Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
nipper 16.03.2004 u 12:20:09 profil autora
Mi jednostavno neznamo napravit dobar film!!!!

Sjecate se osnovne skole...radnja ima svoj uvod, zaplet, vrhunac, rasplet!!!
di je to u ovom filmu???!Bresan bi malo objasnjava psiholosku pozadinu ubojstva te ga na neki nacin opravdava a s druge strane bi montaznim finesama tia bit Tarantino u J. Brown!
I to sta Hadzo kaze...ma kakva maestralna gluma nasih glumaca???treba im po ure dok izuste recenicu a ja se pet puta okrenem u fotelji (sva srica sta su udobne u cinestara)!
sta se tice te psiho pozadine, vidi se da bresan nema o tome pojma i ne zna gledatelju prikazat ono sto misli nego na ocajno jednostavan i krajnje djecji nacin razglaba o ubojstvu "srpskog lihvara"...samo zato da se ne bi svrstao ni livo ni desno jer da je ubojstvo samo "srbina" a ne "lihvara" onda bi film imao totalno drugu pozadinu...
STRASNO JEFTINO!!!

i ljudi moji...film je sigurno pet dana bio po dnevniku kako je nominiran za medvjeda i kako je pokupio puste nagrade...reklama na sva zvona a kad pogledas film svatis da je film koji te ostavi zamisljenog jos par sati nakon gledanja jer pokusavas naci nekakvu poantu i nekakav smisao s bilo koje "strane" gledas...u nominaciji za medvjeda je sigurno dobio najmanje glasova samo to na dnevniku nije receno al je naglaseno da je dobio nagradu za sirenje ljudskih prava...bla bla bla od nekakve udruge samosvijesnih ljudi a to je isto ka da sam se skupia ja i jos par prijatelja pa dali PIPSIMA nagradu za sirenje dobre glazbe u Hrvata...
ma dajte molim vas, koga "oni" zajebavaju???!!
tantaratanta
svinjče 16.03.2004 u 13:19:41 profil autora
pa ajde. napravi to s frendovima za pipse, pa da vidimo kak će rasturit..

znači, film je pozvan na sve relevantne svjetske filmske festivale (trenutno kolko znam njih 12) zato kaj je dobil neku tam šupačku nagradu s Berlinala...?!

kako ja volim ovaj narod, svi su fakin' prepametni, svi bi mogli bolje, ljepše, pametnije, kvalitetnije. samo kad bi znali.
nipper 16.03.2004 u 13:28:34 profil autora
dragi moj prijatelju...dobro si shvatio sto sam ja govorio, zar ne???
druga je stvar sto tvoj um ne dopusta drukcije misljenje od tebi znanoga...to su krive traume iz djetinjstva!
tantaratanta
vlado 16.03.2004 u 15:16:21 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Khm, polako... Kad se vec pingpongamo s tendencijom uvrede...

"Mi jednostavno neznamo napravit dobar film!!!!"

Koji mi? Mi, Hrvati? Mi, pripadnici ostalih naroda i narodnosti? Mi, moja ekipa koja bi dijelila nagrade?
Hadzo 16.03.2004 u 16:54:39 profil autora
Mi smo išli čoporativno kao ekipa s posla, i zanimljivo je kako su stranci uglavnom ishvalili film dok smo ga mi domaći pokopali. Njima se sviđa što je netko eto konačno pokušao prikazati i tamnu stranu Domovinskog rata. Meni se ne sviđa to što je ta tamna strana loše prikazana. Ne smatram Svjedoke niti kontroverznim, niti hrabrim, a ponajmanje, kao što rekoh gore, dobrim filmom. Vjerojatno je to i razlog nagrada koje je film pokupio u Berlinu, a sigurno će ih biti i još. Što se mene tiče, mogao je i Oscara dobiti, dojam je isti. Mislim da mi (Hrvati, da ne bude zabune) još čekamo svoja "Lepa sela lepo gore"...
vlado 16.03.2004 u 17:21:38 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E sad, Hadzo...
Imam 100 politickih primjedbi na film "Lepa sela lepo gore", no jebeno je gledljiv, to je istina...
No, mislim da ne trebamo mi "Lepa sela..." vec trebamo "Zonu Zamfirovu" da ju gleda 150 hiljada... Trebamo sapunicu (i dobicemo je!). Nakon toga dramsku seriju. Pa onda, detektivsku. Treba nam pravi show.
Eto, kviz imamo, mada je "Milijunas" vise igra.
svinjče 16.03.2004 u 17:38:43 profil autora
ima rambo jednu sjajnu stvar..prijatelju,prijateljuuu...

dakle, ne spominji ime prijatelja uzalud.možda to i postanemo jednog dana, sve je moguće.

ja shvatila kaj si ti to nadrobio, pa sam tak i komentirala.
tuđe mišljenje i prihvaćam i poštujem, ako je potkrijepljeno argumentima.



all animals are equal
but some animals are more equal than others
dju 16.03.2004 u 23:59:09 profil autora
samo ću kratko, mada bih mogla i drukčije.
lepa sela nisu antisrpski film. barem ništa više nego što su svjedoci antihrvatski. sjetite se samo s koliko ste simpatija navijali za ekipu u tunelu. i bolilo vas uvce sto je ekipa palila sela prije nego sto je stjerana u tunel.
drugo, svjedoci su u berlinu dobili posve irelevantnu nagradu. a to što će film bit dijelom programa nekih festivala... hm, pa i onaj film "u kandžama velegrada" ili kako se već zove, u kojem glumi legendarni bore lee prikazuje se po nizozemskoj u art kinima a većina ekipe s ovog foruma nije ni čula za njega nit će ga ikad pogledat.
završit ću banalno, ali precizno: sve je relatuvno, a marketing čuda radi.
arhimed 17.03.2004 u 00:26:11 profil autora
a većina ekipe s ovog foruma nije ni čula za njega


ja sam čuo. u onoj "bljeskalici" u kojoj su svirali čipsi bio je prilog o tom filmu. pričalo se s borom, anayogom i mariom kovačem. mislim da se trenutno snima nastavak tog filma.
i prije te "bljeskalice" o bore leeu se moglo čitati na internetu, a mislim da je bilo još emisija u kojima se pričalo o velegradskim kandžama. dju, ja mislim da su skoro svi forumaši čuli za taj film jer nije prošao nezapaženo u medijima, a ljudi s ovog foruma ipak prate što se događa u pop kulturi. e, sad, koliko nas će ga i odgledat... to je već drugi par rukava.
electro cute 17.03.2004 u 00:28:57 profil autora
arhimed 1 đurđica čilić-škeljo 0
Hadzo 17.03.2004 u 10:35:23 profil autora
Cute, sjećaš se kad sam na Bljeskalici dok su govorili o tom filmu izjavio kako je ovo "vjerojatno toliko loše da mora biti dobro"? E pa, uzeo sam taj film na devedeu ovaj vikend i...Film je toliko loš da je...loš. Zaboravite na hype ekipe iz Močvare, Kovača i njemu sličnih, ovo je katastrofa. Najmanji je problem to što je film lo fi, lo fi ne mora značiti dosadan, primitivan, užasno napisan i još gore odglumljen. Mislim, "Kung fu nogomet" je bio sprdnja, ali zabavna sprdnja. Ovo nije smiješno, ovo je žalosno. Doista, kod nas svatko smatra da može snimiti film...Bore Lee je nešto najgore što je ikada uhvaćeno filmskom kamerom, a Kovač je odmah tu do njega. Ovaj iscjedak analnog gnoja koji samo njegovi zlotvorci mogu nazivati filmom nešto je što morate pokušati izbjeći u širokom luku. Jedino mjesto gdje gledanje ovog filma možda ima nekog smisla je Močvara, u društvu razularene pijane mase, od kojih su 2/3 prijatelji i rodbina glumaca. Ne dao vam dragi Bog sat vremena muka Tantalovih kroz koje sam ja prošao gledajući ovo remek nedjelo. Sat vremena koje sam bolje mogao utrošiti na promatranje vode kako curi iz slavine.
krampus 17.03.2004 u 11:53:18 profil autora
Hrvati otkrili trash! Mila majko, šta sve taj Hrvat neće izmislit?!

Ja bih to rekao ovako: prijašnji filmovi Bore Leeja bili su smeće. Sinjski debil s hrpom poluinteligentnih sugrađana snima filmove "borilačkih vještina", a ljudi se smiju jer ne mogu vjerovati da to postoji. Nije fejk, i to se cijeni.

"U kandžama velegovna" nije smeće, kažu, nego trash. Hrpa mladih zagrebačkih (anti)intelektualčića pozove sinjskog debila, idemo se malo praviti glupi, i snime mu odvratan, ironičan, pozerski film. To ljudima može bit smiješno eventualno ako žive nekim meni potpuno stranim stilom koji im nije omogućio da se ikada susretnu s estetikom trasha, pa ne kontaju tu priču. Ali i ti se kriteriji lako daju uspostaviti već nakon što pogledaju neki od nevelegradskih filmova cijenjenog Bore i zaključe da je to ipak neusporedivo bolje. Ne vjerujem da je moguće da se dogodi suprotno, jer ja, naprimjer, ne znam ni jednu osobu, ne računajući tu autore, koja ne misli da je ovo daleko najgori Borin film.

I mislim da je, al ono stvaaarno, vrijeme da Mario Kovač malo odmori sebe i nas od Marija Kovača. Dosadan je i naporan u pičku materinu.
Hadzo 17.03.2004 u 16:06:24 profil autora
Ovo je lijepo rečeno, citiram, "...a ljudi se smiju jer ne mogu vjerovati da to postoji". Samo što se ja nisam smijao, a isto nisam mogao vjerovati da to postoji...Ovo me podsjeća na užase onog drugog sineasta, iz Požege, izvjesnog Stjepana Sabljaka, koji je također jedno vrijeme bio hypiran od strane arty-farty medija kao neviđeni talent, a filmovi su mu bili očajni. Ono, kućna radinost, okupilo se društvo pa 'ajmo snimit' neki film, dosadno nam je. Ajde! Zvali su se "U okruženju" i "U okruženju 2". A naslovi su još najmaštovitiji od svega što se u tim grozomornim, besmislenim, nazovi-odglumljenim i dozlaboga klišeiziranim posvetama Domovinskome ratu moglo naći. I onda pomisliš: OK, pljujemo po Vrdoljaku, Serdaru i sličnima i stalno nešto pričamo o potrebi pružanja šanse mladima, bla bla bla. Evo nam Sabljaka i Bore Leeja koji su si sami uzeli šansu. I jesu li što napravili? Goli penis!
sadrzaj je izmijenio/la - Hadzo u 17.03.2004 u 16:07:51
vlado 17.03.2004 u 16:59:01 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Što se tiče Marija Kovača, potpuno se slažem sa Krampusom. Ljudi koji su non-stop u medijima odaju dojam koji najčešće ne vara - pa šta oni rade???

A što se tiče Bore Leeja - on je meni neizmjerno simpatičan i mislim da je taj čovjek, što je najvažnije, u duši sretan. A parazitizam na ljudima iz undergrounda nije nov. Osjetio sam ga i na svojoj koži.
krampus 17.03.2004 u 18:22:50 profil autora
Bore Lee jest sretan i pozitivan lik. Rekao sam jednostavno "debil", jer to je ono što će svakome prvo pasti na pamet, ali ne zvuči lijepo pa se ne kaže naglas. Cijela stvar s njim - pričao mi je prijatelj jučer - je u tome što je već 25 godina ostao u svojoj petnaestoj. A najdivnije je to što uopće ne vidi razliku između filma i stvarnosti. Za njega Bruce Lee nije glumac, nego heroj i borac na strani dobra, što bi i sam htio postati. Dakle, respect.
dju 17.03.2004 u 18:23:20 profil autora
o mariju kovaču iz druge ruke: radio je dobre predstave sa šmrc teatrom, radio je okej u gaveli. bori se da svi hrvati i hrvatice počnu pušit (travu) javno. inicira, pokreće stvari u skladu sa svojom močvarno-alternativnom poetikom.
o m. kovaču iz prve ruke: bio voditelj festivala slam poezije prošle godine u močvari. nastojao je bit duhovit, nije mu uspjelo. bio je naporan.
neam ništa protiv da se producira gdje kod i kad god može.
ko vam brani da ga ignorirate.
vlado 17.03.2004 u 18:31:16 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma niko meni ne brani ništa, draga Dju. I volim da razmišljam, ako ne naglas, onda bar pišući. I volim da sam aktivan. Jebeš ravnodušnost, uvijek ću mahat rukama.
electro cute 17.03.2004 u 19:23:26 profil autora
ja sam upoznao marija kovača, pače imo sam jedne peterosatnu razgovornu seansu s njim, i lik je meni bio zakon...mislim, pričali smo, jebiga, o ozbiljnim temama. i bio je ozbiljan!!! a pod broj dva, meni on jest duhovit. medjutim, ja nisam vidio niti jednu njegovu predstavu, nit sam gledo boru lija. tak da o tome nemrem suditi.
(bdw, jedna od najboljih fiesta u mom životu bila je prošlogodišnje zatvaranje močvare koju je vodio-mario kovač)
krampus 18.03.2004 u 09:55:23 profil autora
"Nemam ništa protiv da se producira gdje kod i kad god može. Ko vam brani da ga ignorirate."

To je istina, naravno. Samo, znaš, sve je teže ignorirati nekoga tko je apsolutno posvuda. Znam da je Zagreb malecko selo, ali ne volim se na to baš podsjećati svakih pet minuta. Bude, naprimjer, zanimljivih i smiješnih stvari kad gledaš gdje bi izašao van, ali onda skužiš da je Kovač domaćin, i jebiga, sve se svode na isto. Ne kažem ja da on nije duhovit (fuck, zato smo ga u Nomadu i prozvali Duhoviti Mario Kovač), niti je to išta osobno - mislim, da miu diže tlak osoba Marija Kovača svaki put kad ga vidim - sačuvaj bože, boli me kurac, i zašto bi - samo, čuo sam taj vic već tisuću puta, a opet se ne možeš nigdje okrenuti da ga netko upravo ne prepričava, i tako godinama. A sad sve to i na filmu. Bore Leeja. Koji s time veze nema. Ali ne više.

(Zanimljivo je zapravo kako se u mainstreamu mode brzo troše, ali u alternativi jedna te ista može trajati unedogled, barem dok je narod percipira kao alternativnu. Alternativa je u kurcu.)

Nego, šta sam htio reć, Vačko, prijatelju, daj bar neku novu pjesmu napiši. Gledam televiziju, a program je loš. Same reprize.