Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
oak 3 26.04.2004 u 16:32:22 profil autora
remek djelo
vlado 26.04.2004 u 16:39:14 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
daj u klub! daj u klub! daj u klub!
electro cute 26.04.2004 u 16:47:27 profil autora
daj! daj daj daj daj!
DAJ!
zv 26.04.2004 u 17:14:44 profil autora
to do: svaš
daj na tv, daj na tv... :)
goldietrickz 26.04.2004 u 18:06:47 profil autora
daj na site.dok jos imam ove brze veze.dok jos imam ikakve veze.:)
vjerujem da je spot za remek djelo od pjesme odlican.
Filip 27.04.2004 u 02:38:23 profil autora
i ja bih to..

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
electro cute 01.05.2004 u 20:37:00 profil autora
hmmm...jako je teško govorit o tuđem radu. pogotovo ak je taj rad neka vrst umjetnosti. pogotova ako ta umjetnost za realizaciju umjetnikove vizije zahtjeva novac, a većina zahtijeva. al eto, meni se često spočitava da sam bezobrazan, da previše pljujem, da uvik vidim tamne strane. što jest djelomično točno, al pozicija kritičara to zahtjeva. nikad nisam pljuvao bez argumenata, pa makar moj argument bio osobni ukus. u biti zašto makar? osobni ukus jest najači argument. bar u umjetnosti.
pa odmah s ocjenom, može? spot mi je dobar, al ne i odličan.
mislim da postoji velik problem kod gotovo svih režisera i montažera u hr, a i u dobrom dijelu svemira, bar što se spotova tiče. naime, nitko nema osjećaj za ritam. evo, u ovom spotu konkretno, ferlin ima onu "priču" s dečkom s štipaljkama. e sad, kad pjesma ulazi u finale u onu dramatičnu završnicu, očekuješ da će i "priča" uć u završnicu, a da će se dojam dramatičnosti i pojačat bržom izmjenom kadrova. ali ne! ona zadržava isti ritam, a i sama priča nije bogzna kako šokantna (ili smirujuća, ukoliko ste pjesmu isčitali drugačije od mene).
druga stvar tiče se kamere. iako je verzija u wmv-u očajna šta se kvalitete snimke tiče, neke stvari ipak se mogu isčitat. kamera u prizorima s dečkom nije uopće fascinantna. a od ferlina s te kamerske, vizualne strane nikad nismo bili uskraćeni. dan, mrak, anyone? porculan? prekrasna kamera. ovdje me baš nije impresionirala. al s druge strane ovaj wmv je fakat užasan, trebalo bi to vidit na teveu.
ono šta je pozitivno je to šta se konačno pojavljuje bend (!). osim toga, taj dio s bendom je (po mom laičkom mišljenju) odlično snimljen, boje su izvrsno odabrane, izmjena kadrova gotovo savršena. doduše, neki članovi premalo se pojavljuju u kadru, al ajd...
dakle, ocijena spota bila bi 3.5 od 5 (s tim da su moji kriteriji jako jako strogi). glavni problem je kaj spot (bar meni) nije prenio emociju koja pjesma prenosi.
eto.
e sad dečki, pliz, nemojte se ljutit na mene...
daddy 01.05.2004 u 23:02:50 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
osobni ukus nije najjači argument u umjetnosti . o bože mili, onda bi moja baba ravnopravno mogla selekcionirati radove za tate modern!
krivo su te učili dečko, jako krivo. (donekle razumijem otkud to: u ovoj zemlji kritičarske analfabete konstantno svoje osobne preferencije nameću kao bezpogovorne vrijednosne apsolute. ponajviše se tu misli na kritiku pop glazbe u žutom tisku. naime, znamo da stručni tisak za takvo što ovdje i ne postoji, pa raznorazni nikogovići uspjevaju urušiti vrijednost i značaj umjetničke kritike kao takve.)
naposlijetku; imaš apsolutno pravo na svoje razmišljanje i ja ga poštujem .
iznenadit će te moj dnevnik.
electro cute 02.05.2004 u 01:14:26 profil autora
hm...imaš pravo, krivo sam se izrazio.
osobni ukus je jedino što je bitno.
oak 3 02.05.2004 u 11:27:51 profil autora
danas, nedjelja u 13.30 na rtl televiziji, top lista; premijera 2x2 by mauro ferlin.

negdje duboko u noć je i repriza (iza ponoći).

i to je dobro
electro cute 02.05.2004 u 16:00:14 profil autora
darn! a ja nemam tv.
nakon drugog i trećeg gledanja spot mi je nešto bolji...al još mi to nije to. :(
zv 02.05.2004 u 21:15:43 profil autora
to do: svaš
jebiga kjut, ja sam danas vidio na tv i odusevio se.
neam poima o cemu ti pricas dok tu kameru spominjes meni je sve genijalno. ((osim kaj su supci s rtl-a prekinuli spot prije finala)).
4.5/5 mu ja dajem.
i stvarno me zanima koji ce se jos spot radit sa drveca i rijeka i kak ce zavrsit mladic (ako to je mladic iz porculana, a stvarno ne znam zasto ne bi bio... ima iste mote, isto se ponasa, isto osjeca...).
vozdra
zv 02.05.2004 u 21:26:44 profil autora
to do: svaš
okej sad sam pogledal na netu ponovno spot.
i ok - decko se ne ubije! super. pozitivno.
spot? genijalan!
decko? ne samo porculan, to je i narko tip NARAVNO (ne znam kak sam to uopce smetnul s uma). tak da...
odusevljen sam i dalje.
electro cute 02.05.2004 u 21:50:12 profil autora
to je oke.
matea 02.05.2004 u 22:36:31 profil autora
genijalan je spot
sviđa mi se kak su bend snimili
genijalno

dobro, sad ovo nema veze sa spotom, nego uopće
ne mogu vjerovat da su pipsi iz kroejše
dođe mi da
svinjče 02.05.2004 u 22:56:55 profil autora
gledala svjetsku premijeru na rtl. mislim, tak su najavili, fora mi je ona mala, a još bolja fora kaj se tip zove vlado.tolko o top lista-voditeljima (ocekujem pod obvezatno njihovu promociju u nove tv-zvezde...).
spot je ono baš lijep,nježan,odlično snimljen (kjuti,nemaš pojma o kameri ),ko i pjesma. a daddy pušta bradu...isti broj 1..ma, sad samo šibaj dalje..mtv,viva..nek se gleda! super kaj se sad ima ulaz bar na jednu telku u 'rvata.
Filip 03.05.2004 u 03:01:28 profil autora
jebote, meni je spot odličan .
šteta što mauro više ne planira snimat spotove.
btw, spot su pogledali i moji prijatelji. svi oduševljeni.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
electro cute 03.05.2004 u 03:57:20 profil autora
potpisujem sve šta je u dnevniku rečeno, osim montaže. ne sjeda mi da ga jebeš.
a mauro je jedan od najboljih režisera spotova u svijetu. mislim da je dan mrak remek-djelo, poljubac samoće za laku noć...
2x2 me ne dira. vjerojatno sam ja u pitanju. idem spat.
backdrifter 03.05.2004 u 16:27:55 profil autora
omnomnom
Jebeš sva ova filozofiranja oko kamera, montaže i štajaznamčega. Kad gledam spot ja se naježim - I TO JE TO!
tj. 03.05.2004 u 20:05:05 profil autora
ni meni se spot ne sviđa osobito(što bi značilo 3/5).
al da ne ispadne da san se ovdje doša samo posrat,
reći ću i ovo:
porculan je (evo maloprije san ga pogleda nakon duže vremena) spot za sva vremena! rijetko sretno poklapanje
pjesme i slike...bla,bla

p.s. reću još da je u kulcu što ne prikazuju u cijelosti spot, već ga prekidaju.. i to u finišu
to je ko da sad ja ne nap
vlado 04.05.2004 u 00:15:11 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Navijem spot, crn ekran, cuje se pjesma.
Nije lose, kontam...
Jebemti Maca.
gargamel 05.05.2004 u 00:17:16 profil autora
Spot mi se na prvi pogled svidio iako bih ga volio vidjeti još jednom da mogu nešto detaljnije reći. Jedino ne znam kako da ga vidim.
vlado 10.05.2004 u 19:08:20 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Spot je odlican. Stvarno je dobar. I bas nesto kontam...
Znate sta ne valja u njemu?
To sto zivimo tu gdje zivimo.
Joj, da mi je dobit na lotu.
Pa bih ja, recimo, dao brate jedno 10000 do 20000 dolara Ferlinu, pa da se plate stilisti, sminkeri, nosaci, klaunovi i slonovi, kamiondzije i policajci, sve, sve, animatore na raspolaganju da mu se stavi, helikoptere, brate, zgrade da se rushe ako treba... A ne da vrhunac stilizma bude svjeze oprana te pocesljana kosa clanova banda...
Pa da snimi sta zeli i hoce, a ne sta moze.
Naravno, tu smo gdje smo, pa je i spot je za tri koplja iznad "ostatka sveta", doista, oni oziljci od stipaljki - genijalno...
Za moj ukus, band se malo previse - klatari. Mice.
No, u principu je nebitno. Cjelina sljaka.

Cute, stvarno ne kontam, to o pracenju slike sa ritmom pjesme, mislim, il si htio rec nesto drugo ili nisi gledao spot.
oak 3 10.05.2004 u 19:21:39 profil autora
060 81 81 81

šifra 011

idemo na vrh.
electro cute 10.05.2004 u 21:00:51 profil autora
ili vlado, možda stvari gledamo drugim očima.
vlado 10.05.2004 u 21:40:09 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kod matematike nema drugih ociju.
electro cute 11.05.2004 u 00:23:30 profil autora
ritam nije matematika. da je, strojevi bi radili montažu.
vlado 11.05.2004 u 00:34:31 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Strojevi nista SAMI ne mogu radit. Pa ni matematiku.
Mislim, sta? Dosadjuje se kalkulator doma, pa si malo korjenuje da mu ne bude dosadno?!?
zv 11.05.2004 u 00:44:48 profil autora
to do: svaš
nazalost ritam JE matematika.
electro cute 11.05.2004 u 02:01:08 profil autora
vlado, ti dobro znaš kaj sam ja želio reć i nemoj mi se pravit glup.
zv, kad postaneš rektor, prebaci studij montaže s akademije na pmf. a u medjuvremenu nek pipsi kupe dobru ritam mašinu i daju nogu tinu. jedan čoek manje-1000000 problema manje.
zv 11.05.2004 u 02:22:39 profil autora
to do: svaš
kjut ti si glup i oces se ulizat tinu jer ti je super u njegovoj guzici. ali ritam je cista matematika. kao uostalom i melodija. i u tome nema niceg misterioznog. imas amplitude i frekvencije.

i samo zbog toga kaj ja i ti volimo ljude, a ne strojeve (bas potpuno) volimo ono ljudsko u matematici.

i nemoj me sad jebat da ne znas o cemu pricam jer ja znam o cemu ti praicas. ne vidim zbog cega relacija ne bi bila refleksivna.

muzika koju svira band je ljudsko u matematici muzike koju svira kompjuter. ((a bas ako hoces da zakrvimo do kraja, oces jedno moje inzinjersko predvidjanje?!? prvo mali uvod: na stripove crtaci pisu tekst vlastitom rukom. pokusali su prije par godina furat pisanje sa kompom i fontovima. e onda su skuzili da kad imas jedan font (na kojem a uvijek izgleda isto bilo kojem drugom a) da im se to ne svidja jer je presterilno - nesto kao ritam masina tam tam tam tam tamatamat tam tam tam tamatamat ...) pa je netko napravio utility koji na random/slucajno mijenja font. imas bazu od dvadeset slicnih, NE istih a, pa komp to malo ispermutira i izgleda SUPER. kad vec postoje sound fontovi i utilityji koji porihtavaju izvjesne frekvencije (npr A nije stajaznam 440 Hz vec 442 pa ga kom popravi) ja, pazi sad, PREDVIDJAM da ce za mjesec, dva, godinu, dvije netko napravit ritam masinu koja ce imat isporgramirane "ljudske slabosti", tj. nece puknut cinelu na svaku 1.025 sekundu nego koji puta i na 1.088 sekundu!!!a kad ti ja to pustim ti NEMA SANSE DA CES RAZLIKOVAT RITAM MASINU OD TINA!)

budes videl, slusaj inteligenciju!