Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
Hadzo 09.06.2004 u 11:48:35 profil autora
He he he, ova ti je dobra. Ali ti govoriš o komercijalnom odjeku koji tvoja glazba ima, ja sam govorio o kvaliteti, no dobro. U idelanome svijetu jedno bi išlo ruku pod ruku s drugim ali ovo je zemlja Dembelija na brdovitom Balkanu. Ali gledaj, to je nešto na čemu ti skidam kapu, šefe, možeš ga jebat' ali nema mnogo izvođača na našoj sceni kojima ću skinuti kapu zbog hrabrosti da idu dalje, da ne ostaju na jednom mjestu, zbog želje za napretkom, za otkrivanjem novih mogućnosti. I zato si ti u ovome čime se baviš jak. Sad, koliko se to priznaje, koliko se to cijeni, u konačnici koliko od toga ti možeš živjeti, drugi je par opanaka.

Ja sam doista sretan što mi posao kojim se bavim nudi mogućnost daljnjeg razvijanja i usavršavanja i što od njega mogu i dobro živjeti. Ali i sam sam se pošteno iznojio i proveo stotine i stotine besanih noći razbijajući glavu kako dati smisao riječima koje ti u 4 ujutro bježe po monitoru. Zato sam osjetljiv na bilo čije nemušte pokušaje obezvređivanja onoga čime se bavim i u čemu sam, da budemo iskreni do kraja, jedino dobar. Jebenu žarulju skoro da ne znam promijeniti, ali znam baratati riječima. Doista, to je sve što znam. Fuck!
@ 09.06.2004 u 18:13:37 profil autora
Gle, Hadzo.
Moja trenutna zivotna situacija je takva da provodim nekoliko sati dnevno komunicirajuci sa ljudima na engleskom jeziku. Koliko god taj engleski bio zahrdao ili kako ga ja nazivam 'rotten', koliko god mi vokabular bio siromasan a gramatika kako kaze lolipop slaba, jadna, svejedno ga koristim i moram, MORAM to ciniti.
Ne znam po cemu si se nasao uvrijedenim i tvoj argument da ti se mijesam u struku mi bas i ne stoji.
Ja sam ovdje iz jednog jedinog razloga a to je da komuniciram .
I svi to cine. Na svim jezicima. Da, jezik se prostituira, osobito engleski jezik.
Kako sam ja cuo pipse, kako sam ih Ja prenio iz jednog jezicnog sustava u drugi, sa svojim znanjem i svojim sposobnostima, kako sam ja prostituirao tekst pipsa (jer to jest prostitucija, znam po svojim uratcima), to je ono sto sam zelio podijeliti sa kolektivom.
Mnogo mi se vise svida daddyeva reakcija koja se svela na postanje druge verzije prijevoda (druge prostitucije djela), nego cisto vrijedanje na granici sa: 'Kako se on usuduje?!'
zv 09.06.2004 u 19:05:47 profil autora
to do: svaš
hi hi,
lakse malo...
Hadzo 10.06.2004 u 14:25:19 profil autora
Mmm da, ovo je otišlo malo predaleko. Slušaj stari, slobodno nastavi prevoditi pjesme Pipsa, vježbaj svoj engleski, komuniciraj s ljudima itd. ali moraš znati da kad god nešto staviš u javnost ili hoćeš to "podijeliti s kolektivom", postoji opasnost da te ta ista javnost ispere, pogotovo ako izađeš s nečim što nije kvalitetno. I to je sve. Houston out.
@ 13.06.2004 u 20:04:15 profil autora
Btw, terry je rekao da mu pipsi zvuce dosta pop. Nakon sto sam ga svojim losim engleskim uputio na neke cinjenice o bendu rekao je da je daddy 'zagrebacki Nick Cave'.