Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
goldietrickz 13.04.2004 u 20:50:30 profil autora
e vako.bukiro sam let malmö-london za 27.4,london-trst 28.4.
mene sad zanima,treba li nama sa hrvatskim putovnicama tranzitna viza i ako treba mogu li je tamo(u londonu,stansted) dobiti besplatno?moze li se na stanstedu corit na klupama?:)
u trstu sam oko 14.00 28.4.
kako najpametnije doci do zagreba odatle?
eto.ako je iko koristio ryanair za letove ovog tipa nek pomogne.znam prvo sam trebo temu postavit a onda bukirat let...:)
vlado 13.04.2004 u 21:10:17 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Treba ti viza.
Mozes spavat na Stanstedu. Torbu pod glavu i navij mobitel da te probudi. Obrij se.
goldietrickz 13.04.2004 u 21:15:37 profil autora
jel dzaba i oce mi je tamo udarit?obrijacu i glavu...:)
vlado 13.04.2004 u 21:35:44 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Sumnjam, ne znam, ne vjerujem...
cruzer 14.04.2004 u 01:19:44 profil autora
do zagreba najbolje busom .do rijeke je karta nekih 60 kn , jer je to kao shopping centar rijeke pa imaju česte linije, al ima sigurno ta do rijeke veza pa produzi do zagreba... malo cekitaj autobusni kolodvor zagreb ili autotrolej rijeka.
ne znam kako funkcionira od aerodroma trst do trsta grada jer nije bas najblize. sigurno oni imaju nekakav prijevoz, ja sam eto fin aguzica pa sam isla autom...
lollipop 14.04.2004 u 11:29:37 profil autora
viza ti treba 100 posto unaprijed, tako da lijepo proseci do britanske ambasade, vjerojatno pljuni nesto para i voila - eto ti tranzitne vize. u scenariju koji si ti zamislio najvjerojatnije bi te poslali prvim avionom doma :)
Standsted je jako mali aerodrom (skoro ko zagrebacki, ali ne bas) tako da cisto sumnjam da ces moci tamo prespavati a da te ne otjeraju, al ti probaj. ustvari, ma nije ni tako mali, mozda se mozes negdje zavuc, ovisi da li imaju letove po noci. ako imaju, onda nema beda. u suprotom, raspitaj se na aerodromu za neko obliznje prenociste. kad smo se mi vracali iz londona 2 ljudi koji su bili isli s nama su zakasnili na avion pa su ostali negdje blizu aerodroma prespavat i ne za puno para (al ne znam za kolko).
kad napokon dodjes u trst, cim izadjes iz aerodroma vidjet ces terminal buseva koji idu na razna mjesta. ti potrazis bus koji ide u trst. mislim da unutra u zgradi ima vozni red, ali bus za trst ide svakih pola sata a voznja traje nekih 45minuta. obavezno kupi kartu za taj bus koja je nekih 1.5 ili 3 eura (vise se ne sjecam, al tu negdje izmedu) jer se sally skoro desilo da je morala platit globu iako nije ona bas bila kriva nego automat koji nije radio, nevermind (uglavnom, u jednom trenu ide kontrola). Kad dodjes u trst, to je to. bus je dosao na autobusni kolodvor s kojeg ti ides u zagreb. karta ti je nekih 70,80 kuna. kad udjes u zgradu, kako si usao odmah lijevo je salter na kojem se kupuju karte. vrlo vjerojatno te ce teta znat hrvatski buduci da tamo hrvati cirkuliraju neprestano.
i truc truc, eto te u zagrebu! walkomna!
goldietrickz 14.04.2004 u 12:21:13 profil autora
hvala svima za odgovore...ovo za tranzitnu vizu...bas zato sto bih bio samo u tranzitu mislio sam da ce mi je udariti tamo.tako sam cini mi se citao na nekom nasem siteu...ukoliko covjek ne izlazi iz tog tranzitnog dijela i u biti ne ulazi na teritorij velike britanije nije mi jasno zbog cega treba imati vizu unaprijed.ali u pravu ste.odo ja na stranicu ambasade v.britanije u danskoj.
hvala svima.
tack sa mycket...:)

evo bio ja prvo na stranici MVP Hrvatske. update 16.rujna 2003:

dozvoljen je prelazak državne granice RH, osim s valjanim putnim ispravama, i s osobnom iskaznicom
* Nositelji putne isprave za izbjeglice, putne isprave za osobe bez državljanstva i putne isprave za stranca, koje su izdane u Ujedinjenom Kraljevstvu V. Britanije i Sj. Irske, oslobođeni su od pribavljanja vize u svrhu turističkog posjeta RH i prolaska kroz teritorij RH.
** od 19. studenog 1999. godine - suspendiran Ugovor o ukidanju viza
***za državljane RH koji preko Ujedinjenog Kraljevstva V. Britanije i Sj. Irske putuju u druge zemlje nije potrebna viza direktnog tranzita (unutar istog aerodroma)


e da...i karta sad izadje negdje oko 600 kuna.

nakon posjete siteu ambasade v.britanije u kopenhagenu izgleda da TREBA viza.i to zato sto kod ryan aira nema karata...:

you will continue your onward journey from the United Kingdom by air within 24 hours and
you will hold a confirmed onward ticket and
you will have the necessary documents (passport, visa, etc. ) for the country to which you are travelling and any countries that you will pass through en routeor
you will arrive on a cruise ship and intend to depart on the same ship within 24 hours
If not, you need a Visitor in Transit or Visit visa.


merde...:(





sadrzaj je izmijenio/la - goldietrickz u 14.04.2004 u 12:42:38
goldietrickz 28.04.2004 u 02:03:03 profil autora
nista.htio sam samo reci da moze i bez vize.evo na stanstedu sam na najsporijem kompu na svijetu.englezi su super.carina se prodje za 5 min.par pitanja i dobije se viza na 24 sata.da ima bus oso bi u londru.;)
jedini bad mi je bio onaj znak "all the others" gdje mi ostala europska stoka ulazimo na pass control.shame.
goldietrickz 07.05.2004 u 18:55:09 profil autora
opet ja o ryan airu.:) ovo je zadnje.
Nakon iskustva sa britanskim immigration officer-ima na aerodromu Stansted(London),i mora se priznati,mog potpuno bezrazloznog straha od odnosa koji bi ti casnici mogli imati prema nama,imaocima vanEU putovnica,sve cega cu se sjecati bit ce neizmjerna ljubaznost sviju s kojima sam imao kontakta u tih 12-ak sati na tom aerodromu.Od crnca konobara u kaficu(kava 1,70 funti),koji je odmah zapodjenuo razgovor o djevojkama iz ”Hrvatske,Litve…” s kojima prica svakodnevno,preko ”Immigration Officer”-a(ustvari jedne strasno ljubazne djevojke u civilu),pa do onih sluzbenika zaduzenih za pregled ”hand baggage”-a i sigurnost,koji ce vam se obratiti sa ”hey son”(son=sin)…
Ryan Air inace,na Stanstedu ima svoje terminale koji su poprilicno udaljeni od same zracne luke,znaci,svi koji budu tamo dolazili dobro ce se nasetati…Isto tako,ogranicenje za prtljagu je oko 20 kila…Kazem oko,zato sto su mi u Svedskoj za istu tezinu naplatili dodatnih 300 kruna,a na Stanstedu mi nisu naplatili nista.:(
Hrvatskim drzavljanima ne treba viza unaprijed,ukoliko Stansted koriste samo kao medjuluku za let na trecu destinaciju,znaci kao tranzit.Immigration officeru dovoljno je samo pokazati rezervaciju za let sa Stansteda u trece mjesto, u roku od najvise 24 sata i on ce vas propustiti na tlo V.Britanije.:)
Sa Stansteda sam isao za ”Trst”.Trst pod navodnicima zato sto nas je na aerodromu koji je navodno u Trstu docekao natpis ”Venezia”…Talijanski carinici,nalickani,bez ikakovog znanja bilo kojeg jezika osim talijanskog,napravili su vecu guzvu sa tim jednim avionom koji je taj dan sletio iz Londona,nego sto je bila guzva na Stanstedu sa 3 koja su sletila skoro istovremeno…
Sitne Eure MORATE imati spremne,posto u zgradi zracne luke nitko ne zeli rasitniti npr.novcanicu od 10 eura.Sica vam je potrebna za automat za bus kartu do Trsta (voznja traje ok osat)posto vam supci u busu ne zele prodati istu.
U Trstu ce vas docekati,ako imate srece,sunce i neljubazna prodavacica karata za bus koji ide za Zagreb.Karta kosta 11 Eura plus 1 Euro po torbi koji ce te dati vozacu busa.
Sljedece povece stajanje bilo je na hrvatskoj granici(Bregana) zbog gomile bakica koje su svercale carapa i dzempere iz Italije.Udri gdje je najtanje.
Docekalo me je ruzno vrijeme,isti problemi,isti dnevnici i nikad ljepse djevojke.
Velkam hom.
ZeeK 08.05.2004 u 13:44:24 profil autora
cek dis out.

Germanwings Low-Cost-Carrier nudi letove danas od 16.00 sati iz Kölna do Splita i Zagreba od 19,99 € - povratna karta.

http://www23.germanwings.com/

http://www.forum.hr/showthread.php?s=c9a28a069c36ae0cac6b7c3d0c58dcda&threadid=48935
goldietrickz 01.06.2004 u 21:58:04 profil autora
, možemo preko londona, eeee miki, onda se plaća i viza.


ne placa se viza.znam da sam dosadan vec s ovim a i ne javljam se bas cesto osim kad imam nesto dodati za ryan air.:)
ne placa se nista.ako imate kartu za trecu destinaciju vizu dobijete NA LICU MJESTA.to je sto posto sigurno ako.takozvana tranzit nesto viza dobije se tamo na 24 sata.sigurno.ja probao...:)
electro cute 01.06.2004 u 22:11:42 profil autora
ne opet...
goldietrickz 02.06.2004 u 22:34:32 profil autora
hehehe...oke...iako meni je ovo zanimljiva tema.i korisna.al evo nema vise...:)
pozdrav svima..
electro cute 02.06.2004 u 23:01:13 profil autora
fala kurcu...
electro cute 02.06.2004 u 23:01:54 profil autora
e, care, ti si u brodu? jel dolaziš 12. na jarun?
goldietrickz 03.06.2004 u 00:24:21 profil autora
je.malo sam u Brodu malo u Gradisci.Idem za koji dan u Trogir pa od Jaruna nist.:(Iako...pojma neam ni sto ce bit na Jarunu.hebiga.nije ovo svecka.nema neta na svakom cosku,novine prelistam u birtiji...:)
vlado 03.06.2004 u 12:33:01 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nemoj da bi prošo kroz Zg, a da se ne javiš.
goldietrickz 07.06.2004 u 12:24:09 profil autora
evo tu sam dovla i ostali.na "Savi".imaju brzi net nemos vjerovat.nemam tvoj broj vise.u sveckoj izgubio karticu vip na kojoj su bili ti brojevi.ma nea frke...vidicemo se ovo ljeto vald negdje...
ak os posalji svoj broj na:
0046736318985
zv 07.06.2004 u 12:39:32 profil autora
to do: svaš
e bogati, ajd jebes vladu... ajmo se ja ti i kjut bar nac negdi na nekoj kafici ako ne zuris.
a bujemo i vladeka pozvali ondak.
ajd javi
sadrzaj je izmijenio/la - zv u 09.06.2004 u 12:39:59
goldietrickz 07.06.2004 u 15:12:21 profil autora
nisam jos siguran ocu imat vremena.a i nemam cro mob,sad bas moram otic uzet ovaj jeftini broj pa ti posaljem sms skoro...:)

dobrodosli ste u trogir.ak ne dobijem otkaz odma...:)
ZeeK 09.06.2004 u 11:49:36 profil autora
www.skyeurope.com