Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Filip 27.11.2003 u 02:23:50 profil autora
eto..
htio bih najaviti još jednu stvar koja se dešava idućeg mjeseca u skopju. festival taksirat održat će se od 5.12. do 12.12.
festival otvara demo večer. 8 demo bendova. pobjednik svira prvi na glavnoj večeri festivala. još ne znam što će se dešavati u tjednu između demo večeri i glavne večeri. ako budem raspoložen mogao bih napisati i po nekoliko rečenica za svaki dan taksirata.
a danas program glavne festivalske večeri:

fun lovin' criminals - usa (prvo se pregovaralo sa cardigansima, al jebiga)
dj phil hartnoll (orbital) - uk
superhiks - mkd (promocija novog albuma)
laika - uk (trebali su doći još u kolovozu, al nije važno. radujem se njihovom nastupu)
pridigarji - slo (???)
siniac - mkd (da popune mjesto)

u subotu sviraju kosheen, al to je izvan festivala. cijena opet smješna. 10 eura.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 27.11.2003 u 02:25:09
Filip 02.12.2003 u 03:37:53 profil autora
nisam znao gdje ubaciti ovo, a nisam htio otvarati novi topic. danas u novinama sam pročitao da bodan arsovski i kokan dimuševski (ex leb i sol) sa još dva apsolutna kvalitetna glazbenika sutra počinju turneju kroz hrvatsku: zagreb, čakovec, rijeka, osijek, bjelovar..
2.12. nastupaju u kset-u. bodanov album "endless view" mi je super. i koncert definitivno bi mogao biti zanimljiv. pa ako nemate nešto drugo u planu, mogli bi skočiti tamo. najavljeno je da nakon turneje ovaj kvartet ulazi u studio gdje će snimati novi album.
btw, u subotu bio sam na kosheen. i koncert uopće nije ispunio moja očekivanja. jebiga, zvuk im je bio katastrofalno loš! neznam što bih više napisao o koncertu.


On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...

sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 02.12.2003 u 03:48:08
Filip 15.12.2003 u 20:05:05 profil autora
festival je prošao. bio je vrlo dobar. čak i nešto više od tog. festival su otvorili pobjednici demo taksirata.. grupa loši deca iz skopja. iskreno.. nisu me baš zanimali, nema pojma što sviraju, pa i nisam bio na njihov nastup. nakon njih.. siniac.. najavljeni kao black metal metafizičari (???). ne, hvala! propustio sam i to. e sad tu počinje i dio festivala koji sam i ja pogledao. uletio sam na sajmištu kad je počeo nastup slovenskog benda pridigarji. solidan ska-punk bend koji je polako zagrijavao atmosferu. i nakon njih.. mala digresija.. lejdis end džentlmen.. laika. laika - fenomenalan bend, svjetski! jedan od najboljih kojih sam pogledao u živo ovu godinu. uglavnom su svirali stvari sa novog albuma "everywhere i am i am what is missing", mada je bilo i neke pjesme sa starijih albuma. gitare i nevjerojatni ritmovi i semplovi. i sve to uživo! bravo margareth! da bude utisak još bolji, pomogao je light koji je bio možda najbolji koji je ikad bio postavljen na makedonskim glazbenim manifestacijama. nažalost ne mogu reći to i za ozvučenje. e sad jedina stvar koja je bila promašena je bio raspored po kom su nastupali bendovi. garantiram da bi bilo puno bolje da su superhiksi svirali nakon pridigarji, a ne laika.
publika je poludila već kad su se superhiksi popeli na stejdžu. pece je samo rekao: dobra večer skopje. lijepo je opet svirati doma nakon dugog vremena. i otsvirali su odličnih sat vremena. uglavnom novije stvari sa albuma "trumano". naravno tu su bili i stariji hitovi.. "glupavi pesni", "rade", "mašenka", "optimi-ska"...
nakon 60 žestokih minuta.. pece je rekao: vidimo se uskoro opet (nadam se da to će biti stvarno uskoro). publika je tražila bis, ali po tajmingu na redu su bili fun lovin' criminals. i onda skontaš kako je lijepo biti hedlajner na festivalu. zvuk na nastupu flc-a je bio puno jači nego prije. tarantinovi prijatelji su otsvirali profi. i oni takođe su promovirali svoj novi album, "welcome to poppy's". spičili su i hitove kao "loco", "love unlimited", "scooby snacks".. velika privilegija je bila što su flc su prekinuli us tour i doljeteli direktno na taksirat, a nakon festivala opet su se vratili na turneju. zadnji je bio dj set phila hartnolla iz orbitala. ali ja sam bio užasno umoran da ostanem. očevici kažu da je i taj nastup prošao odlično. eto. to je to. i sve to po cijenu od 6,5 eura.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 15.12.2003 u 20:07:36
Filip 16.12.2003 u 15:00:07 profil autora
neznam dal nekog uopšte ovo zanima. al evo i par fotke sa festival.

laika - Link
supehiks - Link
fun lovin' criminals - Link
dj phil hartnoll - Link

i obećavam da vas više neću gnjaviti!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
trixy 16.12.2003 u 15:12:48 profil autora
fila, ne gnjaviš, nego nas informiraš.
samo naprijed!
Filip 15.10.2004 u 20:50:52 profil autora
11.12. taksirat broj 6.
lista još uvijek je anofišl, al evo što se nudi:
pobjednik festivala demo bendova koji će biti tjedan dana ranije
njemački metalci (jebiga, očito mora i to) kreator
turski ska bend athena
čast domaćina brani arhangel
ne treba puno za najaviti ga.. edo maajka
legendarni the wailers
one and only.. rambo amadeus

baj d vej 6.11. je dugoočekivani skopski koncert superhiksa. deseti rođendan benda. kao spešl gests su najavljeni hladno pivo, a postoji mogućnost da dođe i talijanski trubač roy paci. naravno biće još puno iznenađenja. ovo nek bude samo najava.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 06.12.2004 u 17:19:47 profil autora
taksirat je već u teku.
počeo je u suboti sa luzer festom. nastupili su: adrenalin (veles), three minutes in the rain (bitola), min machine (bugojno), inside out (tetovo), crimson sunrise (skopje), ska ringišpil (novi sad) i timesand (skopje). pobjedili novosađani ska ringišpil. oni nastupaju tjedan dana kasnije i na sajmu.
u nedjelji je bio dan za metalmaniju. nastupili su siniac (makedonija) i rotting christ (grčka).
večeras je street beats festival. nastupaju osam domaćih hip-hop izvođača. a evo što sljedi:

07.12. punkodrama.
nastupaju: loši deca, two sides, parketi i gosti iz slovačke chiki liki tu-a.

08.12. izložba glazbe.
aleksandar pejovski, dobitnik nagrade za najbolju jazz kompoziciju u italiji promovira svoji album "zmej od hartija". bit će izveden i performans "edinaeset fragmenti za tivko umiranje na ljubovta".

09.12. the best urban sound of mk.
večer koju definitivno neću propustiti. nastupaju: bei the fish (pobjednik prošlogodišnjeg izbora za pjesmu godine u organizaciji internacionalne radijske mreže crossradio), foltin i robotek.

11.12. taksirat 6.
došlo je do nekih promjena u listi izvođača. ovo je oficijalna lista.
pa tako na ovogodišnjem taksiratu nastupaju:
ska ringišpil
kreator
let 3
athena
darkwood dub
the wailers

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 06.12.2004 u 17:22:00
trixy 09.12.2004 u 20:45:48 profil autora
počeo je u suboti sa luzer festom


luzer fest. genijalno!

u nedjelji je bio dan za metalmaniju. nastupili su


metalmanija bez pište i hard timea?

11.12. taksirat 6.
let 3


mljac. nadam se da će vam svirati nešto s 'bombardiranja srbije i čačka'
arhimed 10.12.2004 u 02:36:48 profil autora
luzer fest. genijalno!


zar nije i u hrvatskoj prije nekoliko godina bio nekakav luzer fest koji je popraćen kompilacijom pjesama luzerskih bendova?
Filip 10.12.2004 u 02:45:08 profil autora
trixy wrote:
mljac. nadam se da će vam svirati nešto s 'bombardiranja srbije i čačka'

i ja se nadam.. tako je najavljeno.

arhimed wrote:
zar nije i u hrvatskoj prije nekoliko godina bio nekakav luzer fest koji je popraćen kompilacijom pjesama luzerskih bendova?

luzer fest ustvari je natjecanje demo bendova sa balkana, a ne nekih luzerskih bendova. pobjednik pored tog što otvara glavnu večer festivala, snima i svoj prvi album za lithium records - organizator ovog festivala.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 12.12.2004 u 17:01:39 profil autora
kako moram izaći za desetak minuta, opširniji tekst napisat ću sutra. al evo na kratko:
kreator - iako uopće ne slušam metal, moram priznati da su zvučali moćno!
let 3 - predobro! pravi šou! svaka čast momcima!
athena - veselo, veselo.. ska na turski način.
wailers - dosadnjikavo.. možeš poslušati par pjesme i onda kao da se sve to ponavlja..
darkwood dub - nisam ih slušao. spavalo mi se, a oni su počeli oko 2:30.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 12.12.2004 u 17:04:38
Filip 14.12.2004 u 21:26:15 profil autora
i bi još jedan taksirat. šesta godina za redom. organizacijski najbolji do sad, što je i normalno. ozvučenje kao što je bilo na festivalu exit. light također odličan. kao što već znate, glavnoj večeri festivala je prethodio cjeli tjedan ispunjen koncertima. da nam taj tjedan bude različitiji nego obično su pomogli puno perspektivnih makedonski bendova i nekoliko gostujućih.
posjetio sam punkodramu i the best urban sound of mk. moram ih odvojiti od ostale: jedne i jedine parkete, odlično potkovani two sides, jebeno dobri bei the fish i meni vrlo dragi foltin.
al ajmo sad o glavnoj večeri. na sajmu dolazim oko 7 sati. hala je skoro puno, činjenica koja me je prijatno iznenadila. jer skopska publika uvijek kasni na koncert. mrzim ih!
nevrmajnd. prvi redovi su popunjeni metalcima, što je i normalno jer prvi sviraju kreator. jedini njihov nastup na balkanu ove godine, promocija novog albuma mjesec dana prije njegovog izlaska. prava ekskluziva. zbog kreatora na festivalu su se dofurali i par buseva sa njihovim fanovima iz bugarske i iz srbije.
ja ne volim metal, ne mogu slušati to jer je prežestoko za moje uši. al ovo je bilo nešto drugo. kreator je djelovao jebeno moćno. mislim da bi neke njihove pjesme mogao poslušati i doma. rekao sam mislim da bih mogao! publika ih je sačekala kao prave zvijezde, a oni su se revanširali na to. na bisu pjevač mille pojavio se sa makedonskom zastavom u rukama i rekao je da je publika faking amejzing . nakon nastupa je jednom mom prijatelju (koji je bio uključen u organizaciji) rekao da je publika bila odlična i da bi svirali opet u skopju kad budu koncertno promovirali novi album.
"dobra večer! mi smo let3 iz rijeke, hrvatska. bili smo ovdje prije dvije godine, bilo nam je super, pa evo nas opet." tako je prlja najavio njihov nastup. i rasturili su. šou zvani let3 je razvalio prvu halu skopskog sajma. striptiz, ruže u guzici, ona njihova odjela, brkovi, predstavljanje benda sa onim velikim osobnim. sve je to oduševljenjem prihvaćeno od mnogobrojne publike. evo, pokušavam sastaviti set listu, al nažalost ne znam imena svih pjesama. uglavnom, set lista bi izgledala nekako ovako: moja je draga zaspala (koja je ova pjesma? provlači se neki takav refren), kontinentio, što na nebu sja visoko (a ova stvar?), profesor jakov, pnnk, neka pjesma sa novog albuma kojoj sam zaboravio ime, pipi, ciklama, drama, izgubljeni, zurle i tazi-tazi. finiš njihovog nastupa je bio spektakularan. jedan, dva, tri, četiri.. izgubljeni! ima nas još. momci iz benda podižu one velike kartone sa brojkama, a hala pjeva. i onda zurle! nisam skužio jel to stvar sa novog albuma ili pjesma pripremljena samo za ovaj nastup. makedonska narodna pjesma u izvedbi let3. zurli treštat na sred selo, tapan čuka, rum dum dum! dugotrajni aplauz je bio veliko hvala za ovaj šou. još prije nastupa ispratili su vozača u hotel, rekli su mu da će se vratiti taksijem, a oni su ostali do kraja večeri.
sljedi athena. punk rock bend iz istanbula. organizatori pokušavali su dovesti ove vesele turke već dvije godine za redom. i uspjelo im je sad, kad je athena postala još popularnija nakon nastupa na euroviziji.. al u njihovoj karijeri su zapisani i nastupi kao support band velikim imenima kao što su: rolling stones, beastie boys, the cardigans, die artze i puno drugih. publika kao da je jedva čekala da se pojave na stejdžu. prašili su melodičan ska punk šezdesetak minuta. otsvirali su i himnu nogometnog kluba fenerbahče (dobra, al dinamo ja volim je najmanje za tri klase bolja
Filip 10.12.2005 u 11:15:22 profil autora
napokon počinje danas! tjedan dana odlične zabave!

10.12.
luzer fest (natjecaj demo bendova)
nastupaju:
borgoth (makedonija)
till (sicg)
kozza mostra (bugarska)
nebo (makedonija)
bad sector (makedonija)
hard faced (makedonija)
noviot početok (makedonija)
casual elvis (hrvatska)

11.12.
balkan beats party
projekcija filma "shutka book of records"
opening act: forbidden apple (makedonija)
toni kitanovski + orkestar čerkezi + dimitri from chair (makedonija)
blla blla blla (makedonija)
balkan beats djs (njemačka)

12.12.
rasmc vo mkc
opening act: nexus (makedonija)
rambo amadeus (sicg)

13.12.
tribute to...
ekv tribute band (sicg)
azra tribute band (sicg&hrvatska)

14.12.
nov bran
opening act: a.d.d. (makedonija)
pmg collective [live] (makedonija)
rabotam na slučajot (makedonija)
robotek (makedonija)
mooger fooger (makedonija)

15.12.
reggae/punk/ska night
opening act: promašena investicija (makedonija)
tschebberwooky (austrija)
supehiks (makedonija)

16.12.
taksirat 007
opening act: pobjednik luzer festa
destruction (njemačka)
foltin (makedonija)
edo maajka (bih)
disciplin a kitschme (sicg)
kiril džajkovski (makedonija)
goldie (uk)

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...


sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 10.12.2005 u 11:16:46
electro cute 10.12.2005 u 13:28:01 profil autora

sadrzaj je izmijenio/la - electro cute u 11.12.2005 u 02:59:39
matea 10.12.2005 u 14:21:24 profil autora
ne kužim.

daddy: "ja sam prvenstveno tata"
pusa lurkerima
darko 10.12.2005 u 15:55:54 profil autora
ja bih na azra tribute band....................
Filip 11.12.2005 u 16:22:27 profil autora
prvi dan festivala.
pobjednik luzer festa je skopski bend borgoth. casual elvis nisu doputovali. navodno istekla je putovnica bubnjara, pa vratili su ih na granici. po meni najbolji su bili momci iz novosadskog benda till.
večeras.. toni kitanovski s ciganskim orkestrom čerkezi i + blla blla blla. juhuuu.. + svi kažu da je film "shutka book of records" totalno otkačen film. u jednoj recenziji je napisano: kad gledate ovaj film imate utisak da je fellini ustao iz groba i da iza lažnog imena snima film u romskom getu u skopju.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...