Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
simon 02.12.2003 u 12:44:13 profil autora izmijeni

Danas sam, nakon mnogo proljeća, zavrtio Yoshimi battles the pink robots...jeben je to album, jutros mi bolje zvuči nego ikad.
Pa, pošto imam i ja manje vremena nego ikad, reko, idem malo zbrajat glasove onih zaboravljenih na dnu topica top lista s kraja prošle godine.
I, gle(!), frapantni podaci!!
Dakle, prvo je primijenjen sustav kvalificirane većine, dakle prvi album 3 boda, drugi 2, treći 1.
U slučaju (a bilo ih je, bilo) da neki albumi broje jednak broj bodova, primijenjen je d'Hontov sustav (dakle, ovo NIJE andrkaver topic o izborima:) gdje su (samo) ti albumi bodovani ljestvicom 5-3-1, ovisno o mjestu na individualnim ljestvama.
Uvjet ulaska na listu bio je najmanje dva glasa za jedan album. Lista meni izgleda super, nadam se da ćemo je ove godine na vrijeme počet i završit radit , jedva čekam!!!
D'Hontov sustav istisnuo je Pepprese poput prištića na predzadnje mjesto, Sonic Youth su iznenađenje kola, The Streets su ponosni čuvari stražnjih vratiju, a stvarno bi se trebalo vratit u 2002. da vidimo što nam se pobogu toliko dopalo kod Coldplaya. Ševili!

1. Coldplay: A Rush Of Blood To The Head
2. The Flaming Lips: Yoshimi Battles the Pink Robots
3. Sonic Youth: Murray Street
4. Wilco: Yankee Hotel Foxtrot
5. Queens of the Stone Age: Songs For the Deaf
6. The Notwist: Neon Golden
7. Badly Drawn Boy: About a Boy
8. Badly Drawn Boy: Have You Fed the Fish
9. Beck: Sea Change
10. Doves: The Last Broadcast
11. Lambchop: Is a Woman
12. Red Hot Chilli Peppers: By the Way
13. The Streets: Original Pirate Material

19.05.2024 u 18:20:40
 
oblikovanje:
sadržaj: