Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
arhimed 07.01.2004 u 23:06:01 profil autora izmijeni

ima li ovdje poklonika grupe stampedo?
meni su oni baš super, imam albume "tandara mandara" i "pau pau". "romantično ljetovanje za dvije osobe" sam pokušavao nabaviti, ali još uvijek nisam uspio. nabavit ću ga prvom prilikom. inače, taj album je odrađen u stilu francuske šansone.
kod stampeda mi se sviđa to što su stvaralački potentni, kombiniraju različite stilove, nude vrlo zanimljive i šarolike zvučne slike. ko je slušao "tandara mandara", zna o čemu govorim.
"pau pau" može na prvo slušanje zvučati donekle neozbiljno i infantilno, ali je tako zarazan da ti nakon nekoliko slušanja to uopće ne smeta. uostalom, osmislili su ga kao parodiju na disko osamdesetih začinjenu karipskim ritmovima pa i treba zvučati malo neozbiljno (u pjesmi "ko čokolada" ima jedan pripjev koji se referira na "locomotion" kylie minogue. kylie pjeva "come on, baby, do the locomotion", a ivanka pjeva "come on, baby, do the chocomotion", op.a.).
usudio bih se reći da nisu baš imali sreće s izdavačem jer croatia records je sigurno mogla od njih napraviti poznatiji bend. šteta je što pjesme kao što su npr. "samo zvijezde", "jadranska sol", "plaža snova" i "sani" nisu stekle onakvu popularnost kakvu zaslužuju.
no, našli su oni svoju satisfakciju. svi albumi im se prodaju na japanskom tržištu. i to je dobro.

kakva su vaša mišljenja o ovom bendu?

(znam da su cura i dečko iz kimika svirali stampedu kao predgrupa, pa očekujem da barem neko od njih dvoje nešto napiše u ovom topicu )


sadrzaj je izmijenio/la - arhimed u 08.01.2004 u 18:36:37

18.05.2024 u 17:06:18
 
oblikovanje:
sadržaj: