Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
> Knjige > FAK
 
arhimed 15.12.2003 u 19:35:08 profil autora
je li neko od vas upućen u ove sukobe na književnoj sceni?
u četvrtak sam odgledao prilog u 'pola ure kulture' i saznao sam da su se edo popović, borivoj radaković i nenad rizvanović okomili na arijanu čulinu i vedranu rudan, ali izgleda da nisam bio dovoljno pažljiv pa nisam čuo koji je povod tome. nadalje, čudno mi je to što nisu odmah reagirali nakon objavljivanja djela 'šta svaka žena triba znat o onin stvarima' i 'uho, grlo, nož' ako su mislili da ta djela nemaju nikakvu umjetničku vrijednost, nego su tek sad odlučili reagirati i napasti autorice, nakon više od godinu dana kako su knjige objavljene.
i još jedno pitanje: postoji li uopće FAK ili je ukinut?
vlado 15.12.2003 u 19:37:55 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kad ga ukinu momci iz Osijeka, onda je ukinut.
Sto se mene tice.
A ovo ostalo? Pizdarija.
Kao, Lokotar se najebe majke Radakovicu i ostalima u subotnjem JL-u, a onda isti dan Radakovic i ostali, bez Lokotara, ukinu FAK. Ha ha ha... zagrc.
krampus 16.12.2003 u 02:06:25 profil autora
Mene sve to uzasno zabavlja. Fajt klab je otvoren, svi si naokolo jebu mater, a drugarica Rudan za to vrijeme neometano nastavlja pozirati i prodavati knjige. Zivjela trivijalna Hrvatska!
krampus 16.12.2003 u 02:12:51 profil autora
Jebote, sad sam skuzio da tu stvarno postoji fajt klab trenutak: ono kad Lokotar kaze Radakovicu da se bori protiv samog sebe.
vlado 16.12.2003 u 02:21:30 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Hi, hi, hi.
electro cute 16.12.2003 u 11:55:04 profil autora
totalni zakon.
inače rudanka je izdala novi roman.a i čulina.
tak da pljuvanje se more primjenit. momci ne kasne.
e, očemo osnovat kladionicu!ko će pobjedit u sukobu?!
radaković ili lokotar. popović vs. rudan.

i ne bi se začudijo da je ovo jedna jako pomno smišljena reklamna kampanja. ko fol lokotar nagovorio popovića i radakovića da naprave skandal, pa in žena odgovori, a knjige se prodaju u pičku materinu. treba scenu održat živom, a to se brate ne može čitajući knjige po raznoraznim rupama.
krampus 16.12.2003 u 14:02:15 profil autora
Ja se kao očito "Lokotarov čovjek" ne bih trebao javljati. Evo, vidim nešto da su i moja dva skromna nastupa na Faku dovedena u pitanje u smislu Lokotarovog "nepotizma" ili čega već (i naravno da mi je to zakon, jer kao pošten građanin nikad nisam imao čast da se očešem o nekakvu medijsku aferu). Ali eto, iz skromnog iskustva s junacima domaće književnosti, ali iz prve ruke, mogu reći da ne bi čovjek vjerovao u kojim sve kombinacijama oni dolaze jedan protiv drugih. Osoba A protiv osobe B; osobe A i B protiv osobe C; osoba B i C protiv osobe D; osoba D protiv osoba A, B i C, i tako dalje, što se dodatno komplicira podatkom da mnogi od igrača iz reprezentacija Pisaca, Kritičara i Nakladnika istodobno sjede na više stolica. Iako sam uvjeren da je mnogima od njih - a naročito onim mudrijašima koji sve to ko fol promatraju sa svoje analitičko-fenomenološke visine - konačni i najviši ideal stolica ministra kulture na koju će se uguziti jednog dana kad oćelave, jer sada su još previše kul i "predstavnici mlade hrvatske proze" za to. Ili barem stolica nekog kuiš spiku ministra-alternativca, kao Radakoviću koji je odavno oćelavio, predano radio čovjek na tome da se fino zasjedne u tu stolicu, i sad ga našle jebavat neke tamo nadrkane babe.

Najmanje to ima veze s uporabom stilskih sredstava, ah, i lijepom ili ružnom književnošću. Pa bih gospon Kjutu kao rješenje na dnu stranice ponudio sljedeću lijepu ocjenu Gorana Šikića (sa www.fusnota.com):
"Kad govorimo o kulturnoj sceni, moramo biti svjesni da se radi se o jednoj prilično maloj skupini "kultur-tregera" koji se međusobno poznaju godinama, izmjenjujući usiljene osmjehe iznad stola, dok ispod njega zveckaju noževima u borbi za mrvicama koje bi mogle pasti."

Što se mene tiče, sve su to dobro organizirane bande, zvale se one FAK, EPH, HDZ, HGU ili kako već. Spetljaš se s njima - okej: para, slava, zdravstveno ili što već - uvijek se nađe razloga. Ali ako si toliko glup da ih počneš uzimati srcu, najebo si. S druge strane, ako se smiješ svemu, zna biti stvarno zabavno i imaš svaki dan šta čitat u novinama.
dju 16.12.2003 u 16:20:39 profil autora
ima simpa tomićev tekst na rečenu temu danas u jutarnjem
ne mogu vjerovat da reklamiram tomića, al eto šta majčinstvo učini od mene
svinjče 27.12.2003 u 22:34:21 profil autora
super mi je napucavanje visković-radaković u feralu.mrak
zumbula 28.12.2003 u 00:27:30 profil autora
Meni to više nije ni simpa...