Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
oak 3 20.12.2003 u 19:45:48 profil autora
Javlja Sanjin da je bend sretno stigao u Travnik. Za sada su oduševljeni svime, ljudi su odlični, a klub je u stvarnosti mali teatar gdje prema procijeni stane najviše 150-160 ljudi.

Tonska proba je pri kraju, čevapi su bili odlični, a i pita koju je jeo Tin također. Decembarska pastorala.

Legenda Vlado mi je poslao obitelj Ivaniš, anteprima Globusove rubrike Lifestyle. Lucija je fenomenalna. I Yaya i Dubravko su super. Bravo Haznadar i Saša. I ostatak ekipe. Prava Božična kompozicija. Sreća pada s neba.

Čitam u Jutarnjem prikaz Antinog i Saletovog izbora albuma godine. Ma nije mi jasno da li se ocjenjuje komercijalni i medijski uspjeh ili kvalitet albuma. Razgovarao sam s Antom na temu izbora. Naravno da se o ukusima ne isplati razgovarati. Nije pošteno prema izbornicima. Ali kako Blur i njihov "Think Tank" nije ušao među 40 najboljih, a nema ni Radiohead "Hail to the Thief"? U najmanju ruku čudna lista. Čudna za Jutarnji list.

Idemo natrag u Travnik. Javlja Sanjin da bi bili kraljevi kad bi u Hrvatskoj imali 20-30 klubova koji imaju tehničke predispozicije Alter Arta. Sve funkcionira. Za sada. Ipak smo mi na brdovitom Balkanu i ne treba previsoko letiti. Strelovito se pada. Tako da nas ne smije furati euforija što smo došli negdje gdje su normalni uvjeti rada. Milina.

Koncert će početi oko 21.15, a ako ima nekog tko će biti tamo, a u mogućnosti je napisati doživljaje koncerta, unaprijed hvala! Mašala!

Bend sutra ide za Tuzlu, te će svirati u Plusu. Ponedjeljak je rezerviran za Zenicu i Music Bar.

I to je dobro
vlado 20.12.2003 u 20:25:43 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Ma nije mi jasno da li se ocjenjuje komercijalni i medijski uspjeh ili kvalitet albuma."

Eh da. I po jednom i po drugom kriteriju, Radiohead je MORAO biti unutra. Doista, ne razumijem u cemu je fora, no slutim da je rijec o onom najloshijem kompromisu - principu linije manjeg otpora.

A domaci izbor? OK, necu nista govorit. Samo ovo:
jedna sredina sama sebi postavlja kriterije napretka. Kakvi opinionmakeri, takav opinion.
Kupio sam i preslushao sve navedene domace albume, i ako su tu Pipsi drugi... Mozda ja nisam kupio taj PRVI album, ali jesam. Ma ne, necu dalje...
zomri 23.12.2003 u 23:07:14 profil autora
ma jebeš jutarnji. ko će se sad i na njih osvrtat. kao da bi nešto značilo i da su izabrali D&R na tu svoju jebenu listu, odnosno na njen vrh.

da, travnik je primjer dobro usmjerenih muzičkih kretanja. zahvaljujući alter artu ponajviše u travniku ima danas duplo više bendova nego u sarajevu i tuzli zajedno. ne čudi me nimalo što su momci oduševljeni uslovima rada. još kad bi neko napisao kako je bilo tamo bilo bi super.
i da, daj dodjite što prije ponovo u travnik, ima nas koji bi se maksuz izorganizirali za tu priliku.
sadrzaj je izmijenio/la - zomri u 23.12.2003 u 23:09:48