Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
lollipop 29.09.2003 u 20:09:25 profil autora izmijeni

Ustanovili smo da necemo o tome pisati ovdje, ali cisto sumnjam da necemo imati sta za reci. Meni se po glavi motaju svakakve ideje. Neke sam vec iznjela Vladi (o ljudima koje bih eventualno mogla dovesti), a neke cu ovdje. Pitala sam Vladu, ali nije mi bas razjasnio, kakva je uopce koncepcija Kluba. Istina je ono sto je daddy rekao da je to otvoreno za sve i da mi nismo toliko relevantni, ali smatram da sada, u pocetku, kada za to ionako nitko ne zna, mi jesmo dosta bitna baza koja bi lako mogla biti pokretacka. U smislu sirenja vijesti i privlacenja/dovodenja ljudi. Jer sada, kada vijest jos prakticki nije presla okvire foruma, mi jesmo kriticna skupina koja nosi dogadanja, sto se i vidjelo sada u cetvrtak kada gotovo nitko nije dosao, sto je pokazatelj da publiku trenutno sacinjavaju ljudi okupljeni oko foruma. Naravno da niti mi, a niti gazda, ne zeli da na tome ostane, mislim da stvarno nitko Klub ne zamislja takvim. Time bi se automatski izgubio i smiso i svrha, ali kao sto sam rekla, to niti ne dolazi u pitanje, jer nitko takve tendencije nikada niti nije ocitovao.

Za sada, prema onome sto mi je Vlado rekao, koncepcija se sastoji u tome da svaki cetvrtak dolazi neki gost i to uglavnom izgleda kao sto je izgledalo kada je bio Edo Popovic. To je divno i krasno, na Edi je bilo bas zanimljivo, ali mislim da se ne bi trebalo zaustavljati samo na gostima, jer dobila sam dojam da je Klub zamisljen kao nesto puno sire. Pratim tu ideju vec par godina (pratim! smijesna rijec) i jos prvi put kad ju je daddy spomenuo bila sam se tome uzasno veselila jer cijeli zivot prizeljkujem postojanja upravo tako necega, i evo, to se napokon pocelo realizirat.

Mogu vam predstaviti kako to ja vidim (tu i jesmo da izmjenjujemo ideje, zajedno smo jaci :) ): ono bitno sto vec postoji je mjesto. To mjesto bi trebalo polagano postati okupljaliste mladih nadobudnih umjetnika i njihovih pristasa. Zamisljala sam da bi u jednom uglu Krovova trebao biti neki stol s panoom iznad, na kojem bi ljudi mogli ostavljati svoje radove, prijedloge, ideje, sto god (uvijek ostaviti mogucnost kontakta), i onda bi drugi ljudi to mogli vidjeti, kontaktirati one s kojima imaju sto podijeliti ili vec ako je netko u mogucnosti pomoci nekome tko mu je posebno zapeo za oko. Smatram da bi se kroz to mogli ostvariti mnogi kontakti, ali i zanimljive suradnje, jer bi ljudi dosli u dodir s ljudima koji mozda razmisljaju na slican nacin, koji si imaju sto medusobno dati. Omogucio bi se flux kako informacija, tako i ideja, a sve u nekom zastitnickom znaku mjesta you can call your own. Zamisljam tako da npr. odem ujutro u Krovove na kavu (za mene uvijek figure of speach, ja ne pijem kavu) i nadem skup prica Ivana Ivanovica, procitam ih, i u biljeznicu/knjigu predodredenu za to napisem svoje dojmove. Tako bi Ivan mogao dobiti povratnu informaciju, a mislim da je ona mladim umjetnicima posebno bitna. A MOZDA onda dode neko bitan i vidi nesto bitno i ucini nesto s tim. Time se Klub ujedno ne bi ogranicavao samo na jedan dan, nego bi postojao uvijek i u svako vrijeme i ti bi znao da bilo kada mozes nesto uciniti. A onda bi se cetvrtkom radile tzv. prezentacije na kojima bi se razgovaralo s poznatima ili nepoznatim gostima. Da ne ostane sve na razgovoru, bilo bi dobro orijentirati se i na prakticnost, tako da ponekad neki gost moze pricati i o tehnikama svog zanimnja, a tako nesto bi se moglo odvijati i u drugo vrijeme. Vec samo medu nama postoje ljudi koji bi imali sto za podijeliti (na pamet mi padaju sally, zv), nazvala bih to razmjenjivanjem znanja, jer prije svega, Klub ne vidim samo kao mjesto gdje umjetnici prezentiraju svoj rad, vec i mjesto koje bi obogacivalo one ljude koji bogatiji zele biti, jer svatko od nas zna nesto sto netko drugi ne zna. Klub bi time obogacivao kvalitetu zivota (da netko ne pomisli, dakako ne u materijalnom smislu), a zamislite da svatko od nas to prenese na 5 svojih prijatelja koji ce to siriti dalje......dok takvo mjesto ne postoji, neki od tih

18.05.2024 u 19:56:52
 
oblikovanje:
sadržaj: