Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
oak 3 21.05.2004 u 11:20:11 profil autora izmijeni

sale dragaš i ja smo razgovarali više od 2 sata o muzici, pločama, bendu i drugim srodnim temama.

osim toga me je zamolio da sastavim listu najdražih albuma, koncerata, te posebno listu najdražih pjesama našeg benda.

jutarnji je objavio.

(sorry na prelomu teksta, iz nekog čudnog je filea, tako da se malo teže čita)
Emil Tedeschi – Predsjednik uprave Atlantic Grupe

NESUĐENI KRITIČAR I PUNOPRAVNI ČLAN PIPSA


Obično ćete na pitanje čime se bave u slobodno vrijeme od naših top-biznismena dobivati standardno dosadne odgovore poput igranja tenisa, dizanja utega u teretani, odlaska na gala koncerte klasične glazbe, a u novije vrijeme i igranja golfa.
Zapitate ili Emila Tedeschog, predsjednika uprave Atlantic grupe, distributera brojnih prehrambenih proizvoda i proizvođača Montana sendviča u čijem su vlasništvu, između ostalog, Cedevita, Neva i 13% dionica RTL Televizije, dobit ćete posve odrukčiji odgovor. U slobodno vrijeme Emil Tedeschi i danas uživa u onome u čemu je najviše uživao kao tinejdžer - slušanju rock glazbe, kupovanju ploča (kompakt diskova), odlasku na koncerte u nas i inozemstvu, čitanju pop-rock magazina. Opsesivno čita
"Wire", "Q" čiji mu se zaokret kursa nije dopao, "Uncut" i "Mojo" u kojem su na red došli i novovalni bendovi i "NME". Kad se
sretnemo, zna se pohvaliti s novim diskovima ili mi reći kako mu se dopao neki CD o kojem sam pohvalno pisao u rubrici "
Feedback" Jutarnjeg lista. Kupuje oko 200 CD-a godišnje, a kod kuće i na adresama prijatelja ima ih oko 1000. U selidbama
kroz tri države izgubio je oko 500 vinila, vjerojatno i dio onih koje smo razmjenivali dok smo išli u pedagošku školu, danas
ponovo V gimnaziju. Bio je jedan od malobrojnih rock fanova na toj uglednoj srednjoj školi i u to vrijeme, ako me pamćenje
dobro služi, bio je zakačen na Bauhuas, Cure, Visage i Depeche Mode.
"Ja sam k'o mali od kužine vrtio ploče, ali nikad nisam mogao vrtiti u Jabuci gdje su drmali stariji dečki, između
ostalih i Alen Kosanović i Pavle Podolski. Silno sam želio na Radio 101, čim se osnovao, ali me bilo sram ući. Na kraju sam
završio na radiju Velika Gorica gdje sam nekih 3-4 mjeseca imao emisiju "Junaci našeg doba" u kojoj sam s još jednim dečkom
radio portrete bendova", prisjetit će se Emil Tedeschi u razgovoru kojeg smo vodili u novoj zgradi koju u Sopotu Atlantic
grupa dijeli s DHL-om i još nekim tvrtkama. "A propos radija, kao i na stotine tisuća ljudi u Zagrebu, toliko sam vezan za
Radio 101 da nikad nisam previše razmišljao o osnivanju radio-postaje. Doduše, jednom, doista kolokvijalno, Švec mi je
spomenuo nešto kao "mogli bi mi neki radio osnovati". S njim i još nekim ljudima bih sigurno ušao u projekt radija, ako bi
koncept bio dobar. Ja se jako vežem za ljude i bez ljudi koje ne poznajem ili im ne vjerujem, ne bih nikada ulazio u takav
projekt. U sebi tog drivea nemam i zakleo sam se samome sebi da ću idući put, ako budem ulazio u neki medijski projekt, ući s
nekim tko ima neki track-record. Mediji kao mediji me inače vesele i to je jedan od razloga zašto je Atlantic ušao u RTL." U
izdavaštvu je već bio dva puta, ne previše uispješno. Prvi put s magazinom "Servus - dobri duh Zagreba" i drugi put s
projektom "Novog danasa".
Za njegov glazbeni ukus presudni su bili rock-kritičari. "Najviše sam čitao Sašu Stojanovića u "Džuboksu" i njegovu
ribriku "Pismo iz Londona". Sjeća

28.04.2024 u 01:45:49
 
oblikovanje:
sadržaj: