Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
sally 24.02.2004 u 19:13:48 profil autora
Danas su u kristalnoj dvorani hotela Opera pročitane nominacije za jedanaestu diskografsku nagradu Porin koja će se održati u Rijeci 20. ožujka. Najzadovoljniji u ovoj fazi glasanja mogu biti Hladno pivo (6 nominacija, među kojima i one za album i pjesmu godine), te Nina Badrić (5 nominacija). Kao svojevrsno iznenađenje možemo smatrati 4 nominacije E.N.I., dok isti broj spominjanja Bambi Molestersa djeluje kao kompenzacija za propust glasačkog tijela prethodne godine, kada "13 Bullets" nije dobio zasluženu pažnju.
Zanimljivo je da se i u ovako siromašnoj godini glasačko tijelo ni u jednoj kategoriji nije sjetilo Pipsa i njihovih "Drveća i rijeka". Kompletan popis nominiranih u glavnim kategorijama objavljujemo sutra.
sally 24.02.2004 u 19:17:51 profil autora
kazu na music.vip.hr

meni su oni jako jadni. ako pipsi rasture englesku, slijedece godine im ne gine milijun nominacija i "ispravak nepravde". ko sa bambijima, ko sa đibonijem, ko i uvijek...
jako su, jako, jadni....
i fakat su metafora za sve u hrvackoj.
seri i kenjaj po svemu iz zavisti, a kad od drugih cujes da je super, padni na koljena.
jer preglup si da sam shvatiš..
..
a kako se tek, jadničci, trude biti "in" i ogradit od govana koje sami rađaju - sramota im je "hitove godine" podijelit onima koji to stvarno zaslužuju... odjednom su im i severina i kolonija i magazin i ... i... sva ta čudovišta OD KOJIH ŽIVE ispod časti..

o, grupice nečastivih...
sadrzaj je izmijenio/la - sally u 24.02.2004 u 19:22:17
dju 24.02.2004 u 19:29:38 profil autora
mene bi kao vjernog fana pipsa uistinu uvrijedilo da moj bend dobije istu nagradu (makar i u različitoj kategoriji) kao i nina badrić koja, nemojmo se lagat, pjeva narodnjake. ekipa koja ninu badrić nominira, pa bilo to i u kategoriji za najbolju frizuru, najnjegovanije nokte ili štatijaznam, usrećuje me ako pipse zaboravi. nije to taj svijet.
osim toga, u ovoj maleckoj državi takva strukovna glazbena nagrada dodatno dobiva na besmislu time što se dodjeljuje svake godine u 156 kategorija. pa, jebote, za deset godina će svaka hrvatska obitelj držat jednog porina na televizoru, odmah pokraj gondolice i plastičnog ajfelovog tornja...
Hadzo 24.02.2004 u 19:45:24 profil autora
Da, javio mi je gitarist Piva Zoki da imaju 6 nominacija, i evo, prvi put ću imati za koga navijati u Rijeci. Pivo je postalo prihvaćeno i u okviru mainstreama, i doista mi je drago zbog njih. Što se Pipsa tiče, šteta, ali sumnjam da njima nešto znače nominacije jedne intelektualno trome ekipe nazovi glazbenih profesionalaca kojoj treba dvije-tri godine u prosjeku da shvate neke stvari, ako ih ikada shvate. Bambiji nisu izuzetak, i Edu su pošteno ispreskakali s prvim albumom i vjerojatno će mu se tek na sljedećem albumu pokloniti do poda i popušiti karu. Ja svakako idem u Rijeku na Porina (prvi put) i navijam za Pivo. A onu kurvetinu Badrićku ću zadaviti golim rukama ukaže li mi se prilika. Deset godina u zatvoru mala je kazna za uklanjanje takve štetočine s lica estrade...
electro cute 24.02.2004 u 20:00:05 profil autora
kužiš..đir je u tome što ja ne želim bit alternativa...ono ne želim i gotovo. svjesno pozicioniranje sebe u alternativu je luzerština svjecke klase. jebiga, ja želim bit mainstream.eto, sad su pivo mainstream...i jel to loše? nije. jer ih možeš čut u svakom kafiću u gradu. jesu li hladno pivo odustali od ičega pri postajanju mainstreamom? nisu. meni taj bend ima savršeno normalan razvojni put...od pankera kad su imali 19 godina do uglađenih retro-rock muzičara kakvi su danas na pragu svojih 40-ih.
e, pa jebemu, ja želim da pipsi budu mainstream, da ih mogu čut na svakom jebenom koraku, da se vrte iz svakog zvučnika, da se prodaju u 40000 primjeraka (kad je, jebiga, tržište jadno i malo), da se vrte na teveu, i jebiga, da, da prime pet jebenih porina svake godine kad objave album.
eto to ja oću.onda bi možda imali, šta se muzike tiče, normalnu državu. a ovako imamo iz zvučnika španjolski melos.
alternativa nije kul, alternativa je šupak...pogotovo ak imaš djecu doma za prehranit...alternativa je nemat di izać subotom navečer...to je jebena alternativa.e pa jebeš mu mater.
kad su mileta pitali jel ponosan šta je dobio porina, reko je da je njegova mama ponosna al on nije.al sad kad ima kurčevog porina (koji je, bdw u pičku materinu, tolko je ružan da ga od ružnoće ne bi u vitrinu stavil da mi ga neko slučajno pokloni)sad može doć izdavaču pri potpisivanju ugovora i reć čuj momak mi smo dobili porina...a sem toga postokji i mogućnost da albumčetu naraste tiraža nakon primanja nagrade. (kolko je vas otišlo u kino pogledat film samo zato jer je dobijo košaru oskara? sjetite se titanika molim vas...)
eto, to je sve što sam želio reć...
vlado 24.02.2004 u 20:01:42 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nema Pipsa... Oh, sve je u redu...
trixy 26.02.2004 u 08:03:12 profil autora
meni je tužno i žalosno što pipsi nisu u nominacijama. još se uvijek ne mogu pomiriti s time da je to tako i da nam je takvo glasačko tijelo (prije nakupina). kad god pomislim da više ne može dolje, otvori se još jedan kat (da ne kažem krug)
Hadzo 26.02.2004 u 14:59:11 profil autora
Sve je to kurveraj, međutim, drago mi je što su bar Hladno Pivo uspjeli i nadam se da će oderati ovu estradnu gamad na njihovom terenu. Možda ne bude 6:0, ali 4:2 ili 5:1 hoće. Album i pjesma godine definitivno. I Porinovo glasačko tijelo će im se napasti punkerske kurčine. Hoće li se netko kladiti?
jelena 28.02.2004 u 00:34:38 profil autora
mislim da ce sigurno doci bolje vrijeme za pipse. i tamo i ovdje. danas sam puna optimizma.
mada, iznenadjuje me da nisu kandidovali fridmanna u kategoriji produkcije, to bi im bas prilicilo.
markos 28.02.2004 u 10:28:20 profil autora
Okej, riskiram pljuvacinu nevidjenih razmjera, ali nema veze. Vanna i Nina, pa i Divasice su skroz ok. Zene zaista znaju pjevati, a pjesme nisu TOLIKO sranje. U kaljuzi magazina, severine, kolonije, minea i ostalih, one imaju kakav takav nivo ispod kojeg ne idu. (vjerojatno daddy i yaya kao insideri imaju sto reci na ovo o "nivou", ali ovako to meni djeluje kao nezaintersiranom promatracu...)

A s druge strane, ne-nominacija Pipsa, ma koliko god ona nista ne znacila samim pipsima, je sramota.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
sadrzaj je izmijenio/la - markos u 28.02.2004 u 10:29:41
electro cute 28.02.2004 u 15:04:09 profil autora
vanna i nivo? hmmmmm...
zumbula 28.02.2004 u 22:07:42 profil autora
ma kužim markosa, nivo koji one mogu doseći, to je to i neka,ali ipak stala bi kod divasica a vječne konkurentice koje glume da se uvažavaju hmm,biram eni
dakle slažem se sa dju nominirani u istoj kategoriji vanna, nina, pipsi e to ne ide, ali da nisu upali to je s jedne strane jadno a s druge prekrasno
album hladnog piva meni ja fakat jako dobar i neka požderu
i popiju sve kakti konkurente..