Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
Hadzo 10.11.2003 u 11:12:23 profil autora izmijeni

Dakle, lošeg li filma...Povlačim ono što sam rekao o prethodnom filmu, OVO je katastrofa biblijskih razmjera. Ovo je poput najgore video pucačine koje smo igrali kao klinci, konačan i potpun poraz jednog precijenjenog, prenapuhanog, sebi-dostatnog koncepta koji je trebao stati nakon prvog dijela i ostati nam u lijepom sjećanju. I ne, nemojmo odmah sasuti drvlje i kamenje na Hollywood željan lake zarade, film je šrot onako kako je zamišljen, napisan, režiran i odglumljen. Scenarističke rupe iz drugog dijela veličine su Marsa, praksa uvođenja nepotrebnih likova nastavlja se Trainmanom, Monika ima jednu rečenicu u cijelom filmu, Serafim je potpuno neiskorišten a potencijalno zanimljiv lik itd), Morpheusu je potpuno uništeno i ono malo karizme što mu je ostalo nakon drugog dijela, a agent Smith...Njegova borba s Neom predstavlja totalni anti klimaks filma, posebice nakon adrenalinske navale u obliku borbe za Zion. Podsjeća me na borbu Supermena i ono troje iz drugog nastavka Supermena, ali ono je bilo u sedamdesetima i bilo je jebeno uvjerljivije. Dijalozi su toliko loši da se moraš zapitati tko je odobrio da se isprdci iz najgorih ljubića upotrijebe u nečemu što je zamišljeno kao ozbiljan film? Scena Trinityne smrti...Please, to više ni domaćice ne mogu pročitati u Love story. Gore od The English Patient, if you know what I mean. Religijska kvazi mumbo-jumbo filozofiranja naravno da su joč ovdje poput kamena oko vrata i jačeg filma od ove promašene, jadno glupe i neoprostivo loše tvorevine. Ponekad stvarno poželiš tražiti povrat novca nakon nekog lošeg filma, ali za ovo bi ih trebalo tužiti. I ne vjerujem da postoji sud koji mi ne bi dodijelio naknadu nakon gledanja ovog odurnog smeća nakon kojega više ne želim čuti za riječ sedma umjetnost, jer su je ovakvi proizvodi do kraja profanirali i ukopali u glib u kome se danas nalazi. Idealan spomenik propasti Hollywooda danas sutra? Ne tražite dalje od ovoga.

15.05.2024 u 09:43:07
 
oblikovanje:
sadržaj: