Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
arhimed 04.03.2004 u 21:24:02 profil autora
di su? što rade?

u proteklih otprilike šest mjeseci uspio sam si nabaviti dva njihova vinilna izdanja: "čuvaj se" i "ja sam lažljiva". živjeli antikvarijati!

ne znam za vas ostale, ali ja ne mogu pobjeći od dojma da su denis&denis za osamdesete ono što su jinx za devedesete jer oba benda su imala rasne pop pjesme koje su mogle zadovoljit i one koji vole samo mainstream i one koji vole tzv. alternativu. a i senzibilitet je sličan, premda jinxi, za razliku od d&d, nikad nisu imali erotske naboje u muzici.

svrha pokretanja ovog topica je da me starija generacija, koja je pubertetske dane proživjela u osamdesetima, informira malo o njihovoj biografiji i pikanterijama vezanim uz nju. na internetu ništa od toga nisam našao, a nadam se da je bar jedno-dvoje ljudi pratilo njihov rad pa da će shodno tome imati što za napisati. pored biografije, dobrodošli su mi svi podaci vezani uz diskografiju jer ja znam samo za ova dva albuma koja imam, a ne znam na kojim albumima su npr. pjesme "u ritmu me okreni", "oaza snova", "kolačići"...
sadrzaj je izmijenio/la - arhimed u 05.03.2004 u 00:09:41
electro cute 04.03.2004 u 21:32:59 profil autora
ono što sam čuo od denis & denis je i meni zakon. mislim da se jedan album zvao "program tvog kompjutera" po istoimenoj uspješnici...
jel to možda netko prepjevao...kasandra?...
zumbula 04.03.2004 u 23:26:32 profil autora
dragi moj, godinama dalek, ali senzibilitetu blizak..imam jedino ploče denis&denis program tvog kompjutera(5) i soba 23(+3) aaa 0ono dalje što je radila gđa perazić i nije baš nešto, no na zadnjem albumu pjesmu 'mali buda' uradio je d. urban, kolačići i ostalo uradci su a. vuice što n e znači da su loši tekstualno ali glazneno hmmm, no u pravu si erotike ne fali..
zumbula 04.03.2004 u 23:29:41 profil autora
kasandra ne, cute, bila je jedna djevojčica što je pokušala, ali tko to pamti..
slowpulse 06.03.2004 u 17:21:44 profil autora
polovica benda je bio Davor Tolja, koji je nakon raspada odjebo elektroniku i pokusao bit 'roker'. Kad mu to nije bas uspjelo, napravio je prerade starih stvari s novom pjevacicom - Denise, al ni to nije bas uspjelo.
Hadzo 07.03.2004 u 01:05:16 profil autora
Čuvaj se je njihov prvi album na kome je Program tvog kompjutera. Koliko ja znam, ne postoji album koji se tako zove, osim singlice ili extended playa, osim ako nemaš neko piratsko izdanje. To je bilo ljeto 1984. U jesen 1985. pojavio se extended play na kome su bili Ja sam lažljiva i Soba 23 (onaj legendarni video spot!) Je li to ono što ti imaš Arhimed?
(Možda se sjećate legendarne Duce Marković i Hita meseca. E, D&D su bili jedna od najpopularnijih grupa u to vrijeme jer su sve tri pjesme s ovog EP-ja bile No. 1 na Hitu meseca, kao i Program prije njih. Imam stare liste Hita pa mogu i potvrditi.)
Oaza snova se ne nalazi na nekom od njihovih albuma. Tu su pjesmu izveli na Mesamu 1986. godine i bili su drugi, iza Olivera Mandića i pjesme Pitaju me pitaju. Ta se pjesma trebala naći na njihovom trećem albumu, do kojega nikad nije došlo.
1987. Marina odlazi a Davor nastavlja s pjevačem Edijem Kraljićem pod imenom Denis & Denis i izdaje jedan prilično loš album Budi tu u nekoj pop rock maniri, na kome se nalazi pjesma Benglaski tigar, koja je kao bila neki poluhit. Marinina solo karijera osim Kolačića nije baš imala previše uspjeha, izdala je jedan solo labum koji se zvao njenim imenom (Marina), udala se za Firčija i odjezdila za Ameriku. Sredinom devedesetih objavila je dva albuma u Beogradu, ono što sam čuo s albuma ista kao more nije bilo loše, komercijalna pop glazba koja u Srbiji jednostavno nije mogla proći.
Denise je napravila kao svoj prvi album album obrada Denis & Denis kataloga, međutim to je bilo neslušljivo smeće.
Postoji i rock obrada pjesme Program tvog kompjutera, koju izvodi riječki bend Gipss. Stvar nije loša, ali original je zakon.
Prošlo je mnogo vremena i pamćenje mi više nije onako dobro kao prije ali valjda sam bio od neke koristi.

sadrzaj je izmijenio/la - Hadzo u 07.03.2004 u 01:46:50
dju 08.03.2004 u 04:58:28 profil autora
od svega što mi je bilo drago kod te grupe, danas se rado sjetim jedino pjesme koju su tolja i perazićka pjevali u duetu: nikad kao nooćas, nisam želio, da ti budem blizak, da ti budem drag, voli me ovu noć...
ne znam naslov pjesme. sjeća li se tko?
Hadzo 08.03.2004 u 08:25:52 profil autora
Voli me još ovu noć. To sam puštao mojim frendovima kad su se oženili prije 5-6 godina kao podlogu za ples mladenaca. Bilo je baš cool.
svinjče 08.03.2004 u 11:21:29 profil autora
ajmee,denis&denis...čovječe, fakat sam za staro željezo,buahahahaha.........
uouoo,jeijee,sada pratim ritam tvoj..ouo,jeije,ovu pjesmu novi broj...za pišat od smijeha

all animals are equal
but some animals are more equal than others
arhimed 08.03.2004 u 18:23:01 profil autora
Je li to ono što ti imaš Arhimed?


da, to je ono što ja imam.
osim pjesama "ja sam lažljiva" i "soba 23", tu je, između ostalog, i "voli me još ovu noć". krasna balada. hadžo, je li bilo suza kad si to puštao? ;)

btw, ajd ukratko opiši spot "soba 23". sjećam se da su jednom u nomadu pohvalno pisali o njemu.

sadrzaj je izmijenio/la - arhimed u 08.03.2004 u 18:23:33
arhimed 08.03.2004 u 18:26:15 profil autora
udala se za Firčija


ko je sad pa taj?

arhimed 08.03.2004 u 18:26:59 profil autora
Ta se pjesma trebala naći na njihovom trećem albumu, do kojega nikad nije došlo.


misliš na drugom albumu, zar ne?
Hadzo 09.03.2004 u 00:34:47 profil autora
Da, ako ne računamo taj extended play onda bi to bio njihov drugi pravi album.
Spot za Sobu 23 uglavnom sadrži snimke Marine pod tušem kako se mazi i pjeva tekst pjesme. Iako je za današnje pojmove spot i više nego čedan u ono je doba izazvao dosta konsternacije. Na trenutke se doimalo kao da Perazićka doista svršava u spotu. Teško je ovako suhoparno govoriti o njemu, morao bi ga negdje iskopati i sam prosuditi. Ali taj je spot bio jedna od jačih tema svakog muškog društva u to vrijeme, to je sigurno. Pogotovo muškog društva koje je tada imalo 14-15 godina i kojima su hormoni jurili 200 na sat. Priznajem da spot nisam vidio stoljećima i možda bih se danas razočarao u njemu, ali onda je Marina bila boginja. Nešto poput Seve danas, možda, ali profinjena, sofisticirana, ne kučka za široke narodne mase.
Hadzo 09.03.2004 u 00:42:26 profil autora
A Ivan Fece Firči je bivši član novosadskih bendova Luna i Jakarta koji je svirao na prvom albumu EKV-a "Ekatarina Velika", nakon čega je otišao iz benda, preselio se u New York i Marina mu se tamo pridružila. Navodno se bavio nekim bubnjarskim komponentama, vrag će ga znati. Ne znam gdje je sad ni što radi. Marina je navodno malo u Beogradu malo u Rijeci. Imaju dvije kćeri. I to je to što znam a da spada u Glorijinu rubriku gdje su i što rade slavne osobe.
dulce 11.03.2004 u 10:16:29 profil autora
denis&denis me uvijek podsjete na neke zlatne osamdesete. iz ove perspektive mozda i nisu bile tako zlatne, al dok su se zivjele stvarno jesu. bar meni. podsjeca me na sestru i mene ispred ogledala i na cure koje su nas cuvale i na starije rodice koje bi dolazile kod nas da prespavaju i izlaze vani pa se satima sminkaju i pustaju denis&denis a mi onako telece buljimo u njih pune divljenja i postovanja sa samo jednom primisli u glavi - kad cu i ja ovako??
meni licno najdraza 'kolacici'. obozavam tu stvar. negdje mi je u vrsti sa laupericinom 'girls just wanna have fun' ili eurithmics 'sisters are doin' it for themselves'. onako power girlie song. no sta htjedoh reci, gledala sam marinu prvi put uzivo '97 na koncertu u brckom, D.C., na nicijoj zemlji, bio je to nekakav koncert na temu pomirenje, povratak, i slicne trice, izmedju ostalih bajaga, yu-grupa (ili sta je vec ostalo od nje), itd. ne sjecam se vise. uglavnom, u neko doba je na scenu izletila marina i dovukla sa sobom barsku stolicu. (!) morate uzeti u obzir da se radi o open air koncertu, radi se o rulji od par hiljada ljudi u publici! a marina, dobra marina, koja je jos uvijek dobra, al je ipak jedna sasvim druga, zrela zena, a ne ista ona djevojka od prije 15 godina, ta marina se pocne izvijat na onoj stolici i davat nam stopostotni gogo show. jebote kako sam htjela vristat tad. htjela sam se popet gore i svuci je sa scene. jer je jednostavno izgledala - jeftino. a nema nista gore nego kad ti se nekadasnji idol pretvori u plastcnu lutku na naduvavanje. jednostavno ispuse.
arhimed 11.03.2004 u 19:27:32 profil autora
ne vjeruj u idole.

e, a kako se zovu perazićkini solo albumi? na kojem su "kolačići"? i meni je to persu pjesma.
Hadzo 12.03.2004 u 00:27:19 profil autora
Ne čitaš pažljivo Arhimede. Rekoh da se njen solo album iz 1987. zove njezinim imenom, dakle "Marina". Ne znam hoćeš li biti u mogućnosti iskopati ga u nekom antikvarijatu jer je to danas nažalost zaboravljen album. Znam za još jedan njezin solo album, "Ista kao more" iz devedesetih, i to je manje više to. Pretpostavljam da se preko u Jugi može naći na cedeu. Možda se može naći i neki best of D&D, provjeri. Ja ću kontaktirati svog frenda u Novom Sadu ali on je malo spor pa mi odgovor neće doći prije ljeta vjerojatno...
zumbula 12.03.2004 u 10:05:36 profil autora
'ista kao more' imam kazetu a i 'marina' bi trebala biti negdje iako na tom albumu vrijede samo kolačići jerbo se na ostalim stvarima pogotovo laganicama stravično muči, da prvi album je 'čuvaj se' malo sam se zeznula iako imam ploču, taj mi se album jako sviđa...ma, sve kaj su tolja i marina radili solo i nije baš nekaj kao i anja rupel bez videosexa koji je po meni najbolji bend osamdesetih ranih i kasnih, već su tada imali aranžmane koje mnogi nisu nikad dosegli..o tekstovima da ne pričam, samo kad se obrati pažnja na ' moja mama' 'ana' itd
Hadzo 12.03.2004 u 11:43:30 profil autora
Mnogi ljudi to ne shvaćaju ali album Videosexa Lacrimae Christi (Suze Kristove) iz ljeta gospodnjega 1985. jedan je od najboljih albuma osamdesetih. Šteta što se netko ne sjeti objaviti njihova prva dva albuma na cedeu, iako se prije 5-6 godina mogla naći dvostruka CD kompilacija Pling plong (ili tako nekako) koja je pokrivala najveći dio tih stvari, plus neke remikse i raritete. Nikada neću prežaliti što ga nisam kupio. Kod nas se mogla naći i Anjina "Kolekcija", kao što samo ime kaže kolekcija njezinih solo stvari, počevši sa Vozi me vlak v daljave. Ali to više nije to. Slažem se s tom paralelom između D&D i Videosexa: sjajni bendovi koji su obilježili pop osamdesetih ali čije pjevačice, kao ni ostatak benda, nikada nisu uspjeli napraviti nešto značajnije na pop sceni kao solisti.
zumbula 12.03.2004 u 14:06:17 profil autora
postoji dupli cd 'arhiv' izdan 1997..imam kazete ako ti to znači štogod, ali mislim da se može nabaviti i cd..u dallas shopu ako se ne varam. jaaako dobar album.
sadrzaj je izmijenio/la - zumbul u 12.03.2004 u 14:07:02
Hadzo 12.03.2004 u 15:26:38 profil autora
Da, Dallas Records je izdao taj CD. Znači zove se Arhiv. Dobro, idem sutra prijepodne u šoping pa ću ga uzeti, ako ga nađem. I uzet ću konačnog fucking Mancea, dosadilo mi je čekati samog sebe da se odlučim otići do Zvuka močvare, uzet ću ga u prvom cd shopu. Jebeš 30 kuna.
arhimed 12.03.2004 u 16:25:50 profil autora
Ne čitaš pažljivo Arhimede.


čitam pažljivo, ali to o marininom prvom albumu si napisao prije nekoliko dana tako da sam u međuvremenu zaboravio taj podatak. enivej, hvala na infu.
Hadzo 14.03.2004 u 16:00:38 profil autora
Bio sam sinoć u Tvornici na novom valu i pustili su tri stvari D&D: Program, Sobu i Oazu. Prosto je fantastično kako čim krene melodija odmah ti se vrati tekst iako stvar možda godinama nisi čuo. Doista, kao da je inputirana u neku ladicu u tvom mozgu koja se ne koristi često i iz koje te stvari onda vadiš kad se ukaže prigoda. Možda je to razlog one teorije o glazbi koja te najjače pogađa s 13, 14, 15, tada si još spužva koja sve upija i za sve ima mjesta jer ni o čemu ne brineš. Kasnije, kad dođu posao, obitelj, djeca i druge stvari sve se mijenja. Valjda.
arhimed 08.08.2004 u 02:52:25 profil autora
perazićka se vraća na scenu, a do kraja godine bit će objavljen cd s novim verzijama nekih denis&denis pjesama na kojima rade marina i neki producent iz londona. samo da ih ne unakaze...
ko želi znati više - Link
Hadzo 08.08.2004 u 23:53:00 profil autora
Naravno da će ih unakaziti. Što si mislio, da će ih popraviti? Recimo da je to još jedan od projekata kojima se niti najmanje ne radujem.