Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
X 02.01.2004 u 23:55:12 profil autora
ne znam koji je daddy-u vrag ali mu ono za bih i sarajevo nije trebalo...hmmmm ipak koliko se sjecam pipsi su malo zajebali stvar ljetos pa su se izvukli na neke glavobolje,umor i ostala sranja.a posto je naravno hrvatska autstrija za bih....:D komicno.pa zar ocekujete da cete napuniti slogu kad ste sve usrali,trebat ce vam jos dosta vremena da se stvari vrate na normalu.mislim da je pateticno pisati onakve stvari,a usput mogla je jos koja uspavanka biti na koncertu!!!!!mislim da nista nije pogresno napisano,a kad popravite stvar onda mozete srati sta je valjalo a sta nije jer zasad samo vi i vase svirke ne valjate jer ono definitivno nije bio koncert koji je i ono malo ljudi doslo da cuje i vidi.
sword 03.01.2004 u 00:08:04 profil autora
e da... digresija na prethodno nadahnuto izlaganje... daddy se posteno nasrao o sarajevu narocito, i neka mu sluzi na cast. ja sam bila na koncertu do 11, i ne pamtim da me ista u posljednih desetak godina tako blazeno uspavalo kao vasa svirka. a s obzirom da se furate na "austrijske zvijezde" koncert je kasnio neka 2 sata, pa vas je i ono malo raspolozenih ljudi u publici pljuvalo radi toga. samo mi je drago da nisam bila na tom raspadu sistema koji vi zovete koncertom od ljetos, jer sam samo najgore cula o njemu cak i od vasih najvecih fanova ovdje u sarajevu.
daddy, poruka za kraj: najpametnije sto si rekao je da u sarajevo ne biste trebali dolaziti jos najmanje 5 godina. najmanje, covjece.
p.s. zali boze 7 KM. to je sedam nepopijenih kafa. 14 hljebova. jedan piratski cd. koji ni slucajno nije od pipsa.
sadrzaj je izmijenio/la - sword u 03.01.2004 u 00:15:34
zomri 03.01.2004 u 03:08:04 profil autora
koncert u sarajevu na ubaafestu jeste bio katastrofa. ne znam cijom zaslugom, ali to nije sada ni bitno.
ovaj zadnji koncert u slozi bio je najvise sto moze jedan ovakav bend dati na katastrofalno losoj opremi. pipsi su barem duplo TEHNICKI zahtjevniji od svih bendova koji su do sada tamo svirali i shodno tome ni ne mogu pruziti potpun ugodjaj. jedno je kad tamo sviraju D'Blavorsi kojima je dosta mikrofon i dvije gitare spojene na pojacalo a drugo kada sviraju Pipsi. Pa i jedan Van Gogh nece s tim da se zajebava pa stalno sami produciraju svoje koncerte (imaju svoj light, svoje ozvucenje, kompletno svoju opremu i svog tonca). Pitam se samo kako bi oni zvucali da sviraju na postojecoj opremi u Slogi.
Ali i pored svega Pipsi odsviraju IMO najjebeniji koncert koga je Sarajevo vidjelo ove godine. Znam li o cemu govorim? O, da! Testirajte me.
Da je to tako dovoljna mi je potvrda barem dvadesetak poznanika koji su bili sa mnom na koncertu, a koji nisu bas najvatreniji fanovi Pipsa.

Opet, Sarajevo ne bi bilo Sarajevo kada ne bi reagovalo na negativne natpise o sebi. Osoblje u Slogi JESTE nestručno i "nekomponentno" da se bavi onim poslom, oprema u Slogi JESTE zastarjela i pravo je cudo kako raja uopste ide na svirke tamo (znam, ne znaju za bolje). Da ne spominjem Sean Paula prije koncerta, a Parni Valjak cemo presutjeti. I odjednom problem kad neko to napise. Pa mislim STVARNO!!!!
daddy 03.01.2004 u 12:54:03 profil autora
i u kebab s njim i u kakao

sarajevo mi je izuzetno drago mjesto na zemaljskoj kugli. svirali smo tamo i češće nego što sam si ja to mogao i pretpostaviti, na raznim mjestima, u svakakvim okolnostima. nitko mi ne može reći da smo ikada svirali preko kurca i da se nismo dali maksimalno. svirao sam tamo i dan nakon što mi je otac umro, nismo otkazivali. ne mislite valjda da je zbog love. kakva kurčeva lova, nema love.
kao turistu, na jedan dan, volim tamo pojesti super ćevape, sirnicu, burek, tulumbe, popiti tursku kaficu. a tek begova čorba! kao turistu sviđa mi se taj nenadjebivi/nepobjedivi «nema problema» duh koji zaista možeš sresti na svakom koraku. kao da si zaleđen u vremenskoprostornoj kapsuli. neimaš nikakvih briga, sve je ok, boli te k.
treba se samo opustiti jer ti ništa drugo ni ne preostaje. ništa ne funkcionira? so fucking what, vidiš da smo živi, koji kurac hoćeš? zgodno, istina je! to vidim kao maksimu mentaliteta, kao postav društva, kao model funkcioniranja. on je zaista do jaja iskren i nepatvoren. kao gostu, kao turisti meni je baš takav fakat simpa i nenadjebiv.
kad dođem ko profi, tada se stvar mijenja samo zbog toga što mi počinjemo očekivati da će se odjednom, samo zbog nas, mnogo toga promijeniti, prošljakati. mi, naravno, nismo normalni. mada, primjerice, najmanje 10 dana prije giga rješavamo pitanja tehničkog raidera (koji je detaljan, precizan, ali istovremeno i realan, prilagođen uvjetima i mogućnostima gdje sviramo) i mada taj raider od organizatora bude višekratno potvrđen, pokaže se da sve to nitko uopće ne uzima za ozbiljno. jer vjerojatno ništa nije ozbiljno. tada smo prinuđeni kemijati – čitaj: pristajati na polurješenja, na loše opcije. na smješne, diletantske varijante. naime, ponavljam, ništa drugo ni ne preostaje. jer kad nečeg nema – onda nema, kad nešto ne šljaka – onda, brate, ne šljaka! a da smo to znali u zagrebu ponijeli bi potrebnu opremu, pa nije 6 direct boxova neki teret.
»sloga» je, inače, akustički vrlo dobar prostor, stvarno bi se odličan zvuk mogao napraviti, samo da se nešto uloži u klupsku opremu. onako, minimalno. al kad dođeš tamo skužiš da je to nemoguća misija i da zapravo ne postoji potreba za time. jer život ide i ovako i onako, jel tako? najnormalnija je stvar da čovjek s kojim smo razgovarali o tehnici niti jednu sekundu ne bude na tonskoj, jebiga, «otišao je u neki studio, vratit će se». najnormalnije je da nitko ni za što nije odgovoran i «ništa ne zna o tome». nemaš kome nešto reći, pitati. kao turisti to mi je za urnebesni film, kao profiju to mi je žalosno. al kad band počne svirat, eeee, onda je najnormalnije da smo krivi za sve.
žalosno je da se zaboravlja kako je striko cajo na ubba festu u 23.30 izdao naredbu da se zbog javnog reda i mira razglas ugasi (!), a nakon pregovora je dogovoreno da se «umiri» na 30% snage. ne morate ni pitati tko je u tom trenutku bio na stageu, u 20. minuti svog koncerta. zar nije perverzno, nakon što smo ovo apsolvirali, uopće komentirati nastup? kao da vam netko zgasi svjetlo na televizoru, a vi i dalje perete po filmu! ne moramo ni spominjati da je band prije nas svirao umjesto dogovorenih 60 minuta čak 105. ne moramo ni spominjati da je raspored i satnica na festivalima zakon, da nema bisiranja, upravo zbog tempa čitave manifestacije koja u konačnici jest jedna cjelina. organizator bi to trebao poštovati, inače dolazi striko cajo i gasi razglas!
al koga sve ovo brine, udri brigu na veselje i kiselo zelje.
- - - -
toliko o profesionalizmu.
vjerujem da ni u genijalnim okolnostima mi s elegičnim
vlado 03.01.2004 u 15:37:18 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ufffffffff. Ne necu, nema smisla.
marsovac 03.01.2004 u 19:25:23 profil autora
Ovo je bilo do ...
Ja se devedesetpet posto slažem sa ovim što je daddy napisao, i to iz čistog razloga jer ima svoje JA.
Jebi ga, stanje stvari je takvo.
zomri 04.01.2004 u 17:53:03 profil autora
ma, mislio sam na ovo sve napisati neki esej na jedno 5-6 kartica teksta ali se sve moze svesti na jednu jedinu recenicu. svaka kritika na pojednica, grupu ili u ovom slucaju na organizatore koncerta u sarajevu se dozivljava isuvise licno. i to je osnovni problem.

sto se tice X, sasvim slucajno znam o kojoj se djevojci radi i posve sam joj objasnio da kritika nije bila upucena njoj licno vec nakaradnom sistemu vrijednosti u kome ja i ona zivimo. prilicno se slozila sa mojim izlaganjem, barem sam dobio takav utisak. ona je jos mlada i jos treba da uvidi neke stvari.
arhimed 04.01.2004 u 18:53:37 profil autora
ma, mislio sam na ovo sve napisati neki esej na jedno 5-6 kartica teksta


često se susrećem s pojmom kartica teksta , a nikad ne znam koliko ta jedna kartica teksta ima riječi. ha, koliko ima riječi?
ne zezam se, stvarno me zanima.
@ 04.01.2004 u 19:22:48 profil autora
jedna kartica teksta je 30 redova sa 1.5 line spacing i fontom 12.
sad zavisi kakav je font i kolko su duge rijeci.

ma ti se zajebavas.
dju 04.01.2004 u 20:27:21 profil autora
krivo ga učiš, karticu čini 30 redaka po 60 znakova. font i promjer između nemaju nikakve veze. kartica = 1800 znakova (a broje se i praznine između riječi)

a vi bosančerosi, šta se furite ko da ste poimenice prozvani.
evo vlado, zomri i ja smo bosanci i skroz se kul držimo

sadrzaj je izmijenio/la - dju u 04.01.2004 u 20:28:05
bluefaith 04.01.2004 u 23:42:52 profil autora
Na pocetku da razjasnimo jednu stvar, da ne bi bilo kakve zabune, ja sam veci lokal patriota od svih ovih koji su se nasli uvrjedjeni riperovim pisanjem. Ne bih dao Sarajeva i Bosne za 5 Hrvatski (mada mi je supruga iz Dubrovnika :-)) i 10 Austrija, ali sve ono sto je napisano, NAZALOST, je istina. Poslije rata u Gradu se se izgubili svi kriteriji i sistemi vrednovanja, Svega. Svi "poslovni" poduhvati se svode na new sistem "ma lako cemo". Danas u Sarajevu svi sve znaju i svi su sposobni za obavljanje svih vrsta poslova. Glavna fora je upasti u tim koji nesto organizira, okaciti akreditaciju (naravno snjom hodati sto vise da te raja vide), pokusati uvesti ,bez karte, sto vise prijatelja na istu...Ovo Vam govorim jer sam radio, i danas radim , na vecini velikih projekata koje je ovaj grad ima (na U2, da se malo pohvalim, bio sa licno/osobno zaduzen samo za clanove benda, smjestaj, hrana, prevoz...)- usput zna li neko kakva je situacija sa Marjanom Crnaricem?Cujem da duguje neki veliki porez za neke koncerte(cak i za stonese)?? I dan danas radim na najvecoj kulturnoj manifestaciji na podrucju bivse drzave, Sarajevo Film Festivalu (ovo lagano prelazi u samoreklamiranje) i znam100% sta je pravi sistem rada.Uz filmski festival na prste jedne ruke se mogu izbrojati manifestacije koje rade profi (Mess, Jazzfestival..).Mislim da se u Sarajevu moraju mnoge stvari pod hitno mjenjati jer u suprotnom, odosmo u ...Proslo je vrijeme kada se na sarm i bosanski nosrklet sistem moglo odradjivati 90 % stvari. Nemam namjeru nikoga da branim ali mislim da je bend u onakvim okolnostima dao maximum. Vec sam napisao u osvrtu na koncert da je reklama za koncert odradjena katastrofalno i da vecina ljudi uopce nije znala da se koncert uopce odrzava.(jer veca posjecenost ,poprilicno doprinosi feelingu koncerta) Da sve ovo ne bi bila suplja, evo ja vam se nudim da za slijedeci koncert Pipsa u Sarajave omogucim "reklamu" u par novina (moze cak i inreview ) i nekim radio stanicama. Moram ponoviti daddyu da je do prije mjesec dana u Sarajevu egzistirala radio stanica "Radio Grad" gdje su Pipsi bili najzastupljeniji bend Ex Yu (danke Ferizovicu) i gdje su se rijeke i drveca(malo satrologije) vrtili dan-noc. Sto se tice Tv tu je situacija takva da ne postoji novinar koji bi mogao odraditi razgovor sa Vodjom (bez ljutnje), sto je jos jedan dokaz ISTINITOSTI ove polemike.Zato , mislim, da je bolje da energiju usmjerite na mjenjanje navedenog stanja, a ne "pljuvanju" po bendu.
Daddy to jos nije skontao, ili mozda ne zeli da prizna, ali na ovakve stvari ce ,sada kada je postao otac, gledati sa sve vise i vise pozornosti. Kada postanes STUB obitelji sve se mjenja, a ja se nadam da se nece razocarati u sve sto prati njegovu profesiju i da nece dici ruke od muzike, benda i turneja. Amin
ps. izvini sword gdje to ti kupujes piratske CDeove po 7 km ?? Pa , haman, u centru( citaj pijaca pored Merkatora) su 2,5KM. I zar karta nije bila 8km a ne 7 ??

Hajd' super. Upravo sam procitao" biti daddy/biti pcvc 2004" Samo naprijed !!!



sadrzaj je izmijenio/la - bluefaith u 05.01.2004 u 00:31:02
vlado 05.01.2004 u 15:53:02 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Moram ponoviti daddyu da je do prije mjesec dana u Sarajevu egzistirala radio stanica "Radio Grad"

Eh da, osobno sam poslao primjerak "Dernjave" svojevremeno na taj radio po rodjakinji bla, bla...
Vrtili su ga u komadu, nekoliko dana za redom.
Shteta radija.

Inace,
NEMA SHUPLJE DO BOSANSKE SHUPLJE!!!
sword 05.01.2004 u 22:17:17 profil autora
Ae, opsezno izlaganje "glavnog i odgovornog"...
Znas u cemu je problem stari? Sto je nama pun qurac pljuvanja. Neko je dobro rekao, sve se promijenilo od kraja rata. I mozda ce vam zvucati kao suplja, isprazna i prezvakana bosanska patetika, ali nas je taj rat sjebao. Znam ja vrlo dobro, i osjetim na svojoj kozi, da ovdje nema profesionalizma... ali nece ga biti jos stotinu godina ako se svi "vanjski" budu ponasali kao vi, a svi "inland" kao organizacija tog koncerta.
p.s. 7 km je neki prosjek za piratiju. karta za koncert... ako ti kazes da je bila 8 km, vjerujem ti stari. za koga je, dosta je.
vlado 05.01.2004 u 22:25:47 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"ali nece ga biti jos stotinu godina ako se svi "vanjski" budu ponasali kao vi, a svi "inland" kao organizacija tog koncerta"

Imam ja jednog jarana Mirzu u Sarajevu, fin i pristojan momak. On je tamo, od Tuzle, dosao u Sarajevo.
Jel on "vanjski" il "inland"?
Ja sam iz Banjaluke dosao iz Zagreba. Gdje sam ja? Jesam li "vanjski" ili "inland"? I gdje?

Ili bi, po tvome, Mirza i ja trebali shutiti???
A???
vlado 05.01.2004 u 22:27:13 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
I sta si ti dosho nama u kucu srat i kenjat???
Sta, "za koga je, dosta je"???

Ma, burazeru, za tebe je ovo - previshe.
sadrzaj je izmijenio/la - vlado u 05.01.2004 u 22:28:21
@ 06.01.2004 u 09:42:20 profil autora
krivo ga učiš, karticu čini 30 redaka po 60 znakova. font i promjer između nemaju nikakve veze. kartica = 1800 znakova (a broje se i praznine između riječi)


Dju, u pravu si, ali ja sam pricao o odnosu kartice teksta i jedne stranice A4 formata jer sam tak navikao razmisljati ono kada dajes nekome karticu na citanje. U tom sam slucaju ja u pravu a ono generalno i po definiciji si ti. Jelda?
lollipop 07.01.2004 u 02:06:29 profil autora
Ne znam di bi ovo stavila...
Uglavnom, umjesto da se prepucavate s ljudima željnima pažnje, učinite nešto za sebe :)
Naime, nisam to prije tu rekla, jer mi, iskreno, nije palo na, ali ako je ko zainteresiran... U Krovovima drzim tecaj svedskog, trenutno samo Tanji (poblize, sestri morskog, koja je prva i izrazila zelju da bi ucila svedski te me potakla na to). Imali smo do sada jedan sat pa se lako moze ubaciti ko hoce, planiram ovaj tjedan ili najkasnije iduci nastaviti sa satovima. Prvotno sam, nadobudno, stavila oglas na faxu, koji je neko odmah skinuo, ali se ipak uspjela javir jedna cura. U panici da cu se zblamat infront of total stranger, otkazah joj, reko, za pocetak bolje s familiar faces :) a vi mi svi ovdje dodjete ko familiar faces :) pa eto, ko hoce, nek se javi na mejl.
dju 07.01.2004 u 09:19:43 profil autora
Dju, u pravu si, ali ja sam pricao o odnosu kartice teksta i jedne stranice A4 formata jer sam tak navikao razmisljati ono kada dajes nekome karticu na citanje. U tom sam slucaju ja u pravu a ono generalno i po definiciji si ti. Jelda?

@, je
lo, kako se na švedskom kaže "đurđevak"?
sadrzaj je izmijenio/la - dju u 07.01.2004 u 09:20:12
Depressed 07.01.2004 u 11:24:44 profil autora
Đurđevak? A kako se to kaže na hrvatskom? :)
lollipop 07.01.2004 u 13:15:05 profil autora
hm, pitam se dal sami svedani to znaju? pretpostavljam da se radi o cvijetu, ali moja prva reakcija bila je - sta? mozda bi ti znala reci kako se kaze runolist :) ali, ne bi....
jelena 07.01.2004 u 14:52:43 profil autora
djurdjevak ili djurdjica, ne znam kako se kaze na svedskom. na latinskom je convallaria majalis. evo u mom atlasu pise da se moze rec i smarnica. (s sa kvacicom iznad ;))
goldietrickz 07.01.2004 u 16:35:37 profil autora
tecaj svedskog?
behover du hjalpen med detta lolli bara skriva pa mitt email adress...:)
djurdjevak?hmm...:)
i btw...nadam se da ce dovla oprostiti sto mog putopisa(zivotopisa?:)) iz svedske tj.malmoa i skane,jos uvijek nema ali obecavam da ce biti spreman za sljedeci magazin.ako ga iko bude htio objavit tada...imate pitanja u vezi svedske,nerazjasnjenih stvari...tuci!

sadrzaj je izmijenio/la - goldietrickz u 07.01.2004 u 16:40:10
arhimed 07.01.2004 u 17:54:39 profil autora
lollipop, koliko jezika znaš?
lollipop 09.01.2004 u 01:42:19 profil autora
heh..iskreno jedan (enlgeski). ako cemo se bahatit, onda 5, ako cemo gledat papire onda 6.
bluefaith 11.01.2004 u 22:02:48 profil autora
Danasnji "ucinak" Pipsa (za grad Sarajevo) u toku 30-tak minuta voznje (radio) i 1,5 gledanja TV :
1. radio Cameleon - 1 pjesma
2. radio Stari Grad - 1 pjesma
3. TV Hayat - 1 spot

oak 3 11.01.2004 u 22:21:19 profil autora
možeš li biti precizniji; koje pjesme na radiju, koji spot na tv?
zadnjijeprvi 12.01.2004 u 14:17:27 profil autora
Sad ce malo i menadzer...

Nitko ne pljuje po Sarajevu i po Sarajlijama. To nije pristojno niti fer prema nasoj raji (koje imamo) i prema svima koji na ovaj ili onaj nacin drze do nas i nase muzike. Ali pokusajte se na tren staviti u nasu kozu.
Dignete se u 4 ujutro. Krenete na put u 5. Vozite se 7 i pol sati. Dolazite u klub u kojem je ton majstor "upravo otisao jer je mislio da dolazite ranije, a ima nekog posla". Nakon toga skoro 3 i pol sata slazete opremu na sceni i pokusavate se snaci u opremi koju apsolutno ne poznajete. Shvacate da nema 75% onoga sto je ton majstor (ovaj koji je upravo otisao i koji se taj dan vise NIJE pojavio) glavom i bradom telefonski potvrdio pet dana ranije. Mi nismo filharmonija, al smo tehnicki zahtjevan bend i ako mi mozemo napraviti napor u cilju postizanja sto boljeg rezultata onda se i tamo neki ton majstor moze ponasati profesionalno i ne lagati (da ne upotrijebim neki gori izraz). Iz te tocke krece gomila nasih problema, otkrivanje tople vode (u reziji Bozanic - Biffel, da njih nema najebali bismo), jako puno nerviranja i, na kraju krajeva, stav na koji imamo pravo. Da li se ista od toga osjetilo na koncertu? Nije. Niti nikada nece. Odsvirali smo odlicno. Ljudi su uzivali, zvali nas na 2 bisa i, evo, pustaju nas na radiju. Koncert ljetos je bila katastrofa i vecina bendova bi izbjegavala mjesto zlocina jos godinama, ali eto nas, 4 mjeseca kasnije da vam pokazemo sto mozemo i sto znamo. A znamo puno. I trazimo samo malo profesionalnosti s druge strane, a nje u Slozi, u tehnickom pitanju, nije bilo (naravno, gdin Slavisa i ekipa su sjajni domacini).

Pogledajte, recimo, Travnik. Imaju jedan od najboljih klubova u ex-Yu. U tehnickom smislu zadovoljili su u svakom pogledu. I vise od toga.

vlado 12.01.2004 u 15:47:58 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Istina, pricao sam neki dan s jednim Mostarcem na privremenom radu u ZG o klubu u Travniku...
Potpuno neisprovociran, frajer mi se kleo da ce se ove godine tamo snimati live-albumi...
X 15.01.2004 u 23:30:42 profil autora
eh da se i ja konacno javim...nije bilo moguce prije jer mi je bas noc kad sam dala svoj komentar pao sistem,virusi itd...naravno nije stranica pipsa kriva...daddy..cijenim na iskrenosti a nadam se da ce slijedeci koncert biti za 10.osim toga drvece i rijeke je fenomenalan album,bar meni ali grijesis kad kazes da ljudi ovdje ne pustaju tvoje pjesme..pa kad god okrenem na 101,2 vjetar ili porculan..pa sta dalje da kazem...
ha 16.01.2004 u 14:33:35 profil autora
:))
bluefaith 16.01.2004 u 22:27:10 profil autora
oak3 izvini na cekanju odgovora (guzva pred golom). Bili su "susjedi" i "gorostas", a spot "nogomet" (gost emisije bio Ivica Osim).