Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
svinjče 26.02.2004 u 11:40:07 profil autora izmijeni

daklem,odgledah sinoć Brešanove "svjedoke".
film sjajno režiran,dobra mjuza, dobri neki čak odlični glumci, koji čak suvislo govore, osim inačemimrskog tarika koji bezveze kajka (al okej, ima neku ulogicu tak da nije neki bed).
film nije za opuštanje, sumnjam da ćete se nakon njega dobro osjećati, ali meni je baš drago da je brešan napravio film u kojemu je rat kao takav, ubojstvo srpskog civila, hrvatski vojnici i njihove majke, te žene prikazan realno, bez patetike, lažnog patrotizma.sa svim našim sranjima, lažima i dilemama.

Majka (maestralna "glumim licem" Mirjana Karanović), koja sprema pokop muža (Ivo Gregurević) poginulog na fronti, u želji da zaštiti mlađeg sina(Krešimir Mikić), koji s još dva kompića (sve vojnici)usred njihova grada ubije susjeda Srbina (civila) traži pomoć rođaka političara, kako bi sakrili zločin.
Stariji sin, ratni tragičar (Leon Lučev) ima curu novinarku (Alma Prica), koja otkriva istinu iza hrpe laži i svjedoka, a poštenog policajca (Dražen Kuhn) moćni političar, baj d vej doktor, ucjenjuje s operacijom teško ranjene policajčeve žene i na finjaka mu poručuje da okrene glavu od ubojstva Srbina.
Volim filmove o kojima razmišljam i dan nakon gledanja.a mislim da ću o ovome i duže.

premijerna publika ispunila je cinestar do kraja,ali nažalost kad su se brešan i ekipa na kraju došli predstaviti, nakloniti i te šeme, nije ih dočekao dostojno glasan pljesak.normalno da smo se muž i ja potrgali, a i mirković i žena mu,te kolegica mi menđušićka u redu ispred nas. al..prejadno.
pa jebote, mi bi valjda i peteru jacksonu onak' prek' kurca otpljeskali i još bi ga neko zvređal.
i poslije stampedo na besplatnu pivu i sokiće i kanapeiće u kojem mi of kors nismo sudjelovali. i tak gledam te glumce, karanovićka se baš spicila u večernju toaletu,ali nema nikakvog čestitanja,fotići love račane i picule,ma ..jadno,jadno.
pogledajte si "svjedoke".

16.05.2024 u 00:05:53
 
oblikovanje:
sadržaj: