Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
dju 12.03.2004 u 14:52:49 profil autora izmijeni

sori ako je već nekad bila otvorena ova tema, čak mi se čini da je bila podtema neke druge. nek mi se oprosti. dipov me post o zagađenju koje uzrokuje mesna industrija potaknuo da vas priupitam:
koliko u svojim malim životićima činite za život planeta i zaštitu drugih života te takozvanog okoliša.

ja odvajam sav papir, novine, karton i sl, čak i onu rolicu od toalet papira koja ostane kad se on potroši, plastične boce i staklo. ukratko, sve za što mi je ispred zgrade ponuđen poseban kontejner.

nikad si ne priređujem kupku, samo tuš, a čak i bebea tuširam (osim, iznimno jednom tjedno, kad ga namačem u kadici)

kad imam mogućnost izbora, kupujem proizvode u kartonskoj ambalaži.

plastične vrećice nikad ne bacam, koristim ih po sto puta.

zagađujem pak planet suđericom i veš mašinom (koju palim svaki božiji dan), smećem koje stvaram htjela ne htjela, te gomilom pelena.
to s pelenama me posebno muči, jer prosječna beba u godini dana stvori više od jedne tone pelena, a jednoj peleni treba 400 godina da se potpuno razgradi.

s mog prozora se, osim aerodroma, groblja, novog zagreba, sljemena, medvegrada i katedrale (ovo zadnje dvoje samo ako je vedro) jako dobro vidi i jakuševac. strahujem od dana kad će se s mog prozora od svega vidjet samo jakuševac.

18.05.2024 u 15:37:11
 
oblikovanje:
sadržaj: