Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
vlado 27.05.2004 u 14:30:14 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Hvala.
trixy 29.05.2004 u 19:42:17 profil autora
kako ja inače kasno palim, tek sam se danas sjetio da se alanis uopće nije odrekla jagged little pill.
alanis je u rodnoj kanadi bila velika tinejdžerska zvijezda i snimila je 2 ili 3 pop-dance albuma. oni koji su slušali kažu da je to nešto grozno. njih se odrekla i rekla je da je njen prvi album baš jagged little pill.
Hadzo 31.05.2004 u 09:41:11 profil autora
To za Jagged pill je istina, Alanis je u jednom razgovoru za Billboard časopis doista izjavila kako taj album nije ispao onakav kakvim je ona to željela i da je imala sukobe s Ballardom oko smjera u kome je to sve skupa išlo. Navodno, ona je kao htjela nešto folkerskije, jednostavnije, i mislila je da je cijeli album preproduciran i sl. (Čitaj između redova: komercijalan). No, kako je u ono vrijeme ona bila nepoznat izvođač, o ona dva pop albuma izdana u Kanadi koncem osamdesetih bolje je ne trošiti riječi, Ballard i diskografska kuća imali su navodno posljednju riječ. Međutim, kako to obično biva, tijekom promocije albuma u interviewima je govorila kako je sve bilo bajno i sjajno, kako je to album koji odražava nju i njezin pogled na život i nisam čuo da se bunila kad joj je album došao do prvih mjesta diljem svijeta. Sad kad je komercijalni peak davno prošao, ona je kao postala ozbiljan izvođač, jelte, pa s određenim podsmijehom gleda na album koji joj je donio planetarnu slavu i hrpetinu novca. I pritom ispija pjenušac u svojoj vili u Francuskoj. Nazdravlje!
trixy 31.05.2004 u 14:27:14 profil autora
ok, ali družim se s nekim muzičarima i nikome pjesma ili ploča nije ispala onako kako su htjeli, bilo zbog producenta, novčanih problema, problema s tehnikom, sviračima, gudačima, izdavačke kuće koja hoće ovo-ono ili tekstopisaca koji imaju svoje filmove (ovo se z. ne odnosi na tebe ;o).
ali kad je vrijeme promocije albuma, normalno da nećeš reći da to nije to. pa tko će to onda kupiti? ne bi ni s neta skinuli.
slowpulse 23.08.2004 u 21:17:47 profil autora
O cjeloj temi bi se dao napisat podugačak esej, a možda mi se jednom bude i dalo....


Evo da i ja odgovorim sam sebi (riječ je o copycontrolled CDovima, ako se ne sjećate). Naravno da mi se nije dalo napisat esej, al zato ima sajtova kojima se dalo.
Preporučam ovaj: (Link) i pročitajte makar Quick Summary (Link)

Čini se da su više-manje svi hrvatski izdavači krenuli ovim smjerom. Baš lijepo od njih. So long, and thanks for all the fish...

P.S. zv je zbilja pogodio naslov teme

sadrzaj je izmijenio/la - slowpulse u 23.08.2004 u 21:19:44