Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
krampus 23.03.2004 u 09:49:23 profil autora
...ali od viška ne boli glava. Elem, "pismeni rad učenika šestog razreda osnovne škole na Cetinju". Ide ovako:

"Jesen na Cetinju

Počela je jesen u našem gradu. Umrlo je više ljudi, kao i u svakoj jeseni. Meni ih je žao, ali Živku Orlandiju baš i nije. On često kaže da tako mora i treba. A kad mu je brata majka gađala među rogove nije tako mislijo. Domaćice spremaju zimnicu. Ja sam srećan. Grad je pun lišća a tata kaže da bi smećari trebali da idu u kurac jer evo već treća jesen kako ništa ne rade. Od ove jeseni nam strašno faljiva struje u kuću, pa mama kaže za elektrodistributere to su jedna govna, a nije mislila na tom načinu kada nam je kuća bila puna struje.

Ove jeseni i ja sam kao i mnogi drugi smo se zaljubili u istu curu. To je mala od pašanoga-Vera. Ja je zovem Vjera jer me stid da se odvajam od društva. I ove jeseni ptice su pošle na jugu. Rode i vrapci i slavuji su ostali. Meni ih je žao jer su one male i nezaštićne, pa bi ih mnogi mangupi mogli ubiti namrtvo. Đed kaže da su one ptičiji proleterijat, a nije tako mislio ka nam se roda posrala na fiću, pa je fata do Špadijerskog vrha. Đed je tada slomio nogu, a tu rodu je ubio ujak Vlado dva dana poslije golijama rukama. On kaže da se branila ka čovjek. Meni je bilo žao a žao mi je i đeda koji je slomio nogu. Ali mi je žalije na rodu jer je đed živ a roda ne a mislim da bi rodi bilo milije da je ujak Vlado slomio nogu a da je ona ubila đeda pod Špadijerski vrh. Mada bi meni bilo mrznije. Ja isto mislim da bi najbolje bilo da se ujak Vlado posra đedu na fiću i da ga je đed ubio sjekirom, ka što je htio babu jedan put, a da se roda ne miješa. To je radi toga što me je ujak Vlado (rak ga izijo) šlepio u glavu kad sam prnuo pred direktorom Oboda pa ga je bilo stid od mene. Od kad je ubio rodu još mi je mrzniji.

Brat od tetke mi Vojo, je ka svake jeseni kupio petarde kod Paljevića u Donje Polje. Oni nemaju para za ljeb pa prodaju petarde. Meni ih je žao. Baba kaže da su dobri ljudi, a nije tako mislila kad su joj zapalili garažu đe je đed i njegovi penzioneri igra fircik u pare. Jesen mi je još draga radi strika Želja što dolazi sa broda. On je bogat čovjek i dosta je zgodan. Svaki put s broda dovede novu strinu, pa ode na brod. Poslije ih mi teško izbacimo iz kuće. Nešo kaže da te žene šiljemo kod njega jer mu ih je žao da se svade s majkom po vas dan. A nije tako mislio kad mu na kocku u pećinu pošle tri plate pa je ijo u našu kuću. Ne znam što bi još pisa od jeseni. Još sem da je volim i njeni plodovi nama đeci daju vitamine da bi smo postali jaki.

Radenčević Slaven VI/3"

Učiteljica je rad ocijenila s "nedovoljan (1)", uz opasku "Obrati pažnju na genitiv. Tema je promašena."
electro cute 23.03.2004 u 12:22:10 profil autora
genijalno. otkud ti ovo?
vlado 23.03.2004 u 13:05:20 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Odlican sastav (ujak Vlado vs. roda), a podsjetio me je na jednu nevjerojatnu cinjenicu da je Arijana Culina svojevremeno izvrsno glumila Milijanu u Djekni. Mislim, sto je nevjerojatno...
morsky 23.03.2004 u 13:47:13 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Vidi se da je Slaven R. tri razreda ispred Robija K., no svjetonazor je isti. bravo Slavene.
deder Krampus, jošte ga dajte i radovi od druga đeca.
krampus 24.03.2004 u 01:13:33 profil autora
Dobio mejlom od čovjeka koji je dobio mejlom od čovjeka koji se kune da je autentično.
electro cute 24.03.2004 u 02:01:50 profil autora
ako je autentično onda nek učiteljica ode u kurac. mali je genije.
zv 24.03.2004 u 15:20:14 profil autora
to do: svaš
mozda sam mrgud, ali: autentično moj kurac!
krampus 24.03.2004 u 19:18:17 profil autora
E jesi mrgud...
vlado 24.03.2004 u 19:46:37 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ja nesto kontam da je fake, al koga briga? Zamislimo da je stvarno - smej se, smeeeej, uvek se smeeeeeej
arhimed 24.03.2004 u 21:07:38 profil autora
e, vala, ja sam se baš nasmijao ovome. mali je lud k'o struja.
vlado, je li to od miroslava ilića? je l' da dalje ide: "osmehom mi dušu greješ, najlepša si kad se smeješ"?
vlado 25.03.2004 u 12:06:50 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Tako je!
gogolj 22.12.2006 u 23:15:35 profil autora
da, možda ste negdje vidjeli, pročitali...al evo(čini mi se da se radi o maturantu iz bjelovara);

"Gdje Leje se kupusa zbiše
I zora ih rumenom vodom zali
Zeleno vime siše
Materi klenić mali"

Moj doživljaj poezije Sergeja Jesenjina

Vrlo je teško objasniti pjesmu poput ove. No to ipak nije
problem samo ove pjesme nego općenito svih pjesama Sergeja Jesenjina. Budući
da sam već napisao ovu pjesmu na početku, lako je zaključiti da ću se u ovoj
zadaći usredotočiti upravo na nju.
Prvo ću napisati ponešto o svojim razlozima zbog kojih sam
odabrao ovu pjesmu. Sve je počelo kad sam danas došao u školu i saznao da pišemo
školsku zadaću iz Hrvatskog. To mi je probudilo sjećanja na prošli sat Hrvatskog
kada je profesorica najavila pisanje, ali ja sam očigledno zaboravio. No dobro.
Neposredno prije Hrvatskog imali smo sat filozofije na kojem mi je moj prijatelj
i suradnik Josip dvornik rekao da ima nekakvu knjigu od Jesenjina. Ta vijest me
je iznimno obradovala zbog toga što sam u toj knjizi prepoznao materijal za svoje
novo djelo iliti ovu zadaćnicu. No dobro. Moram priznati da sam prelistao cijelu
knjigu koja je puna Jesenjinovih pjesama. U početku sam planirao odabrati pjesmu
slučajnim otvaranjem knjige ali bih uvijek otvorio neku dugačku pjesmu, pa sam
naposljetku odustao od te metode Slučajnog odabira. Tada sam krenuo u potragu
prema naslovu. Pokazalo se da ima desetak pjesama sa vrlo zanimljivim naslovima
ali i velik broj onih bez naslova. Prvo moram napomenuti da su ove sa zanimljivim
naslovom sve dugačke pa sam bio prisiljen odustati i od toga. Preostalo mi je
jedino da obradim pjesmu bez naslova. Izbor je pao na ovu koja se nalazi iznad
naslova ove zadaće. Zašto? Iskreno rečeno glavni (i jedini) razlog je njezina
dužina. Zauzima samo četri reda u knjizi, pa tako i u mojoj bilježnici. Pjesma
je vrlo nerazumljiva za mladog mladića poput mene. No unatoč tome ja ću pokušati
opisati svoj doživljaj ove pjesme.
Kao prvo, ova pjesma govori o nekakvom kupusu i to je ustvari
jedino što ja razumijem u njoj. Sada ću pokušati obraditi svaki stih zasebno.Tako
ću možda uspjeti shvatiti značenje cijele pjesme u ukupnosti. Prvi stih: Gdje leje
se kupusa zbiše. Što reći o ovom stihu? Kao prvo, ne znam šta su leje. To me
podsjeća na riječ aleje, to su ustvari nekakve ulice, pa onda pretpostavljam
da su to ustvari redovi kupusa. Već sam nešto postigao; preveo sam prvi stih.
Gdje redovi kupusa se zbiše. Sada je krajnje vrijeme da prijeđem na drugi stih
koji glasi: I zora ih rumenom vodom zali. Moram priznati da mi je ovaj stih
razumljiv. Govori vjerovatno o tome da je kupus vlažan od rose pa izgleda rumeno
kada je u zoru izložen prvim zrakama sunca koje dolaze iz smjera Japana. Još
jedan stih je riješen ali činjenica je da stvari sada postaju gadne zbog toga
što su preostala dva stiha stvarno ružna. Treći stih: Zeleno vime siše. Šta
bi sad to trebalo značiti? Vime imaju krave, koze, ovce, ali kakve to veze
ima sa kupusom. Jo piše i da je to vime zeleno, što je apsolutno nemoguće.
Recimo da sam sada gotov sa ovim stihom, ali kao da i nisam zbog toga što sam
doživio potpuni debakl u pokušaju objašnjavanja ovog stiha. Nisam baš optimist
u slučaju prevođenja idućeg stiha ali barem ću pokušati, zato da ne ispadne
da nisam hrabar. Četvrti, a samim tim i zadnji stih glasi: Materi klenić mali.
Svaka normalna osoba će bez većih problema zaključiti da je ovaj stih abnormalan
i deformiran i da ga ne može nitko prevesti. Vrijeme je d
Bilbao 27.12.2006 u 11:22:39 profil autora
Autentično je, imam to skenirano iz novina. A što se ovog drugog sastava tiče, mislim da je onaj tko je dao jedinicu ovom šarmantnom mladom mladiću jedan otužan robot.
sadrzaj je izmijenio/la - Bilbao u 27.12.2006 u 11:27:54