Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
vlado 14.11.2003 u 15:56:59 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Sjecam se jedne svadbe, stvarno ne pamtim ko se zenio il udavo, al je bio neko iz raje...
A svirali su opet moji jarani, samo po drugoj liniji.
I taj odlican gazerski band imao je ozbiljnih problema: na svadbi se okupila ekipa supijanih BBB-ovaca (BBB ovaca, heh) koji su non-stop navaljivali da se odsvira "Dinamova himna"...
Atmosfera je dostigla usijanje kad su moji prijatelji, inace pravi shereti, odsvirali Dinamovu himnu, ali onu staru... (plavi, plavi, iz nasih grla sve je jaci zooov....)
Na to su navijaci popizdili, kao neko ih zajebava, i pod prijetnjom fizicke sile traze ONU Dinamovu himnu...
Ajd dobro...
I pocnu ovi svirat, i normalno, pocne lom. Kolektivna koreografija (ruke u zraku, grljenje, ispijanje piva na eks i sl.) je u tijeku.
I na pocetku refrena, ovi opale na narodnjak. Totalni lom, klavijaturist pali "harmoniku", a inace pjevac zna zavuc ono "aaaaaaaa" na kraju stiha, pa je ispo totalni kaos...
Mislite li da je iko primijetio?

Da se vratim na g. Kurta...
Nevjerojatno mi je drago, nevidjena fora.
E sad, cuo sam iz shpija iz Kseta da je Mambo TRAZIO neku hrvatsku pjesmu da je obradi zbog publike, pa su mu ovi iz Kseta poslali - Dinamovu himnu!
Samo me zanima je li tako bilo, i ako je, jesu li te pitali, Daddy?
darko 15.11.2003 u 04:28:09 profil autora
Evo, prije 5 minuta je Mambo Kurt odsvirao Dinamo ja volim... Naravno, ostavio ju je za kraj (prije bisa, koji upravo svira u trenutku dok ovo pisem). A bilo je totalno... BEZVEZE. Ništa posebno, nevrijedno spomena... Ipak, ukratko: Prije pocetka pjesme skinuo se u Dinamov dres, stavio hrvatski šal oko vrata i rekao: "I won't sing the next song, 'cause I don't understand your language. You'll sing!"
Svirao ju je totalno neoriginalno, neinovativno, beskrvno, golu melodiju na klavijaturama u A-duru, a publika mu bila vokal. Ofkors, u gledalistu je nastao lom i kaos... sturm und drang.

Filip u Skopju, ja u Vrbovcu smo se cijele noci SMS-ali, odrzavajuci jedan drugog budnim i cekajuci najavljenu, dugoocekivanu DJV. A ispao CRAP!
vlado 15.11.2003 u 12:31:36 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
I?
electro cute 17.11.2003 u 12:08:58 profil autora
ma daj, bilo je genijalno!!!!
i lik je baš fora.
ko elton džon iz tommy faze.
ko šesti član novih fosila.
prejebeno.

vi hev meni gud didžejs in đermani koz vi jus tu du marč!
QT 23.11.2003 u 04:26:37 profil autora
darko wrote
<<Svirao ju je totalno neoriginalno, neinovativno, beskrvno, golu melodiju na klavijaturama u A-duru, a publika mu bila vokal. Ofkors, u gledalistu je nastao lom i kaos... sturm und drang.<<


pa ne znam jesi li uspio primjetiti ali stil mambo kurta i njegov uspjeh leze upravo u tome da on stvari koje su jebeni hitovi i potpuno razlicitih zanrova (metal,punk,rejv,evergrin; votever)pretvori u neku -suludi cika na el. orguljama ispred cirkusa zavija i skripi- i pritom je smijesan i zabavan (dobro ok- degustibus bla, al neak mi se cini da nisi uopce skuzio u cemu je kao fora,)i ak te to zabavlja skaces na neznam xputa sporiju <thunder>> ili vec nesto ((ili jednostavno nejdes na mambokurt koncerte ako mislis da je to strasno glupo i bezveze))
enihau..ovo nije bio nikakav attack na tebe nego se jednostavno jako ne slazem s opisom..pis:)
darko 23.11.2003 u 12:55:20 profil autora
pis, ofkors!
ja sam samo napisao osobno subjektivno misljenje u datom trenutku, koje je obiljezeno razocaranjem nakon sto sam, ocekujuci ipak nesto vise (sad, kad promatram s ove distance, pitam se sto sam uopce ocekivao, da pjeva na deutsch? oh, please! ), ostao budan 4 sata dulje od planiranog, popracen jutarnjom hladnocom u sobi u kojoj se nalazi komp i uzavrelom mlijecnom kiselinom u misicima. da, to mi je bilo prvi put da slusam mambo kurta.
stilski raznolik repertoar (cher,stevie wonder,green day, pipsi...),ciji su songovi simplificirani i svedeni tek na osnovnu melodiju + ritam, je nesto sto samo po sebi zvuci zanimljivo, ali isto tako nije nesto sto me moze zagrijati i oduseviti buljeci u svojih 17 incha i slusajuci kroz svoje no-name-made-in-china zvucnike od par watta. mozda live slusanje pruza nesto vise? javi mi kad doticni opet svrati do KSET-a, da mu pruzim drugu, ali prvu pravu priliku.
sadrzaj je izmijenio/la - darko u 23.11.2003 u 12:56:17
Filip 24.11.2003 u 02:53:45 profil autora
e. i ja sam gledao mambo kurt preko neta. kao što je darko već rekao cijelu noć smo se se sms-ali i proveli ispred monitora. cijelu noć! i da.. ja sam očekivao da možda i bi pjevao na njemačkom. tako je i bare najavio nastup njemca. mambo kurt, koji će otpjevati himnu dinama na njemačkom.
ostali dio nastupa nemogu komentirati, jer sam bio umoran i čekao sam da konačno otsvira "djv". pa nisam baš obratio pažnju na ostale stvari.


On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
QT 26.11.2003 u 21:45:12 profil autora
ma ja sam debil- uopce nisam skuzila da ste vi to preko kompa gledali - jer onda mi je jasno da to nije imalo na sta licit;; neki ljudi su jednostavno urnebes live(ali ne live prijenos,hhe)ali nije da to zvuci nes posebno bez njegovog lika i djela...u svakom sl. mislim da ce on sigurno dotc jos kojiput pa cete imat priliku :)
Filip 27.11.2003 u 01:19:01 profil autora
možda bi bilo bolje kad bih imao monitor 21 inč.
u svakom slučaju vjerujem da je bilo veselo.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
electro cute 17.11.2004 u 16:48:45 profil autora
mambo kurt je sedmog dvanajstog u ksetu (čini mi se, možda sam pomiješal datume) pa se vidimo tamo. darko, party je zagarantiran.