Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Neuromancer 17.05.2004 u 00:31:12 profil autora
PC&VC skinuli Radioheadov komad ili obrnuto? :))
@ 17.05.2004 u 00:53:32 profil autora
Iskreno receno ,moram priznati da je cudno sto si se upravo sada javio sa svojim prvim postom. Ono: BAS SAD .. kad..
Nema veze.
Uglavnom, kaj se tice tvog pitanja nemam pojma, nisam sluso hail to the thief, samo pablo honey i ok computer.
Ali moram priznati da ne vjerujem da su decki iz radioheada 'posudili' tu stvar od pipsa buduci da se vremena izdavanja oba albuma malkice ne poklapaju ili ako bas hoces: poklapaju.
Dakle, tvoje pitanje nije pitanje nego tvrdnja emocionalno obojena na nacin da kazes (kao suptilno)_ pipsi kupe stvari od radioheada.
Bas bi trebao poslusati hail to the thief da usporedim.
Jesi btw znao da na simpu pimpu imaju stvar od Clasha Complete control, a .. tak imaju jos par stvari nazalost i postar lakog sna su pokupili od nekog. I walk on je..
Moram ic sad..
electro cute 17.05.2004 u 13:42:21 profil autora
pyramid song se nalazi na amnesiacu, a na hail to the thiefu, tak da se ne poklapaju baš datumi izdavanja...
osim toga te dvije stvari liče jedna na drugu isključivo u uvodu, samo kaj je pyramid song potpuno drugačija. al ajd...
kolko znam i walk on i poštar su potpisane, s tim da je poštar u orginalu jednako jebena stvar (rainy night in soho)
s prvog sam skužio još i madonnin rip u krumpira, na sex u školi rip kool thinga madonne, na vidaj rip stvari sa broken arrow soundtracka, na maku rip jedne stvari od gorillaza... sigurno je pitanje kolko se može govorit o "krađi" u stvarima pipsa (pogotovo od freda na kojem se, po mojim saznanjima, odustaje od koncepta rip muzike) a kolko o utjecajima i o podsvjesti. jednostavno, neke stvari ti se zavuku u glavu i ti ih reproduciraš...ili, bolje rečeno, moduliraš. jebiga, ja pišem priče i pjesme i to mi se hiljadu miliona puta dogodilo. jel mi bed zbog toga? niti malo.
vlado 17.05.2004 u 15:28:33 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Jest, jest, ima rip na 2x2 od Balasevica "Ne lomite mi bagrenje".
Nemojte me jebat. Jel ste vi culi za opca mjesta?
electro cute 17.05.2004 u 16:02:41 profil autora
jesi ti čuo za orginalnu rip muziku?
vlado 17.05.2004 u 16:45:14 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Jesam, a cuo sam i za post-rock, njujorske beatove...
Neuromancer 17.05.2004 u 19:16:13 profil autora
ne zamerite mi, če pišem kar po slovensko...

PC&VC sem prvič slišal na koncertu na Vrhniki (fantastičen koncert, publike je bilo komaj kaj več kot članov banda, pa so vseeno dali vse od sebe - svaka čast!! :), se popolnoma navdušil, kupil CD, ga večkrat preposlušal in ugotovil par podobnosti. Radioheadov že nekaj časa nisem poslušal, pa sem rabil kar par tednov, da sem ugotovil, da me "Vjetar" spominja na "Pyramid song". Mene to popolnoma nič ne moti in ne očitam plagiatorstva, saj je podoben res samo začetek.

Kar se tiče hrvaške rock scene, sem do zdaj spremljal več ali manj samo Let3-je, od zdaj naprej pa bom pozoren tudi na PC&VC.

Če čita to kdo od benda: še enkrat hvala za Vrhniko!
arhimed 17.05.2004 u 20:01:14 profil autora
"kool thing" nije madonnina pjesma već od sonic youth.
electro cute 17.05.2004 u 20:51:03 profil autora
je arhimed, ostalo mi u glavi pa sam makinalno napisal. a baš sam prije par dana slušo goo.
vlado, post rock je stil, a dobro je totalna post rock stvar. osim toga o tom smo pesto puta do sad raspravljali i više mi se fakat ne da..
simon 17.05.2004 u 22:31:34 profil autora
Sjećam se kad je netko iz benda u vrijeme Boga komentirao kako je Kralja neki riff na kraju Motorcycle Boya preuzeo iz pjesme Beautiful Ones od Suedea. Slušao sam i alušao i slušao, ali ništa! Jel netko skužio gdje, što i kako? Mislim, obje pjesme znam praktički napamet i ne čujem.
electro cute 17.05.2004 u 23:11:38 profil autora
nope.
vlado 17.05.2004 u 23:17:12 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Cute, sad si me razocarao.
kredenca 18.05.2004 u 00:06:39 profil autora
mi moze netko napisat na kojem je albumu i koja po redu ta stvar od radioheada!!!
fala lepa
vlado 18.05.2004 u 00:08:46 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Mislim da je deveta ili deseta pjesma na "OK Computer". Odlicna stvar. Dobro poslusaj pocetak jedno pedeset puta... I skuzices.
electro cute 18.05.2004 u 01:03:19 profil autora
wrong. stvar je na amnesiacu druga po redu. trebaće ti manje od 50 puta. možda 30...
vlado 18.05.2004 u 01:44:46 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ne, Cute, opet si pokazao elementarno nerazumijevanje ironije. O svemirskim silnicama da ne govorim.
Ispricat cu ti jednu pricu:
Novogodisnji broj novina u kojima radim sadrzavao je i jedan business prilog. Naslovnicu priloga sam ilustrirao rubikovom kockom, gdje ona polja na njoj sadrzavaju dijelove hrvatskih novcanica... Ovom ilustracijom sam bio zadovoljan: osim sto je bila sarena (na srebrnoj podlozi), izrazila je moju ideju: novac se samo vrti, bez proizvodnje...
I sad, pazi, za dva tjedna izlazi talijanska Panorama i na naslovnici sta? Rubikova kocka. U male kockice su stavili osobe kao Papa, Berlusconi, Bush itd...
Mom zaprepastenju nije bilo kraja. Ista pozicija kocke, pazi! Cak su i srebrnu boju stavili. No, listajuci Panoramu saznajem za njihov razlog: ove godine se navrsava 30 godina Rubikove kocke, o cemu nisam imao pojma! Naravno, do ideje smo dosli potpuno razlicitim putevima, ali ona je u svojoj biti ista. Tada se zaprepastenje pretvorilo u neopisivu srecu, shvacas to je divno, jebote, tamo neki ili neka Talijanka dodje na istu stvar kao i ja... To je genijalno, svi su ljudi braca, svijet je jedan, nahranimo gladne, itd itd...
Shvacas, Cute, nije sve rip. Slicnost ne znaci nista.
Ako vas uvod pjesme Radioheada podsjeca na Pipse ili obrnuto, meni to znaci samo jedno: rijec je kvalitetnim bandovima koji plivaju u najjacoj, emotivnoj struji.
Isto ko sto bih i ja mogo radit u Panorami (nivoom ideje, jel), al to je druga prica.
electro cute 18.05.2004 u 03:24:48 profil autora
dragi vlado, ukoliko na nerazumjevanje ironije si mislio na ono 50 puta, to sam skužio...ak si radi ironije stavio 9 il 10 stvar na ok computeru, onda fakat nisam skužio.
a ovo za rubikovu kocku...maj point egzakli!!!!
al ako svjesno uzimaš djelove odnosno pjesme (što je na šimpu i dernjavi bio slučaj) onda se tu radi o ripu.
Hadzo 18.05.2004 u 09:20:35 profil autora
Djeco draga, možda se vi ne sjećate ljeta gospodnjega 1984. (i pički s drugog svijeta) kada je u svibnju mjesecu nekadašnji YU Rock magazin objavio naslovnicu sa Springsteenom u skoku s gitarom povodom izlaska njegova albuma Born in the U.S.A. Mjesec dana kasnije NME donosi vrlo sličnu naslovnicu, slična fotka, samo malo drukčija poza, uz ekskluzivni interview s gazdom. YU Rock se u sljedećem broju kurčio kao, vidite tko nas kopira (a u ono vrijeme NME je bio jebeno utjecajno glasilo), ali to je ono što Vlado kaže, kreneš s različitih pozicija ali dođeš do sličnog rezultata...Mislim kako je Dubravko dovoljno puta potvrdio kako je previše jak autor da bi si dopustio krađu, no budimo iskreni: nije lako danas napraviti išta a da je u potpunosti originalno i tvoje. (Za kraj malo cinizma: Adam Ant je jednom rekao sljedeće: "Nema više originalnosti. Danas si samo originalan po načinu na koji prepisuješ tuđe pjesme". Nota bene, to je bilo 1982. godine u vrijeme izlaska njegova prvog solo singla Goody Two Shoes.)
vlado 18.05.2004 u 15:40:51 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Cute, ja cu ti reci samo ovo, a u vezi Shimpa i Dernjave, svi npr. strip-crtaci krenu sa - precrtavanjem. Svi.
Nije se rodio taj koji je odveo band na prvu probu i zasvirao prvo svoju pjesmu.
Gospodnetić 18.05.2004 u 17:20:26 profil autora
Ne kuzim uopce kaj brijete....zapravo kuzim al ne kuzim gdi je problem.
Nikad u zivotu nisam uzeo gitaru u ruke a da mi ono nekaj kaj sam dozivljavao kao svoje i zatandrčio, u nekom momentu nije zazvucalo kao nesto sto vec imam na polici s cd-ovima.
No bitna je emocija..slika..ili to nesto iz cega izadje tvoja ideja i sto ju cini bas tvojom. A da ne ptricamo o svim onim slojevima, premazima i procesima koje ta dieja cesto prodje dok ne dobije svoju zavrsnu formu.
I boli me kita kaj bi si onda neko o tome mislil, savjest je po pitanju kradje cista.
Ne velim da nema kradje..ali to je tako prozirno...pa sjetite se Houre....on je tako jadan.
To je razlog zasto ja nisam nikad mogao prozvakati ni Psihimodo...iako nikada to ne bi mogao staviti u isti koš sa Hourom.
Ak nis drugo, Gobac ima barem malo duše i puno smisla za humor.
electro cute 18.05.2004 u 20:13:17 profil autora
vlado, ti mene uopće ne kužiš... meni je koncept orginalne rip muzike genijalan. ko sempliranje u hip-hopu genijalan. kužiš?
ja ne impliciram da je to negativno, dapače... jedina negativna stvar je što ljudi koji su stvorili te stvari nisu potpisani.
vlado 18.05.2004 u 20:36:41 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Dobro, momak, nema problema. Objavices i ti nesto. Pa da vidimo onda cija majka crnu melodiku svira...
krampus 08.06.2004 u 17:34:12 profil autora
Simon: Kralja je sam rekao da je ukrao rif za kraj pjesme, samo ga nije dobro skinuo, pa je ispalo kako je ispalo. Misterija rješena.

Vlado: refren "2x2" jest "Ne lomite mi bagrenje", što god je pjesnik imao na umu, i ja ne znam nikoga tko nije to pomislio na prvo slušanje. Al je ujedno i najbolja pjesma Pipsa, pa koga boli kurac. Mene ne.

Sad baš nešto mislim, glazbeni detektiv, to bi bila zanimljiva profesija za glavnog junaka nekog šminkerskog engleskog romana, izdao bi ga Celeber, a preveo Radaković. Bože sačuvaj.
gargamel 09.06.2004 u 00:27:34 profil autora
Evo ja nisam
Možda zato što, i to otvoreno priznajem, o muzici ništa ne znam niti želim učiti o muzici. Samo slušam ono što mi zvuči lijepo, a ne zamaram se time što liči na što. "Ne lomite mi bagrenje" sam često čuo kao i "2x2" i mom uhu nije ništa zvučalo poznato.