Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
backdrifter 17.02.2004 u 11:51:51 profil autora izmijeni

Ovo je jutros objavljeno na htnet portalu - recenzija pipsa u časopisu 'Face':


Recenziju smještenu u rubrici ‘Tracks’ potpisuje Roland Wiggs, a Pipsi su se našli u društvu imena kao što su Lil Jon, Busted, Ja Rule, Stereolab i David Banner.

Tekst recenzije u cijelosti:

‘Kada je ovaj hrvatski bend odlučio da im je dosta lokalnih producenata, poslali su e-mail Daveu Fridmannu (producentu Flaming Lipsa i Mercury Reva), upitavši ga bi li im mogao pomoći oko novog albuma. Poslali su mu snimke, njemu se svidjelo, našli su se u SAD-u za vikend i između njih snimili ovaj album: ludi miks nepredvidljivog hrvatskog folka i lijepih, čistih njujorških beatova.’


Ovo je malo čudna kritika (barem meni) i izgleda da je povezana sa nedavnom kritikom Thompsona u istom časopisu.
Pogotovo dio kada kaže 'nepredvidljivi hrvatski folk'. A možda mi se samo čini. Ipak nekako imam dojam da nas Thompsonova medijska eksponiranost (zna se zbog kojih razloga) unazaduje u svakom pogledu ne samo političkom (čega se uopće ne želim doticati ovdje). Mislim da bi recenzija bila (iako je pozitivna) bolja da nije bilo thomsona. Sad koliko je to sve bitno pipsima neznam ali činjenica je da na nas svijet gleda kao na primitivce baš zbog ovakvih budala pa onda dobre stvari (kojih stvarno imamo a među njima su i pipsi) ostaju neprimjećene.

03.05.2024 u 15:37:01
 
oblikovanje:
sadržaj: