Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
morsky 26.09.2004 u 12:15:40 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
pročitao sam

razumio sam

nisam glup

hej - haj, hej - haj

baš sam sretan sad



Onaj koji je rek'o da je biffel.txt glup. taj čita ofrlje.
daddy 26.09.2004 u 21:24:42 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
jel postoji još netko tko čita af i ima neko mišljenje, pa makar i negativno o radu ljudi koje objavljujemo?
razmišljam o jednom potezu.
matea 26.09.2004 u 21:36:00 profil autora
meni su biffelovi tekxtovi odlicni, i ne usprkos nego zbog te rime

mmmmorrre coookiesss.......
gargamel 26.09.2004 u 21:41:39 profil autora
Evo ja sam baš pročitao. Ne dira me. To je možda najgora kritika, ali tako je. E sad, zašto je to tako? Samo u jednom stihu ( U "Ljubav hoda po vodi"-"i dat ću sve ne bi li svršila") mi je zasmetao "seksualni" motiv, ali mi osim taj jedan put nije smetalo. Bilo mi je par zanimljivih mjesta, ali mi se većinom činilo banalno.
Sve u svemu nije izazvalo neku reakciju u meni.
gargamel 26.09.2004 u 21:44:23 profil autora
Što se tiče "seksualnog" motiva: Čini mi se da je tamo samo za to da bude tamo. Čini mi se da je isforsiran, da nije upao tu spontano. Zato me valjda grebe.
darko 26.09.2004 u 22:56:39 profil autora
gargs, nakon norma belle i na plaži , već sam razmišljao o kupnji albuma, ali nakon što sam prošle subote (pred tjedan dana) na Ceneru čuo ljubav hoda po vodi , rekao sam si "moraš kupiti taj album". i isto tako, jedino me to "svršila" malo zasmetalo, ali od biffela ionako to možemo očekivati, zar ne?

u četvrtak sam u zagrebu kupovao "mame i bebe". iako je album izašao, sad ima već 2 tjedna, nemaju ga niti u dancing bearu, niti u aquariusu, niti u dallasu.
ne, nije rasprodan, nego ga nisu niti imali. toliko.

što se tiče AF-a kao forme, bit ću iskren: morskog i biffela sam istog trena pročitao. vjerojatno zato što ih u neku ruku znam. ostale (od novijih) samo djelomično.
svaki put sam otvorio AF da vidim o čemu je riječ. nekada sam pročitao sve (mraović, veći dio čumandre, a. orlić...) , nekada tek jedan ekran teksta, nekad 2-3 stiha, a nekad sam si rekao "kasnije ću", pa nikad nisam. :-(

poeziju je jako teško i nezahvalno čitati s ekrana.
ali opet, ništa nas ne priječi da lijepimo u word i printamo.
ne znam, ne trudim se dovoljno.
gargamel 26.09.2004 u 23:37:09 profil autora
Sve što sam ja rekao, rekao sam samo o tekstovima, ne o pjesmama na albumu. Od toga sam samo na radiju čuo "Zagledan". Volio bih čuti.
što se tiče AF-a. Ja ga vrlo malo čitam. Poeziju skoro uopće ne. Vjerojatno me muči baš taj ekran. Osim toga, valjda nemam strpljenja. Kad je stvar na papiru, ja ću pročitati bar dvije trećine pa ako mi se i dalje ne sviđa onda odustajem. Tu na ekranu često odustanem nakon par rečenica.
Unatoč tome što do sada nisam baš orno čitao, ne bih volio da ga nema. Imam u planu pročitati sve čim nađem vremena. Iako, možda bi neka grafička obrada pomogla da se lakše odlučujemo čitati. Već jednom sam pisao da mi izgleda kao da toga ima jako puno, pa ja čekam da imam jako puno vremena da pročitam sve. Jednostavno rečeno, dajte me prevarite, pa da ja mislim da toga nema tolko.
gargamel 26.09.2004 u 23:47:49 profil autora
Sorry što okupiram prostor, ali kao što Darkec kaže nije da ste tu.
Evo sam baš krenuo čitati Mićanovića i skužio sam da se uopće ne mogu skoncentrirati. Inače puno čitam i nemam problema sa koncentracijom. To je moj problem sa AF-om. Zašto-nemam pojma.
Možda je najbolje da povučem i ono što sam rekao o biffelovim tekstovima, jer ako se ne mogu skoncentrirati onda je vrlo lako moguće da sam nešto fulao. Idem još jednom pročitati pa ću nadopuniti ovaj post sa tim povlačim li ili ne...

Evo korigirat ću se: Lijepa Kopija i Dio mene su mi dobre. Za ostalo vrijedi što sam prije napisao. Osim toga ne kužim jedan motiv "plavi zrak". Ako neko kuži šta pretsavlja plavi zrak neka objasni. Ako se odnosi na nebo, onda mi je banalno.
sadrzaj je izmijenio/la - gargamel u 26.09.2004 u 23:55:43
zumbula 27.09.2004 u 10:54:15 profil autora
čitam af.. neke si isprintam, pa mogu u miru čitat....ne sviđa mi se novi album kufera punog..sviđaju mi se tekstovi i glazba s prvog albuma..ne velim da su ovi tekstovi glupi jer nisu..nego me ne diraju dovoljno da bi mi značili... osim,'u kurac svoj sam zagledan vječnost proveo' jedan je od najboljih stihova ikad napisanih u glazbi kao takvoj.. to su ti trenuci..čegec branko mi se najviše svidio, ali to sam već napisala..
trixy 27.09.2004 u 10:56:34 profil autora
i meni je problem čitati veću količinu teksta s ekrana.
ali kopipejstam i printam.
većinu af-a sam pročitao i pospremio negdje u sebi. moram priznati da par zadnjih af-ova i magazina nisam imao VREMENA pročitati. na žalost.
vlado 27.09.2004 u 17:14:46 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Meni se svidjala ova serija quorumasha zbog toga sto mi njihova imena nista ne znace, pa preostane poezija.
Kazes Zumbul da ti se Cegec svidja? Zavidim ti, njega nisam mogao citati. Zasto? ZAto sto je objavio Gromaci prvu zbirku tek kad je platila 6000 kuna, iako je on dobio potporu od drzave za izdavanje upravo te knjige. Mislim, mozda sam ja glup... Vjerojatno.

Almoust Famous je, realno, najveca web-citaonica u Hrvatskoj. Zeleni kader je najbolji "blog" u svemiru.
Al nigdje nisu reklamirani.
To je greska koju treba ispraviti.
Gospodnetić 27.09.2004 u 18:52:15 profil autora
Čitao skoro sve...i ovo je premali prostor da bi komentirao sve.
Uglavnom, večina tog mi se svidjela.
Ovaj Bifel mi je ok...niš spektakularno, ali ok...kuzim ga, nije mi nimalo neprirodan ili stran.
Inače, kad sam bio mlađi mrzio sam poeziju. Sad sam star i delam i u nedostatku vremena što se poklopilo sa par genijalnih knjiga poezije koje su mi pale pod ruku, skuzio sam da mi poezija kao forma savršeno odgovara i fakat ju sa guštom čitam.
Iskreno, oduvijek sam htio nekaj pisati i puno mastao o tome no nikad nisam prevazisao stadij lijene mrcine i barem probao, tak da svaki af čitam pomalo zavideći tim ljudima..ma kakvo mi njihovo djelce bilo.
zumbula 27.09.2004 u 21:02:48 profil autora
nema tu glup ne glup..vjerojatno su me neki trenuci u njegovim pjesmama drmnuli...nemam pojma za tatjanu, ali mi je njena zbirka jako draga...prije osam godina negdje susrela se i ja s čegecom preko nekog kolege s posla i tak ništ..ja standardno šutim on o pjesmama ništa ne govori..kao jedna mu bila ok...i kad se vratim u taj film nije imao kaj ni reč jer pjesme nisu ni bile ništ posebno a ja mislila najbolje..nisam znala da je takav igrač kaj se love tiče..no svejedno, ima nekaj u njegovim pjesmama kaj mi se sviđa...božica zoko, bagić, meršinjak...
sadrzaj je izmijenio/la - zumbul u 27.09.2004 u 21:03:29
dju 28.09.2004 u 07:46:33 profil autora
čitam af. većinu nemam potrebu komentirati s "dobro mi je" ili "ne sviđa mi se", jer mi se to više čini kao objava da sam pročitala nego kao zbiljski komentar. možda bi ipak tebalo svaki put nešto reći, ipak je tako normalno da se očekuje povratna informacija.
vlado, po čegecu ne bih tako olako kamenom, pitanje je kolika je tad bila ta potpora ministarstva, ne bi me čudilo da se radilo o simboličnoj pinki. osim toga, devedesetih godina je čegecova izdavačka kuća "meandar" tiskala više domaćih pjesnika nego svi drugi izdavači zajedno. i slučajno znam da je čegecov dobar prijatelj, pjesnik tvrtko vuković također morao pomoći u zatvaranju financijske konstrukcije da bi mu čega tiskao knjigu, kao i svi ostali.
vlado 28.09.2004 u 15:30:43 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Dju, ne nabacujem se kamenom. Samo iznosim fakte...
"Zatvaranje financijske konstrukcije" je jedna od najizlizanijih floskula modernog primitiv-privatluka, btw.

Znas li ti kolika je para koju ti drzava daje?
dju 28.09.2004 u 16:44:33 profil autora
to je samo uvriježena sintagma, važno je njezino značenje, a ne tko je koristi. u hrvatskoj je tiskanje knjiga poezije čisti luksuz jer to nitko ne kupuje.
ne bih htjela bit zločesta, ali moram se upitat zašto je gromača baš kod čegeca tiskala knjigu kojemu je zato još morala i platiti?
zato što je nitko drugi nije htio tiskat. ili bi drugima morala platiti i više.
vlado 28.09.2004 u 17:00:42 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ti to ocigledno nisi citala.
dju 28.09.2004 u 17:05:47 profil autora
ne budi drzak. stoji mi na polici. a nisam je kupila za ukras.
a sad mi lijepo objasni zašto je gromača onda bila tako glupa da tiska knjigu kod nekog tko joj za to žica 6 tisuća kuna, ako su svi ostali izdavači skužili koliko je to dobra poezija i umirali od želje da je objave.
vlado 28.09.2004 u 17:07:50 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Koji ostali?
Tada niko nije mogao osigurati nikakvu promociju niti pare od drzave osim Chegeca. Poslije je takva pozicija dobro unovcena.
morsky 28.09.2004 u 17:14:02 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
halo, operejter molim Vas spojite mi g.Čegeca..

- molim, mmda, da gradski poziv..

hvala