Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
radovan 3. 11.05.2004 u 16:49:20 profil autora
cuo danas na 101, da ce biti neki konc., svirat ce skoro svi koje je denyken producirao, a valjda i neki koje nije. pipsa ocito nece biti, jer je on(denyken) rekao da je nagovarao dubravka 3 sata,al nista...pa vamo pa tamo i da bi mu bilo jako zao ako ne budu bili pipsi...
eto, ocito da za tu svirku nije zadovoljena odredjena cifra, ili postoje i neki drugi razlozi?
vlado 11.05.2004 u 17:04:48 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E, bas si me podsjetio...
KOJI JE KURAC TA KOMPILACIJA?
radovan 3. 11.05.2004 u 18:07:40 profil autora
kolko sam ja cuo, a nisam bas dobro sluso, radi se valjda o 15 godina denykena i izaci ce neki cd,tj. vec je izasao
sa raznim izvodjacima s kojima je radio.i valjda onda povodom toga i neki koncert, a spominjo je i nekakvu izlozbu, ma sta ja znam...
oak 3 11.05.2004 u 21:07:35 profil autora
Denykenu smo ustupili bez ikakve naknade (čitaj; besplatno) 3 pjesme, sa Dernjave, Fred Astaira i Boga. Na žalost Crno-bijeli svijet (CBS, čitaj Prljavo kazalište, Houra, Filko & co.) nisu dali dozvolu za Dinamo, ja volim (oni su vlasnici izdavačkih prava).

Nećemo nastupiti na koncertu.





zv 11.05.2004 u 21:23:09 profil autora
to do: svaš
interesantno je ovo.
i nisam za to znao.

i razlika su autorska i izdavacka prava, ha?
a jel izdavacka prava mogu na neku foru kupit tantijeme od autorskih prava? mislim taj pravni okvir je cudestan. tolko da mi se gadi!
oak 3 11.05.2004 u 22:29:32 profil autora
autorska prava su nedodirljiva.

izvođačka prava se u pravilu usmjeravaju prema izdavaču, odnosno od njih se izdavač naplaćuje do neke granice prodaje ploča (dok ne naplati uložen avans u projekt; studio, produkcija, mix,...)

izdavačka prava su npr. pravo na objavljivanje pjesme na kompilacijama, prodaja licence,... ( s druge strane ako izdavač ne prijavi stvarnu prodaju, onda ni autori, ni izvođači ne beru svoje naknade/tantjeme,..)

treba razlikovati autorska i izvođačka prava od prodaje, te ona od emitiranja,....

jednom možemo angažirati eksperta da napiše esej o ovome (npr. mladen vukmir, ozren kanceljak ili netko treći,..)

u svakom slučaju ako CBS neće, onda ga možeš fućkati!
autor se slaže, izvođač se slaže, ali.....


najveća drama oko shimpoo pimpoo i dinamo ja volim je u činjenici da niti približan broj tiskanih (u prvoj fazi na crno, od strane izdavača) cd-a, a niti kazeta nije prijavljen. siguran sam da je minimum 12.000 komada nosaća zvuka dobilo vlasnika, a naši su junaci možda osjetili efekte polovine te naklade.

slično je bilo s dernjavom, vjerujemo da nedostaje bar 3000 primjeraka, zatim nedostaje svojih 10-15000 kn od Fred Astaira od strane nakladnika (izdavača) Jabukaton (Podolski i Petrović, danas manageri Parnog valjka i Severine). Sve u svemu jedna lijepa cifra.

S druge strane svjedoci smo koliko je HTV emitirala Dinamo ja volim (u 6-7 godina); niti jednom, te su tu i autor i bend ostali kratki za 20-30.000 kn (uz pretpostavku da smo propustili bar 50-60 emitiranja svih ovih godina), bolje sreće nismo bili niti sa Supermamom, Nogometom (sjetite se Svj.nog.prvenstva u Francuskoj i što se vrtilo na HTV; Mare i Kate, idiotarije,...), Sex u Školi, pa čak i Plači i Na putu prema dole. O Dan,Mrak, poglavito Narko neću ni pričati! MC Boy se pojavljivao u tragovima, a istu sudbinu su imali i Bog, Ultraoptimizam, Porculan, Mrgud i KFS.

Vjerujem da sam nešto i zaboravio. Ovaj bend je oštećen što od izdavača, što od HTV-a kao glavnog medija za sigurno 300.000 kn. I malo sam rekao. To je direktno, a indirektna šteta, što se bend nije mogao doživiti u gradovima poput Splita, Vinkovaca, Požege ili Karlovca, da ne govorim. O manjim sredinama poput Korčule, Pazina, Bjelovara, Virovitice ili Delnica ne treba niti spominjati.

Mogao bi o ovome danima.

A puno njih su pljunuli na bend. Teza je da je Dubravko težak, život mu je lak, bendu je sve riješeno, milina jedna.

I sad sviraj poneznamkojiput u humanitarne svrhe. A niti recenziju nismo imali. Niti zadnjeg albuma, ni koncerta u Aquariusu, ni u Gavelli, ni spota, ni singla. Ni komentar recenzija u Mojo, Face i Q. Ni koncerta u Londonu. Ali bili smo playoftheday. I platili uredno reklame i takav tretman. I medijsko pokroviteljstvo. Isto kao da smo Technopaneli, Mesnice Dolac, Automobili Scumba ili izvođač profila Guram Guram ili V Škripu. Milina.

I netko se još ljuti. Mi ne.

I to je dobro
tj. 11.05.2004 u 23:12:48 profil autora
e, ovo će se činit s neba pa u rebra, al znaš kad je meni naš frontmen posebno omilija? bila je nedavno neka glazbena emisija(ne mogu se sjetit imena, počinjala je oko 19h) na tv-u i upita ti njega voditeljica šta misli o (pohvalnoj) recenziji u časopisu "face", znaš ono:

"Kada je ovaj hrvatski bend odlučio da im je dosta lokalnih producenata, poslali su e-mail Daveu Fridmannu (producentu Flaming Lipsa i Mercury Reva), upitavši ga bi li im mogao pomoći oko novog albuma. Poslali su mu snimke, njemu se svidjelo, našli su se u SAD-u za vikend i između njih snimili ovaj album: ludi miks nepredvidljivog hrvatskog folka i lijepih, čistih njujorških beatova."

a on ni pet, ni šest reče:(citiram po sjećanju) s jedne strane mi je drago(jer je face recenzirao album), no s druge strane, budimo realni, ta recenzija sadrži dosta gluposti, jer mi nemamo veze sa folkom i njujorškim beatovima. osta sam "paf", jer takvu dozi realnosti kamere hrt-a dotad nisu zabilježile. mislim moga se čovjek pravit glup i kurčit, tj. lebdit pola metra iznad zemlje, ali nije...eh
vlado 11.05.2004 u 23:17:09 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Cudno je to. Dugovanja sam osjetio na svojoj kozi. Grozno je to, nakon 10000 eura sam prestao brojati (pazite, to je oko 70000 kuna, ako uzmemo 6000 kuna kao prosjecnu placu /sic!/ ispada da sam radio GODINU DANA besplatno).
Jos cudnije, dugovanja su se prorijedila nakon sto sam ih prestao brojati.
Fora je u tome da je od svih pizdarija koje sam dozivio u zivotu, najvece ponizenje upravo to: nenaplacen rad.
Ali, ono sto me najvise raspizdjuje jest cinjenica da te nakon nekoliko ljudskih reakcija, koje su zapravo pristojne (ne govorim o tucnjavi i o psovkama), ljudi prozovu - teskim karakterom.
Npr. radio sam ja u magazinu za muskarce ilustracije. Medjutim, proslom glavnom uredniku nisam se svidio zbog naglaska, odjece, neznamcegajos pa su mi otkazali suradnju. I onda se povuku repovi. Onda pricaju da si ovakav - onakav...
Onaj Cacic, kriminalac, osto mi visit tri place. Na sudu sam saznao da je sve legalno... Reko, super! Izderao sam se na nekakvog Cacicevog pijuna u obliku direktora Tjednika (sjecate se?), pa je frajer reko da sam "nenormalan"...
Fokus, u pocetku je to bilo normalno neuspjesno glasilo, dozivio sam da desnicari preuzmu redakciju i zbog zajebancije sa 101-icom me otkantaju, tocnije, Milasov sin je na kolegiju trazio da me odstrane kao "element koji izaziva negativne emocije". ?!?!?!
A onda, nekako u isto vrijeme, na toj istoj 101-ici, jedna od radijskih legendi se buni zbog "bosanskih vokala", jer to na zagrebackom radiju nema sta trazit. Iz inata sam osto. Nikom nista...
Kad sam u EPH prelazio iz Jutarnjeg u Globus, Jutarnji mi nije isplatio placu. ?!?!?
Munir Podumljak, sef nekakve udruge za "demokraciju" koja se intenzivno bavi korupcijom ?!?!?! dugovao mi je masne pare za neke promo-materijale i tek nakon sto sam mu stopirao neke tekstove u lokalnim glasilima udostojio se isplatit dug.
Pa Gordogan, imali smo dogovoreno 5000 DEM za kompletnu grafiku u nevjerojatno kratkom roku, pa me je poslije Branko Matan zamolio da "dobrovoljno smanjim honorar". 4500. OK. Nisam im vratio slike, a sramota ih je zvat, a ja imam sve vrijeme ovog svijeta. He he
Ma mogo bi do sutra.
Gadno je to, jer te oznacavaju kretenom, teskim karakterom, "da patim od socijalne neinteligencije" (e, meni to vele, e, ba, meni!), da sam narkoman, da sam seljak, da ne slusam nikog itd. itd.
Stvar je u tome sto stvarno dobro radim svoj posao. I onda ih to jebe... Mislim, jebalo bi i mene da sam los.
Pa sam apsolutno za devizu
"Teski karakteri svih zemalja - ujedinite se!"
Obozavam muziku Pipsa, al sam tom bandu, zbog njegove sudbine, izrazito naklonjen, dapace, u nekim okolnostima smatram ih bracom u uroti. O da, vrlo kvalitetnoj uroti.
oak 3 14.05.2004 u 16:11:02 profil autora
od danas smatram da postoje realne šanse da nastupimo 12.06. na jarunu na koncertu u čast 20 godina 101-ice.

više detalja drugi tjedan.

ovaj forum je pomaknuo stvari.

i to je dobro
trixy 14.05.2004 u 16:15:15 profil autora
napokon koncert u mom dvorištu