Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Filip 06.12.2003 u 14:02:55 profil autora
šest mjeseca nakon najavnog singla "znam deka ljubi" konačno izlazi i novi album grupe superhiks. album se zove "trumano" (trumano=prijatelj koji te nikad ne će iznevjeriti), a izlazi 11.12., a dan nakon tog je i koncertna promocija na festivalu taksirat. tiraž albuma je 35000, a zanimljivo je to što album izlazi kao poklon u tinejdžerskom magazinu "tin šema", čija cijena je 30 denara (oko 3,5 kune). ili što bi rekli superhiksovci, u četvrtku izlazi album "trumano", koji košta samo 30 denara, a svatko ko kupi album kao poklon dobija i magazin "tin šema". takođe zanimljivo je da na prvom danu prodaje momci iz benda obučeni kao kolporteri prodavat će album po skopskim ulicama. ne vjerujem da će se magazin prodavati više od jednog dana.
sa ovim potegom superhiksi su totalno sjebali pirate. hajde sad neka neka pirati ponude na tržištu jeftiniju verziju albuma.
pece, frontmen benda objašnjava da ako se svaki primjerak albuma iskopira u još dva primjeraka, onda dolazimo do broj 100000!
naravno, ovo nekomercijalno izdanje dolazi bez nekog specijalno dizajniranog omota. komercijalno izdanje pojavit će se za 15 dana, kako u makedoniji, tako i u hrvatsku, sloveniju i sicg.
album "trumano" sadrži 13 pjesme, na makedonskom, talijanskom, engleskom i španjolskom. u drugom mjesecu nove godine superhiksi počinju dvomjesečnu turneju kroz europu (već 14 dogovorenih koncerta u njemačkoj) zajedno sa generation fuck iz njemačke. a nakon tog je i veliki skopski koncert kao dio proslave 10 godišnjice od formiranja benda.
u pripremi je i novi spot, a kao dio promocije albuma uskoro je najavljena i proekcija dokumentarnog filma "deset godini superhiks" kog su snimili studenti sa faksa dramskih umjetnosti.
i još jedan slatkiš za sve forumaše sajta pc&vc. sa ovog Link-a možete skinuti pjesmu "happy end" sa novog albuma superhiksa. to je zadnja stvar sa albuma, na koju gostuje talijanski trubač roy paci, čovjek koji je gostovao i na albumima manu chao-a.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 06.12.2003 u 14:05:35
arhimed 06.12.2003 u 20:00:07 profil autora
imaju li superhiksi sponzora koji im omogućuje to da jedan dio tiraže prodaju po tako superpovoljnoj cijeni?

nadam se da ćeš napisat recenziju za 'pogled preko ramena' , a, btw, baš bi bilo dobro kad bi u 'ppm' recenzije takvih bendova kao što su superhiks (dakle, bendova koji se ne mogu slušati na amazonu) pratili kratki audio isječci. znam da je ovo pretenciozno pa me stoga nemojte shvatiti ozbiljno. to ja samo na glas razmišljam.
Filip 10.12.2003 u 01:48:21 profil autora
hmm.. pa superhiks, kao bend nema sponzora. ali recimo njihov diskograf kao sponzore ima jednu od dvije najvećih makedonskih pivovara i jednog od operatora za mobilnu telefoniju. bend je imao sponzor za lijetnu turneju, ali sponzor za ovaj album.. mislim da ne.
obećavam da će biti recenzija u magazinu. a i jedna kopija albuma će biti poslana KLUB-u.


On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 26.02.2004 u 16:40:41 profil autora
epa ljudi, konačno superhiksi vam opet dolaze u zagrebu. jučer sam dobio tu informaciju od jednog prijatelja, a sad vidim da je objavljena i na music.vip.hr.
pa pejstam:
I konačno danas, čast nam je najaviti da makedonske reggae ska jazzy acid funk punk zvijezde u travnju opet stižu u Zagreb! Koncert i promocija najnovijeg albuma Superhiksa "Trumano" održat će se 19. travnja u Ksetu. Ako vam još prišapnemo da na albumu gostuju i neki glazbenici iz Manu Chao ekipe i da će svatko tko kupi ulaznicu za zagrebački koncert dobiti na poklon jedan originalni primjerak "Trumana", nema razloga da Kset te večeri ne bude dupkom pun!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 26.02.2004 u 16:41:14
Hadzo 27.02.2004 u 08:55:31 profil autora
Hm, je li Kset profunkcionirao uopće? Znam da su ga shutdownirali zbog nekih problema tehničke prirode...Ako se ovo ostvari, idemo. Superhiksi su mi se dopali prošle godine na Exitu pa sam siguran da će njihov koncert biti luda zabava. Filipe, povezi se s njima, kad već imaš naviku dolazaka do Hrvatske gledati kojekakve opskurne bendove, hm hm...
Filip 28.02.2004 u 03:11:43 profil autora
hahaha. nikad se ne zna.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...