Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
lollipop 10.11.2003 u 13:20:41 profil autora izmijeni

Putesestvija
Zao mi sto electro nije iso s nama, sigurno bi nas uveselio s jos jednim zanimljivim poutopisom. Ovako, moram ja.
Na kraju nam se nitko nije pridruzio u nasoj turbo ladi. Nije to bilo ni skroz lose jer uz nas dvoje te dugog mi brata nije bas puno toga stalo sastrane. Jedini bed je bio zbog para, al jebiga. Dve frendice koje su trebale ici s nama na kraju su zajebale, nisu dobile karte ili tko zna sto vec. Vrlo zanimljiv prizor – ulazimo na koncert, redari(ka u mom slucaju) nas vrlo temeljito prepipavaju, kad kaze dip – gle, Maja. Moje dvije prijateljice mi masu s blagajne. U petak su dobile karte, ali mi smo vec bili otisli. Krenule su u Bec u nedjelju, stopom, krenule u 6 ujutro, stigle u 5 popodne..... sta vam je ljubav prema bendu. I onda su cijeli koncert odsjedile sastrane, crknute, nisu mogle gledat.
Mi smo prvo stajali negdje iza iako sam se kunula da cu ovog puta biti u prvom redu (iznenadenje s frendicama je sprijecilo tu nakanu) pa nam je sound sve nesto bio cudan, zakljucili smo da ne da je losiji od radioheada, nego je losiji i od pipsa. Ondak smo ipak otisli puno blize, na kraju sam i zavrsila u prvom redu, ali ful sastrane, kod zvucnika, mislim da posljedice toga osjecam jos i danas, ali se barem zvuk bio znatno popravio tako da smo na kraju ustvrdili da je koncert bio odlican i bas smo bili poneseni njime.
Set lista je doduse bila malo cudna. Sve neki hitovi, malo pjesama s novog albuma. Light im je bio minimalisticki, vidis da opreme imaju, ali vrlo sofisticirano postavljena, izgleda da nemaju nista. I to je to. Sjetim se rejdioheda koji je imao pol bine do dva metra uvis raznorazne opreme, nije da usporedujem, radi se o dva benda sasvim razlicitih zvukova, ali ipak, blur me podsjetio na simpler times in music. I bas mi je drago zbog toga.

Zanimljivosti iz Beca: da li ste znali da postoje kade ugrađene ispod kuhinjskog elementa (u kuhinji, dakle) koje se izvuku, pipa iz sudopera sluzi ti ko tus (vodu je gotovo nemoguce izbalansirat u mlaku), a odvod funkcionira tako da nakon sto se otusiras (u vlastitoj nakupljenoj prljavoj vodi) pritisneš šalter koji tu vodu usiše, ali ti na kraju uvijek malo vrati, obicno sa svim smecem iz odvoda? Pa, nismo ni mi, dosada.
Becanima od nedavno rade ducani i nedjeljom (ono sto nama vise ne). ALI, nedjeljom su neki artikli pod kljucem, tako da tim danom ne mozes kupiti bas sve sto ti padne na pamet.
McDonalds, koji je svuda u svijetu isti (ustvari, ne znam za ameriku, rodnu mu majku, jer tamo, za divno cudo, nemaju veggie), u Becu je znatno losiji.
I nista im nije jeftinije. Barem je dva put skuplje nego kod nas, druga je stvar sto su im place 4 put vece. Ipak, ima par ducancica miljenika (New Yorker i jos neki) gdje mozes za smjesne pare kupit robu o kojoj u Zgbu mozes samo sanjat (jeste vi vidjeli ove osamdesete koje sve vise preplavljuju ducane?!? Ne znam za vas, ali ja se toga grozim, mrzim ih, najruznija dekada u povijesti covjecanstva, ruznija i od medvjeđe koze i krinolina, dobro da si mogu sama sasit robu jer vidim, jos koja godina i rađe cu hodat gola), pa si je tako dip kupio odlicne hlace, majicu i dugu jaknu (ala komandosica, u ducanu NoBoys, molim lijepo), sve za 500kn.
Ruku na srce, lijepo mi se vratit doma. Nikad mi taj Bec nije bas smekao. Idem sad prat kosu. Tamo bi to bilo preveliko mucenje pa nisam.
Ah, pa ja sam jucer bila na Bluru! Nije valjda da cu morat cekat jos 6 godina? I nije valjda da ce im albumi biti sve losiji? Graham je falio. Al su svirali njegovu pjesmu (imam snimljeno na mob, wow, yeah). Onaj novi se uopce ne uklapa. Mislim, vizualno.
Cheers


sadrzaj je izmijenio/la - lollipop u 10.11.2003 u 15:41:24

18.05.2024 u 20:34:59
 
oblikovanje:
sadržaj: