Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Filip 23.10.2004 u 00:07:08 profil autora
još nisam pročitao magazin, al na prvom pogledu mi izgleda odlično! pogotovo vladina kratka povijest kućnih računala. eheeej! moj prvi pisi .. zx spectrum! dobro, ja sam imao zx spectrum +, al moj prvi susjed je imao običnu verziju. to su bila vremena.. igrali smo igre, pokušavali programirati. hehe.
bravo vladek! svaka čast! forza kućna računala!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
gargamel 23.10.2004 u 12:43:16 profil autora
Pročitao sam dvije recenzije: Zovem se Crvena i Maxon Universal. Sorry ljudi, ali ajde malo više recenzirajte ono o čemu pišete, a ne društveno-političkie okolnosti svijeta i krčme nam nemile. Što se mene tiče napišite dva članka, makar dva kraća članka koja se drže teme. Ono što govorite o samim djelima je super. Maxon Universal nisam slušao pa ne znam(iako napisano zvuči uvjerljivo), ali Zovem se Crvena sam čitao i slažem se sa svim što si rekao(makar mislim da se moglo još toliko reći).
sadrzaj je izmijenio/la - gargamel u 23.10.2004 u 12:51:05
gargamel 23.10.2004 u 13:06:10 profil autora
Povijest kućnih računala je super.

Šta je sa nogometom-to ste mogli nastaviti?
vlado 23.10.2004 u 13:24:08 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Gargamele, ja za ovo što si ti sad natrkeljao, a bog me ubio ako kužim šta si ti napisao, nemam drugo objašnjenje nego da ti želiš poručiti da bi ti valjda to radio bolje. Pa zašto onda ne sjedneš i ne napišeš recenziju koja se ne dotiče okolnog svijeta, aktualno političkih situacija i krčme nam nemile i koja je napisana u idealnom omjeru napisanog i rečenog?
Mislim, pokušavam bit afirmativan u ovoj raspri, al mislim da ti je poruka jasna. Ne seri.
gargamel 23.10.2004 u 13:27:40 profil autora
Ne, nije u tome stvar da bih ja bolje napisao. To ne tvrdim. Samo kritiziram ono što mi se ne sviđa-kao i ono što mi se sviđa. Ne pokušavam nikoga ni uvrijediti. Ne tvrdim čak ni da ne treba imati dodira sa vanjskim svijetom. Ali, ako pišeš o jednoj temi, onda ne mjenjaj temu. To je sve.
gargamel 23.10.2004 u 13:34:39 profil autora
Ako ćemo potpuno iskreno (ovo nije nikakvo ulizivanje) u recenziji Zovem se Crvena mi smetaju možda samo dvije manje digresije, dok u recenziji TBF-a ima cijeli paragraf o sasvim drugoj temi.
zomri 23.10.2004 u 14:36:12 profil autora
meni je cuteova recenzija maxon universala najbolja koju sam pročitao IGDJE. (da, i grgićeva je uključena).
toliko.
electro cute 23.10.2004 u 15:57:07 profil autora
hvala zomri.
gargamel, kritika koja priča o djelu koje govori o društvu, a ne spomene isto to društvo je za kurac. postoje albumi koji su duboko ukorijenjeni u političko - društveni kontekst, dapače iz njega i proizlaze, pa ga treba i u recenziji spomenit.
inače, taj paragraf je meni jedino šta je dobro u toj recenziji.
electro cute 23.10.2004 u 15:58:15 profil autora
dakle, opet. esad je bog.
electro cute 23.10.2004 u 16:20:07 profil autora
a niko ne spominje simonove vijesti koje su super. za a a kon!
darko 24.10.2004 u 02:06:54 profil autora
Da, kratka povijest računala. Vlado, majstore! Čitam tvoj tekst, a pred očima mi prolaze slike iz djetinjstva. Da, ja jesam rodjen 1983., ali sam dijelom uspio osjetiti tu radost. U onom zadnjem dijelu.

Ne, nikad neću zaboraviti 1991. i 1992. Kum mi je imao Commodore 64 , živjeli smo u istom selu 1 km udaljeni. Gotovo svaki dan sam tamo visio kao klinac. I da, onda još nije bilo telefona (te godine smo dobili asfalt!!!) pa su svaki put kad bih zaboravio na vrijeme, ili činjenicu da je zračna opasnost u cijeloj državi, moji roditelji osobno morali dolaziti po mene. Puno sam batina fasovao zbog Commodorca. Čak nisam niti morao igrati, bilo je dovoljno da gledam. Čak i ono iritirajuće prematanje kazete je bilo krajnje uzbudljivo.

1993. kum prodaje C64 i kupuje Amigu 1200 . Allo,allo, Notrh&south, Pirates, Pang, Final Fight, Komander Ken, Dave, Cosmo su naslovi kojih se najbolje sjećam.
Oh da, sanjao sam Amigu, štedio pare... ali nisam bio niti blizu. Čak sam i zbog nje u ljeto 1994. grdo nastradao.
Da bih krajem te godine dobio novi PC 386 na 40 MHz i 4 MB RAM-a. Eh, i 40 MB hard disca. Alone in the dark I, Street figter, Mortal kombat I, Monkey Island I i II, Axe su igre koje mi sad padaju napamet. Svaka od igrica je dolazila na 2-3 diskete. Još uvijek negdje imam kofer s tim disketama.
1994. dobivamo i telefon. Tada je bilo lakše do novih igrica. Postupak sljedeći: Plavi oglasnik, ti naručiš igru (neka npr. dolazi na 4 diskete), pirat ti pošalje, čekaš 5-6 dana (u selo je poštar dolazio 3put tjedno), platiš poštaru. Radiš u DOS-u, kasnije u Norton Commanderu. Instaliraš 1. disketu, 2., 3., a četvrta: error. Zoveš tipa, ispričava se i šalje novu. Opet čekaš par dana. Dodje disketa i - opet error. Naime, prilikom transfera poštom diskete su se vrlo lako mogle oštetiti.

Kad sam prvi put naručivao igrice pirat me pitao na koje diskete da mi snimi: 5.25 ili 3.5 inča? Naravno da nisam imao pojma odgovoriti i da sam nakraju dobio igre nasnimljene na diskete veličine 5.25 inča (današnja veličina CD jedinice). (imao sam floppy 3.5)

Bila su to romantična vremena.

Jedva čekam II dio.

sadrzaj je izmijenio/la - darko u 24.10.2004 u 02:08:06
electro cute 24.10.2004 u 15:58:07 profil autora
north & south je najbolja igra svih vremena. a i axe je bio zakon. ja sam uvek igro s onim divljim patuljkom. valjda sam zato pustio bradu.
svinjče 24.10.2004 u 22:41:23 profil autora
o,da.hvala za esadovu naslovnicu.mrakača
morsky 25.10.2004 u 10:50:59 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
"Kratka povijest računala" - ODLIČNO

Čestitam autoru
vlado 25.10.2004 u 14:16:10 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Zvone, zasto ne stavis sve cetiri Esadove naslovnice?
Ova je jos najslabija.
zumbula 25.10.2004 u 14:53:37 profil autora
slažem se sa svim kaj si napisao za 'maxon universal' cute, da i ja ih naprosto obožavam, ali..ankica tomić piše fenomenalno, jednostavno joj se mora vjerovati.hvala na preporuci za Severa.
sadrzaj je izmijenio/la - zumbul u 25.10.2004 u 14:55:32
vlado 25.10.2004 u 15:08:40 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Konacno! Otkrio sam enigmu!
Kliknite na Esadovu naslovnicu, pa vam se otvara nova.
Mislim, Zvone, vrlo dovitljivo , nema sta
Filip 25.10.2004 u 15:26:05 profil autora
tenks vlado.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
electro cute 25.10.2004 u 21:14:29 profil autora
eh da, zaboravio sam napomenut da mi je vladin odgovor na gargamelovu kritiku "a ti misliš da bi mogo bolje" totalno jadan i kukavički. pa jebote, i mi sami pokušavamo bit kritičari, jel? doduše, gargamelovi argumenti nisu, po mom mnijenju, bili na mjestu, al to nema veze.
vlado, šta ti misliš?
vlado 25.10.2004 u 21:46:02 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Napisao sam sta mislim.
vlado 25.10.2004 u 21:46:58 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"gargamelovi argumenti nisu, po mom mnijenju, bili na mjestu, al to nema veze."

A sta ima veze?
Radi se iskljucivo i samo o argumentima.
electro cute 26.10.2004 u 15:07:19 profil autora
to nema veze u odnosu na ono šta ja govorim. ti gargamela nisi pobio argumentom, nego klišeiziranom, po mom mišljenju kukavičkom, izjavom.
vlado 26.10.2004 u 15:34:58 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Hvala na vishku informacija.
electro cute 26.10.2004 u 15:44:26 profil autora
ej, pa ne ljutiš se valjda?
vlado 26.10.2004 u 16:19:49 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"jer je meni ma cherie
pun kurac drkanja"
ttomic 27.10.2004 u 19:01:58 profil autora
Meni je recenzija maxon universala u kurcu skroz. Tip koji je pisao recenziju promašio je ceo fudbal.
TBF je definitivno puuuno zreliji band sad nego u vrijeme ping ponga, a on to ne kuži jer je balav.
Ono s molotovljevim koktelima je patetično u pičku materinu. Tu sam se već počeo smijati.
A tko zna, možda sam i ja obolio od kurcobolje.

I "Guzice i sise" su genijalna stvar, "UV zrake" su nešto šta lupa tek nakon par slušanja, a Heroyix nemaju veze sa RATM.
vlado 28.10.2004 u 13:26:00 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Dobar dan, mister T.
Čuj, i sestra ti je reagirala isto, pa sam joj rekao da su recenzije koje izazovu takvu reakciju - dobre.
A sad, promašio il pogodio fudbal - manje-više, važno je da se igra.
Hoćeš li nam se javit sa kakvog koncerta za magazin?
ttomic 29.10.2004 u 11:06:01 profil autora
Hi Vlado
Ankica je skriboman u obitelji. Ja ti i nisam baš od nekog pisanja. Samo kad se netko rodi ili kad me netko raspizdi (a i previše psujem)
electro cute 03.11.2004 u 16:56:17 profil autora
e tomiću, ja sam piso recku za tbf. dve stvari stoje:
a) balav sam
b) dio s molotovljevim koktelima je patetičan

činjenica još i dalje stoji: maxon universal je prema ping pongu i prema toplomjerima kurac od ovce. povratak u prošlost, buraz. degeneracija, a ne evolucija. a herojix su totalni ratm, po tekstu neš manje, a po strukturi stvari su skroz ratm. znaš kak oni skoro na svakoj stvari imaju progresiju, da se stvar pumpa dok na kraju ne eksplodira. nemoj mjuzu slušat površno, pliz. postoji i nešto drugo osim zvuka, a jako je bitno.
kritiku poštujem.