo je ubojstvo. nekad je opravdano a nekad ne. bitno je jedino je li opravdano ili ne.
valcer 29.10.2004 u 08:18:00 profil autora
meni ja najgore kad me ono lijepo, malo tele pogleda onim velikim okicama i kaže: "tata, tata"
lollipop 29.10.2004 u 10:09:22 profil autora
bitno je jedino je li opravdano ili ne (ubojstvo)

svako ubojstvo ima neko opravdanje iza sebe. ne bi bitnost trazila u tome.
valcer 29.10.2004 u 14:41:30 profil autora
nema svako ubojstvo opravdanje
lollipop 29.10.2004 u 16:20:45 profil autora
ko je pocinio ubojstvo, taj ce si ga i opravdat
svinjče 30.10.2004 u 02:25:50 profil autora
baš tako.ljudi obožavaju sami sebe tješit
darko 30.10.2004 u 02:30:24 profil autora
preksinoć se kod mojih bake i dede na selu odvezala krava u štali i otvorila pipu (slavinu).

super mi je kak oni, kad se životinja sama oslobodi (odveže), kažu da se "oprostila".

npr. cucak se odvezal s lanca, oslobodil = "cucek se oprostil"
valcer 02.11.2004 u 07:28:21 profil autora
... da i tak' će se sve donekle abolirat'.
milo moje, oni kaj čuju glasove u glavi ili
ubijaju radi folklora, to uopće ne smatraju
opravdanjima. to ide pod normalno
TOMO ŠIMEC 02.11.2004 u 13:10:23 profil autora
lepota & otpor
ja bum ubil boga u nekom
vlado 02.11.2004 u 15:21:34 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Al pusti djavola da zivi.
electro cute 03.11.2004 u 17:25:37 profil autora
al meni je to s rakijom najbolje.fakat, prije se to i u nas radilo sa sjekirom. svašta...