Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
dju 19.08.2004 u 14:48:55 profil autora
sinoć sam bila na jednome rođendanu gdje se pojavio i branimir pofuk. meni je to jedan od maksimalno pet ljudi iz tzv. javnog života o kojima imam vrlo visoko mišljenje. volim njegove tekstove, čak i one u kojima piše nešto s čim se ne slažem ili o čemi baš ništa ne znam.
kad sam ga ugledala, baš sam osjetila poriv da mu kažem koliko je on meni super.
zadnji put mi se to dogodilo kad sam prije osam-devet godina "otkrila" daddyja.
pofuku na kraju nisam ništa rekla, pošto je cijelo vrijeme s mojim vjenčanim kumom sastavljao ladice novog ormarića, dok je kumova žena s nama slavila spomenuti rođendan.
baš me zanima imate li vi neke poznate ljude koji su vam napeti i do čijeg mišljenja jako držite?
koliko se sjećam, zv-ov intelektualni autoritet je ante tomić.
ima li ko jačeg konja za trku?
Hadzo 19.08.2004 u 15:50:05 profil autora
Meni je Rundek bio idol, ono odmalena. Onda sam ga upoznao i čovjek mi se učinio sasvim na mjestu i to. Onda sam prije par godina bio na Manceovom koncertu u Močvari gdje je nastupio i Rundek i na kraju koncerta baš kad sam mu prišao da popričamo vidio sam da nešto unezvjereno traži pogledom. Onda se nasmiješio, otišao do ugla stagea i izvukao bocu jeftinog vina i s pobjedničkim izrazom na licu otišao van lokati. Kako je idol pao u mojim očima, to je bilo bolno...
Depressed 19.08.2004 u 15:54:53 profil autora
Inoslav Bešker, malo je luckast ali nikad dosadan. S njim se ne bih volio nać uživo, vlado ima horror priče o njemu :)
vlado 19.08.2004 u 17:52:13 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pa je, Dip, kad sjedis s Beskerom za stolom, u misjoj si rupi. Zasto? Zato sto i jesi mish.
Autoriteti i idoli?
Hmmm, cudne kategorije i izmedju njih slovo i.
Cudno.
Idoli? Mislim, what a fuck?! Ne kuzim.
Autoriteti? E, tu se mozemo razgovarati. Imam strasan klik na lazne autoritete, odma bi se svadjao.
U zivotu sam dozivio nekoliko ljudi koje sam shvacao kao autoritete, a zajednicko im je to da rade vise od mene. Sto znaci i da znaju vise od mene.
Imena su opasna, buduci da se covjek najcesce razocara, jer od ljudi koji izvrsno/bolje rade svoj posao, ocekujemo da takvi i budu. Izvrsni/bolji.
A kvragu, zasto bi bili?

Btw, Dju, o Pofuku imam OK misljenje, radili smo zajedno, on je profi i normalan je. Samo znas sta, nije on toliko dobar kolumnist, koliko su oni ostali losi. Ali da covjeku treba reci da cijenis NJEGOV RAD (ne njega, nego rad, naravno) - treba. To je posteno.

Btw. reko sam neki dan Jergovicu da ako se pretvori u Zidaka da cu mu vlastorucno oduzet zivot.
Mislim da bi bio red da mu se ispricam. Bezobrazno je to od mene, jel?! Mislim, reci nekome da bi mogao postat Zidak.
dju 19.08.2004 u 20:42:35 profil autora
Razlika između idola i autoriteta, u nekom mom privatnom doživljaju tih pojmova, samo je u jačini argumentacije kojom možemo potkrijepiti zašto nam je netko bitan (u toj je trci idol uvijek donji, on ti je naprosto super a da se za to uopće nije morao truditi).
Npr. meni je idol bila Modesty Blaise, a autoritet mi je Pofuk.
U tome je očit moj neki pomak. Kakav takav.
electro cute 19.08.2004 u 22:47:27 profil autora
idoli i autoriteti? hm. brijem da je za oba dvije kategorije važna karizma, no idoli se na nju više oslanjaju, dok se autoriteti više oslanjaju na rad.ili šta ti ja znam. inače, za autoritete je važno da oni ne mogu bit nametnuti, te da se njih sluša bez pogovora (to je ko fol, politološko objašnjenje - hitler je npr. za mnoge švabe i švabice (mmmmmmmm) bio autoritet).
al ostavimo se mlaćenja prazne slame.
ja idola i autoriteta nemam. ajd, daddy mi je bio idol dok ga nisam upoznao i skužio da je papak (hehe). i urban mi je bio idol dok nisam napunio 16 godina.
autoriteti su..hm...pa ajd, daddy. pa velimir grgić, što se pisanja tiče. djurdjici mrski jergović (genije). kaj ja znam...vani ih ima nešto više, al ne bi sad o tome.
profesor kurelić s našeg faksa mi je idol! e!
gargamel 20.08.2004 u 03:23:53 profil autora
Meni se autoriteti zadržavaju na specialnim odjeljcima. Za masu stvari koju radim ili koju sam radio ili koju bih radio je postojao neko za kog sam vjerovao da to radi dobro i čije savjete bih ili sam slušao. S druge strane, ako sam negdje upao gdje postoji neka hijerarhija, za koju ne vidim razloga da ju odbijam, onda poštujem autoritet sebi nadređenog.

O idolima nisam načisto. Recimo, još uvijek posjedujem majicu sa likom Che Guevare, iako sam, kada sam malo bolje proučio njegovu biografiju, skužio da i nije dovoljno dobar da mu ja sliku na majici nosim. Tako je i sa drugim idolima. najbolji primjer su pisci. Na kraju sam skužio da mi je najpametnije zadržati se na divljenju nečijem radu ali ne više osobama.
electro cute 20.08.2004 u 09:27:57 profil autora
ja nosim majicu che guevare isključivo zbog jedne stvari. to je najbolji jebeni portret koji je ikad fotografiran! ikad!
arhimed 06.09.2004 u 21:31:44 profil autora
Ali da covjeku treba reci da cijenis NJEGOV RAD (ne njega, nego rad, naravno) - treba. To je posteno.


ovo je dobro rečeno. ne treba se poistovjećivat rad i osobnost.

e, a kad je rad u pitanju, ja se divim produktivnosti i elanu predraga raosa. preveo je dvjestotinjak (ako ne i više) knjiga s engleskog, francuskog i njemačkog jezika, piše svoja vlastita djela, objavio je puno tekstova po periodici, a diplomirao je kemiju pa se bavi i znanstvenim radom - izumio je svemirski most sinkrodin (koji omogućuje iskorištavanje nepresušnih svemirskih resursa) i još neke patente.
a i zna se dobro zajebavat
svinjče 10.09.2004 u 22:28:58 profil autora
nisu baš idoli, a s autoritetima ionak imam problema, pa ajmo reć osobe koje me inspiriraju na neki način. poslovno i osobno..

gabriel garcia marquez, tin ujević, pablo neruda, jacques prevert, ernest hemingway, albert einstein, pa ruby wax, pero kvrgić, miki ostrovidov, mario profaca, marija jurić zagorka, arthur clark, erich von denniken, bill gates............i još tako po nekoliko stranica......

volim ljude, nemrem si pomoć'

all animals are equal
but some animals are more equal than others