Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
morsky 26.09.2004 u 11:39:32 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Što je to od materijalnih dobara što mislite da bi presudno utjecalo na vaš život, a predmet je vaših želja?

Npr., vjerujem da bi mojoj obitelji to bio "Oyster 55 DS" (jedrilica).
dju 26.09.2004 u 16:00:10 profil autora
zanimljivo pitanje. i sama sam si ga postavila nekoliko puta u zadnje vrijeme. svaki put je odgovor bio:ništa, jer imam sve što želim (što može značit i da imam puno, ali je bliže istini da malo želim).
od nematerijalnih stvari pak, za našu bi obitelj jako značilo da imamo više zajedničkog vremena, i to tako da vikend traje barem 3 dana, a godišnji dva mjeseca.
vlado 26.09.2004 u 16:51:06 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Grunt, vikendica. Može i na moru.
Malo me žulja taj termin "presudan".
U pitanju bi jedino bilo kakvo mjesto za paralel-život.
Kažeš, jedrilica. Pa je.
Ja sam kontinentalac, ja bi vikendicu.
S izlazom na more, tak da možeš svratit na kavu ;)
morsky 26.09.2004 u 20:13:39 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Dju,

da li ima neko materijalno dobro koje bi moglo pomoći u ostvarenju željenog vremenskog okvira ?

Vlado,

thnx for invitation, ono "presudno" nemoj shvaćati ortodoksno, no uvaži smjer, thnx.

sadrzaj je izmijenio/la - morsky u 26.09.2004 u 20:14:08
Depressed 27.09.2004 u 13:41:22 profil autora
Presudno bi bilo da imam više vremena.
U stvari, presudan bi bio objekt koji bi po funkcionalnosti bio jednak "onoj" fridmannovoj kući.
daddy 27.09.2004 u 17:30:49 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ne bih htio skretati s teme. ipak; depresivni, moraš biti svjestan kakva je to fridmannova nastamba:
1. vlasnika su 3 (dakle, njegova je trećina)
2. sva trojica su za to stavili na hipoteku SVE što imaju
3. do danas se studio nije isplatio
sad razmisli; najvjerojatnije je da si toliko lud i da hoćeš u takav rizik i ti bi si nešto poput fridmannovog studia mogao "priuštiti".
hoću reć; nije sve u "amerikama", povoljnim okolnostima itd.
bdw, htio bi participirati u ovom topicu, al već danima ne znam kaj bi reko, što je to što bi mojoj familiji presudno unaprijedilo život.
možda bi nas najviše unaprijedilo da se prestanem baviti poslom koji nas sve skupa uništava i mentalno i materijalno.
i da ukinem ovaj sajt jer mi ide na kurac.
Gospodnetić 27.09.2004 u 20:30:30 profil autora
Užasno zajebana tema.
Čitam dedu kak njurga i apsolutno ga shvaćam i poštujem njegovu frustraciju. I vidim u koliko smo različitoj situaciji a slicno isfrustrirani. Ja zarađujem super za hrvatske prilike, imam 11000 kn plaću. Eh sad...nisam baš bio od srećkovića kojima su roditelji ostavili ili sredili neki brlog, nego sam si to sve moro sredit sam.
Moji fiksni troškovi su ovi:
rata kredita za stan u kojem zivim-2400 kn
rata police zivotnog osiguranja koja sluzi umjesto jamca-1200 kn
benzin-1500 kn
računi + telefon,internet-1500 kn
rata mastercarda revolving kredita koji sam morao uzeti kada sam ostao bez posla a vec sam uzeo kredit i poceo ga otplacivat -3000 kn
Dosli smo do 9.600 kn a jos nisam nista pojeo, popio i kupio si za obuć a na poslu moram bit kolko tolko zrihtan.
A kaj bi bilo d a ostanem bez posla slucajno!?!?
Ne smijem o tome razmisljati...

I jebem ti zivot u kojem se sve svodi na 12 i vise sati rintanja dnevno zato da imas gdje past u nesvjest kad dodjes s posla. Frustracija sto se sredine u kojoj netko radi tiče, ista je ocito ma u kojoj netko bransi radio. Ne moram valjda prepricavat kakvih se sve kretena svakodnevno nagledam na raznim managerskim i lovatorskim "pozicijama"..to je prestrašno, isti kurac ko kad pocnes razmisljat o glazbenim kriticarima, organizatorima, muljatorima i inim debilima koji rade na bilo kojem mjestu koje bi dedi moglo pomoc da zasluzeno unovci svoj trud.
Ok...jedino pozitivno sto sam si priustio u zadnjih 3 godine je bio Portugal i za to mi fakat nije zao. Normalno, i to je nekak na kredu i razne kombinacije.

I tak pricam ja s Ifekom pred neko vrijeme i njurgam slicno ko i deda, i veli Ifo: jebem ti takav zivot, stvarno smo kreteni, cemu cekati 65 godina i gutat sranja da bi tek onda mogli poceti uzivati u zivotu? I to s penzijom od 500 eura ako uopce dozivimo te godine?
Ajmo svi sve prodat, ubost neku kucicu na moru i naucit lovit ribu, dizat se u zoru kad je najljepse,uzivat u moru, suncu, prirodi i odjebat sve ovo... jer čemu sve ovo...čemu?
TO se ja pitam...čemu.
Ne treba mi nista vise materijalno iako bi mi lova dobro dosla da sredim neke tekuce obaveze, no treba mi neki novi smisao u zivotu...jer ako se sve svodi na to da moras igrat razne igre i igrice sa raznim idijotima i zlikovcima samo zato da bi imao gdje kenjat, gledat televiziju i spavat kad dodjes s posla, onda nek ide sve u kurac!
Jedini lijek i utjehu nalazim u mikrokozmosu-ljudima kojima sam se okruzio. Odavno sam shvatio da je to najvrijednije sto mozes stvoriti u zivotu. Nastojat cu to imati na umu jos i vise onog dana kada stvorim svoju obitelj. Uzivam i u muzici koja mi je kulisa za sto got radio u to malo slobodnog vremena. Samo kaj ovaj glupi tempo ne ostavlja ni dovoljno prostora za tu uzivanciju...veli mi Lozina neki dan da sam zaostao jedno 50 cd-ova...trebala bi mi tri zivota da cujem sve ono lijepo sto je vrijedno slusanja.

Ko misli da je recimo u Londonu zivot ljepsi, u velikoj je zabludi...uglavnom je jos i gori...rad i znanje se mozda vise cjene, no tamo je tempo jos ubitacnii i ima se jos manje vremena za uzivanje u necem normalnom.

Nemam poima dokle cu izdrzat ovako.
sadrzaj je izmijenio/la - Gospodnetić u 27.09.2004 u 20:31:38
zumbula 27.09.2004 u 21:11:27 profil autora
Garsonjeru bar 30m2, eto..guglam neku stambenu štedionicu još godinu dana, pa onda sport i glazba jer cijene kvadrata su takve kakve jesu...plača 3600..ambicije=0 no, nije baš da se pretrgnem od posla..
vlado 27.09.2004 u 22:14:41 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ima li itko na ovom forumu da
a) radi normalan posao
b) da ga ne jebu na poslu ko budalu vrhunskog formata
c) da nema posla sa kretenima pred kojima mozak prestaje funkcionirat???

JEL IMA?
gargamel 28.09.2004 u 00:04:19 profil autora
Ja svoj posao doživljavam kao normalan, nije mi stalno drag al to je normalno.
ne mogu reći da me jebu kao budalu vrhunskog formata. Tu itamo možda.
Imam posla sa kretenima pred kojima mozak prestaje funkcionirati, ali bio bih stvarno blesav kad bi mislio da to ne mora biti tako. A, šta se mora to je lako.
To sve skupa ne znači da sam sretan sa poslom, ali nemrem počet sretan-kud ću onda.
vlado 28.09.2004 u 00:06:42 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Gargi, gle... Kako da ti to kazem? Probacu jednostavno.
Ti nemas posao.
gargamel 28.09.2004 u 00:23:17 profil autora
sikter
gargamel 28.09.2004 u 00:27:38 profil autora
Mozes slobodno i komplicirano. Potrudit cu se shvatit kuda sutra idem. Iako sam duboko uvjeren da mi nece biti lako.
Baš me zanima ta tvoja definicija posla. Možda se sastoji od one tri točke koje si nabrojao. Ako je tako, onda bih ti od sveg srca želio da i ti nemaš posla.


sadrzaj je izmijenio/la - gargamel u 28.09.2004 u 00:37:28
vlado 28.09.2004 u 00:41:11 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Gle, lako ti je, ni ne znas.
Zasto ti je lako?
Ako sutra jednostavno ustanes i odes,
nemas otkazni rok?
Ako sutra jednostavno ustanes i odes,
cekaju te doma racuni?
Ako sutra jednostavno ustanes i odes,
imas kredit za vracat?
Ako sutra jednostavno ustanes i odes,
hoces li gladovat?
Ako sutra jednostavno ustanes i odes,
hoce li te sacekati osoba prema kojoj osjecas odgovornost za, izmedju ostalog, materijalnu situaciju?

Da, znam, tvoj odgovor na ova pitanja je NE.

Jednom rjecju, ti si student honorarac.
Jedan od boljih statusa u zivotu uopce.
gargamel 28.09.2004 u 00:58:48 profil autora
Moj odgovor na sva osim jednog pitanja si točno predvidio. A, kakve to veze ima sa poslom i s time da mi pričaš da nemam posao? Evo, i ja ću malo predviđati: Ama baš nikakve. Sredtsvo korišteno za predviđane je gola logika.
E da, ono pitanje koje nisi predvidio moj odgovor je zadnje u nizu.
Pričalo se o poslu i nisam tip koji će sad vaditi leksikone da bi definirao posao, ali mi se ne da ni natezati posao do života, jer to jesu dvije različite stvari.
Iskreno rečeno, tvrdnju da nemam posao doživljavam kao čisto omalovažavanje.
vlado 28.09.2004 u 01:26:41 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Daj, ne seri. Jebote, vodimo zajedno jadne Hrvate kroz ligu tri sezone i sad se ti osjecas omalovazeno. C.
gargamel 28.09.2004 u 01:59:47 profil autora
I vodit ćemo ih još tri. Barem. C (šta god značilo to C - vjerujem nešto dobro)
vlado 28.09.2004 u 02:02:15 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Dobro vratimo se na temu!

ZNAM STA JE PRESUDNO!!!

Putovanja.
Jebeno.
Od svega ostanu samo putovanja.
Yeah!
Ajmo svi u Makedoniju!!!
zumbula 28.09.2004 u 07:24:31 profil autora
pogodio si..to je bit..putovanja...
držim se ovog posla ko pijan plota(mrzim tu izrečicu, al kaj) mrzim svoje ziheraštvo, no ništa ne radim da bi ga promjenila..divim se hrabrim ljudima jer ja to nisam..možda i jesam..možda je ovo hrabrost..ha,ha
Depressed 28.09.2004 u 09:28:26 profil autora
Eh, znao sam da će se daddy trznut na fridmannov spomen, hoću se samo nadovezat, ne treba mi baš ništa, ama baš jebeno ništa tu gdje jesam, a da se moj život značajno promijeni na osnovu imanja nekog materijalnog dobra.
Ne treba mi fridmannova kuća, imam u planu snimit prijateljima album, i znam da ću ga napravit jebeno dobro i sa ovim što imam sad, ali jebiga da bi išta napravio treba mi više vremena.
Više vremena.
markos 28.09.2004 u 13:15:03 profil autora
Ima li itko na ovom forumu da
a) radi normalan posao
b) da ga ne jebu na poslu ko budalu vrhunskog formata
c) da nema posla sa kretenima pred kojima mozak prestaje funkcionirat???

JEL IMA?


Ja ima relativno normalan posao, radim ko programer. Dobro je placen za nase prilike (vidi pod Gospodnetić), ali ipak se ne ubijam od posla, to sam prosao prve dvije tri godine, odradio jebene projekte skoro sam i sad je vise manje laganini, uglavnom to sto sam napravio održavam i apgrejdam, imam dosta vremena za sebe i svoje hobije na poslu, a to je bitno. Jer, na kraju konca nije mak, nego vrijeme. Samo je vrijeme bitno, jebes novac ako ga nemas kad potrosit.

Ah, da, sad sam vidio i c). Shit, to imam. Ali mislim da toga nitko nazalost nije cijepljen.

A što bi od materijalnih dobara presudno utjecalo na moj zivto, da odgovorim i na originalno pitanje u topicu. Pa to je relativno lako za odgovoriti, stan u zagrebu. Posto mi pomoc koju mi mogu pruziti starci i punac sve skupa iznosi otprilike kvadrat i po stana, ostalih osamdesetak kvadrata cu otplacivati narednih dvadeset godina. Toga bi se bilo lijepo rijesiti. I vjerujem da bi zivio mirnije i kvalitetnije...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
sadrzaj je izmijenio/la - markos u 28.09.2004 u 13:17:56
Filip 28.09.2004 u 13:49:28 profil autora
Ajmo svi u Makedoniju!!!

eto, ja već sam tamo.
dju 28.09.2004 u 16:54:09 profil autora
ja radim predivan posao. za malo novaca, ali to mu je ujedno i jedina mana. dva-tri puta tjedno moram doći na faks, najveći dio posla obavljam doma. s kolegama se viđam minimalno, a sa studentima intenzivno. šef mi je normalan.
da ne radim ovaj posao, bio bi mi hobi.

morsky, razmišljala sam o tvom potpitanju i shvatila da bi mi jedna formalna, a ne materijalna promjena uveliko poboljšala život, a to je da i moj muž može većinu svog posla obavljati doma.
morsky 28.09.2004 u 17:11:56 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
probajmo sada zamisliti sebe 20-tak, godina starijima.

Jesmo li?

O.K.

Što mislite da bi Vam sada trebalo, a propustili ste poželjeti na topicu site-a PCVC-a ?


-:-

Npr., ja si želim jedan pravi svemirski brod, za mene i moju ženu. tolikog potiska(brzine) da nas odvede iz Sunčevog sustava.
vlado 28.09.2004 u 21:11:56 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
MORSKY:
"Probajmo sada zamisliti sebe 20-tak, godina starijima.
Jesmo li?
O.K.
Sto mislite da bi Vam sada trebalo, a propustili ste pozeljeti na topicu site-a PCVC-a ?"

VISHE SEKSA. ;)
daddy 28.09.2004 u 22:56:58 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
depresivni, dragi moj sajber frendu.
ako imaš taj poriv koji veliš da imaš, ništa te ne amnestira niti ne opravdava od toga što ga ne ostvaruješ (kako bi ti to volio).
preko 2 godine imaš prilike čitati dnevnik idiota koji je za taj isti poriv (i njegovo odjelotvorenje) oslobodio sve vrijeme svijeta. pritom nemam vremena ni računati ni kalkulirati. jer da imam, kalkulacija bi trajala ravno 3 minute; to se, naime NE ISPLATI, ukoliko govorimo u gabaritima i pojmovniku običnih zemljana. jebiga, to košta, to strašno košta živaca i jebene nesigurnosti ali ima jedna stvar u koju sam kroz ovih 12 godina postao siguran: ja sam taj i nema cile mile.
treba imat jaja pa to reć. nadam se da pritom nisam medicinski dijagnosticirani idiot koji svoju obitelj tjera u propast.
ovo što sam napisao ne tiče se, jasno, samo depresivnog. gledajte to malkice m e t a f o r i č k i.
vlado 28.09.2004 u 23:28:59 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pa je, Dip, to s vremenom. Znam tocno na sto mislish.
OK, imam familiju, treba mi para, pa radim nekakav posao.
I sad, sta? Gdje je granica naseg kompromisa?
Jesmo li, zapravo, kukavice, pa radimo za azdaje nesto sto mozemo raditi lijevom nogom i ne odlucujemo se na korak bez kompromisa? Ne znam, ne znam.

Al znam da svaki put kad posjetim rupu Pipsa odlazim blago zavidan ljudima koje, eto, jebu na sve strane i nije im lako, al...
Onak, sretni su. Zasluzeno. Jer su se izborili za poziciju u kojoj mogu kreirati uz jedino vlastite ograde.
Ono dedino "cile-mile" malo ultimativno zvuci, ali smatram da je to put ka satisfakciji.
Suocenje s vlastitim ogradama.
arhimed 29.09.2004 u 00:20:45 profil autora
ne bi mi temeljito promjenilo život, ali ne bih imao ništa protiv toga da imam novi auto ili polovni, a da nije stariji od 5 godina zato što bi taj bio sigurniji u prometu i udobniji od 23 godine starog stojadina kojeg imam trenutno. to uopće ne mora biti neka limuzina. zadovoljio bih se s yugom ili škodom fabiom, a ni renault megane nije loš (još sam pod dojmom jučerašnje vožnje u prijateljevom meganeu; ide kao zmaj!). btw, još se nisam upisao u auto školu, ali planiram to učiniti u (ne)dogledno vrijeme.

sadrzaj je izmijenio/la - arhimed u 29.09.2004 u 00:23:05
radovan 3. 29.09.2004 u 01:36:49 profil autora
e jebiga sad kad ovo citam, dodje mi da se ostavim faksa i odem u neki squot(ak se to tako pise).
stvarno kontam da je sretan onaj koji se probudi i odlazi sretan na posao. jos ako se sretan i vraca kuci di ces vise.
samo to je izgleda utopija. ajnc A klase...
morsky 29.09.2004 u 09:24:43 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Vlado,

slutim da ćeš u slijedećih 20-tak godina prikupiti dovoljno gumenih materijalnih dobara koja će ti omogućiti "vishe seksa". ";)"
Depressed 29.09.2004 u 09:53:14 profil autora
Da se ja sad počnem bavit isključivo muzikom kak da znam dal' sam dobar? Kak da se osiguram da ne postanem damir poša? Kak da znam da zapravo već sad nisam damir poša ili mladen burnać?