Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
ud 07.02.2004 u 13:05:58 profil autora izmijeni

Postovani Pipschips&videoclips,

upravo prezivam dorucak nakon Vaseg jucerasnjeg koncerta u Uljaniku. Pokusavam analizirati dojmove i tesko mi ide a to znaci da nesto nije funkcioniralo (ako nisam u krivu). No, osim uzasnog ozvucenja koji je u startu obiljezio Vas jucerasnji performance i doslovce unistio sve moguce zelje da se uziva u glazbi, tu je jos nesto.
Da, jer bilo je takvih koncerta mnogo u toj "rupi" i ipak bi na kraju izvukao nesto pozitivno, no ovoga puta ne vidim sto. Mozda je stvarno kriv "samo" taj katastrofalni razglas, ta neartikulirana buka i skripa zbog koje se jedva culo nesto od Ripperovog karakteristicnog vikanja a kamoli mastoviti izbor instrumenta (cuj - blok flauta) kojim je uzaludno mahao jedan Vas clan.

No u jednom trenutku mi je proslo kroz glavu ono najgore. Sjetio sam se vaseg posljednjeg koncerta u Uljaniku kad je zvuk bio relativno dobar (ma ajde - bio je OK) i kojeg pamtim samo po dobru. Dobro, bilo je tih nekoliko lokalnih huligana koji su stalno gnjavili sa: "Sviraj Nogomet!" i slicnim pizdarijama ali vi se normalno niste obazirali i picili do daske po "Bogu" i kvalitetnijim stvarima sa starih albuma. Nakon tog koncerta sam bio pun dojmova i jedva sam cekao prigrabiti malo slobodnog vremena da kozna po koji put preslusam "Bog" kojeg sam neko vrijeme bio zapostavio i za koji skromno mislim da je jedan od najkvalitetnijih albuma alternativne glazbe u Hrvatskoj ikada. E sad - sto me toliko jucer uzbunilo?
Gledao sam taj vas nastup i rulju koja je u pretezito rasturenom stanju uzivala u tome. Izgledalo mi je kao uspjesan socioloski eksperiment kojeg promatram izvana: dajete publici onoliko koliko su platili (smijesnih 35 kuna) tj. razuzdan scenski nastup i buku. Ko zna, mozda da smo platili jos toliko bi dobili i glazbu?
No ekipa je sretna i to je bitno. Znaci li to da sam se i ja trebao razbiti i pokusati progutati sve to u cast dobrih starih vremena sa Pipsima? Ili bi jednostavno trebao posjecivati cijenjenije klubove izvan Istre gdje uz freneticno Ripperovo rascesljavanje svirate ko u studiju?

Ipak, za hladjenje koristim odlican LIVE album Natalie Merchant koji sad lijeze kao melem za usi i dusu i ne pada mi na pamet da pokrenem Pipse i provjerim dali je sve u redu samnom.

Pozdrav.

09.05.2024 u 22:14:43
 
oblikovanje:
sadržaj: