Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
oak 3 14.05.2004 u 16:23:16 profil autora izmijeni

radovan 3. 11.05.2004 u 16:49:20 profil autora izmijeni

cuo danas na 101, da ce biti neki konc., svirat ce skoro svi koje je denyken producirao, a valjda i neki koje nije. pipsa ocito nece biti, jer je on(denyken) rekao da je nagovarao dubravka 3 sata,al nista...pa vamo pa tamo i da bi mu bilo jako zao ako ne budu bili pipsi...
eto, ocito da za tu svirku nije zadovoljena odredjena cifra, ili postoje i neki drugi razlozi?
vlado 11.05.2004 u 17:04:48 profil autora izmijeni

E, bas si me podsjetio...
KOJI JE KURAC TA KOMPILACIJA?
radovan 3. 11.05.2004 u 18:07:40 profil autora izmijeni

kolko sam ja cuo, a nisam bas dobro sluso, radi se valjda o 15 godina denykena i izaci ce neki cd,tj. vec je izasao
sa raznim izvodjacima s kojima je radio.i valjda onda povodom toga i neki koncert, a spominjo je i nekakvu izlozbu, ma sta ja znam...
oak 3 11.05.2004 u 21:07:35 profil autora izmijeni

Denykenu smo ustupili bez ikakve naknade (čitaj; besplatno) 3 pjesme, sa Dernjave, Fred Astaira i Boga. Na žalost Crno-bijeli svijet (CBS, čitaj Prljavo kazalište, Houra, Filko & co.) nisu dali dozvolu za Dinamo, ja volim (oni su vlasnici izdavačkih prava).

Nećemo nastupiti na koncertu.




zv 11.05.2004 u 21:23:09 profil autora izmijeni

interesantno je ovo.
i nisam za to znao.

i razlika su autorska i izdavacka prava, ha?
a jel izdavacka prava mogu na neku foru kupit tantijeme od autorskih prava? mislim taj pravni okvir je cudestan. tolko da mi se gadi!

oak 3 11.05.2004 u 22:29:32 profil autora izmijeni

autorska prava su nedodirljiva.

izvođačka prava se u pravilu usmjeravaju prema izdavaču, odnosno od njih se izdavač naplaćuje do neke granice prodaje ploča (dok ne naplati uložen avans u projekt; studio, produkcija, mix,...)

izdavačka prava su npr. pravo na objavljivanje pjesme na kompilacijama, prodaja licence,... ( s druge strane ako izdavač ne prijavi stvarnu prodaju, onda ni autori, ni izvođači ne beru svoje naknade/tantjeme,..)

treba razlikovati autorska i izvođačka prava od prodaje, te ona od emitiranja,....

jednom možemo angažirati eksperta da napiše esej o ovome (npr. mladen vukmir, ozren kanceljak ili netko treći,..)

u svakom slučaju ako CBS neće, onda ga možeš fućkati!
autor se slaže, izvođač se slaže, ali.....


najveća drama oko shimpoo pimpoo i dinamo ja volim je u činjenici da niti približan broj tiskanih (u prvoj fazi na crno, od strane izdavača) cd-a, a niti kazeta nije prijavljen. siguran sam da je minimum 12.000 komada nosaća zvuka dobilo vlasnika, a naši su junaci možda osjetili efekte polovine te naklade.

slično je bilo s dernjavom, vjerujemo da nedostaje bar 3000 primjeraka, zatim nedostaje svojih 10-15000 kn od Fred Astaira od strane nakladnika (izdavača) Jabukaton (Podolski i Petrović, danas manageri Parnog valjka i Severine). Sve u svemu jedna lijepa cifra.

S druge strane svjedoci smo koliko je HTV emitirala Dinamo ja volim (u 6-7 godina); niti jednom, te su tu i autor i bend ostali kratki za 20-30.000 kn (uz pretpostavku da smo propustili bar 50-60 emitiranja svih ovih godina), bolje sreće nismo bili niti sa Supermamom, Nogometom (sjetite se Svj.nog.prvenstva u Francuskoj i što se vrtilo na HTV; Mare i Kate, idiotarije,...), Sex u Školi, pa čak i Plači i Na putu prema dole. O Dan,Mrak, poglavito Narko neću ni pričati! MC Boy se pojavljivao u tragovima, a istu sudbinu su imali i Bog, Ultraoptimizam, Porculan, Mrgud i KFS.

Vjerujem da sam nešto i zaboravio. Ovaj bend je oštećen što od izdavača, što od HTV-a kao glavnog medija za sigurno 300.000 kn. I malo sam rekao. To je direktno, a indirektna šteta, što se bend nije mogao doživiti

11.05.2024 u 07:13:37
 
oblikovanje:
sadržaj: