Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
dju 16.09.2003 u 14:55:09 profil autora
Danas na iskonovim novostima: "RTL je koncesiju dobio između sedam kandidata na sjednici Vijeća za radio i televiziju održanoj u utorak u zagrebačkom hotelu Opera. Od devet članova Vijeća, za RTL se u drugom krugu glasanja odlučilo njih 5, dva su glasala za TV Moslavinu, dok dva člana nisu svoj glas dodijelila nikome.

Iza ponuđača RTL d.o.o. stoji njemačka televizijska kuća RTL, koja je prisutna u 10 zemalja s 23 televizije te domaće tvrtke Agrokor, Podravka, Atlantic grupa, HVB/Splitska banka i Pinta TV3.

Koncesija je dodijeljena na 10 godina uz godišnju naknadu od 300 tisuća kuna i 100 tisuća kuna za korištenje frekvencije.
(...)
Po riječima člana Uprave RTL-a Dobrivoja Kebera, televizija RTL će za šest mjeseci početi s emitiranjem 'zabavnog i veselog programa', s dosta domaćeg sadržaja na kojem su, kako tvrdi, već počeli raditi.
medijski magnat Murdoch.
(...)
'Jako smo sretni što smo u Hrvatskoj i ono što možemo obećati je da će ovo biti televizija s hrvatskim programom namijenjena hrvatskim gledateljima', rekao je direktor RTL-a za Njemačku Hans Mahr.

Dodao je da je cijeli postupak dodjeljivanja koncesije bio otvoren i pošten, što se, kaže, vidjelo i po tome što Vijeće za radio i televiziju ništa nije radilo iza zatvorenih vrata. 'To je dobar znak i dobar korak za razvoj televizijskih medija u srednjoj Europi', ustvrdio je Mahr.
(...)
Tvrde da će dati priliku domaćim talentima da rade u lokalnoj produkciji, ali i za druge TV kuće. Njihov su adut, kako su najavili, domaće sapunice, šou programi i programi za djecu.

Jesam li naivna (glupa) il ovo gore može značiti da će spotovi Pipsa dobit svoju šansu?



sadrzaj je izmijenio/la - dju u 16.09.2003 u 14:57:00
piggy 16.09.2003 u 15:37:05 profil autora
i Nova TV je neš' slično najavljivala...al opet, ipak su ovo Nijemci. al opet i ova je kombinacija s WAZ-om, pa je tu EPH-a...bumo vidli,bumo vidli..
vlado 16.09.2003 u 15:52:27 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ovo za spotove - po onom sto su mi pricali izvana za njihove programe - sumnjam, draga Dju.
A opet, moze li bit gore nego sad?
Ha ha ha
Janjko 17.09.2003 u 01:10:17 profil autora
Ma to će bit jedna masovka, opet će se puštat stvari koje garantiraju gledanje reklama, pa piše: sapunice, dječji i šou-ovi.. Pa to je brrr

Jedino što ih može spasit kod mene su dobre strane serije i dobri strani filmovi. Ali nee, oni će se koncentrirat na domaće sadržaje čemu se nebi ljutio kad bi bili kvalitetni, ali bojim se da neće bit. Evo danas bjaše dobar domaći dokumentarac o jednom fotografu, pa pokažu gomilu dobrih fotki i frajera kako priča o njima. Pa too mi daj! To mi je najbolja stvar na TV-u, dobri domaći dokumentarci, ili takozvani D.D.D.
waiter in his 60s 17.09.2003 u 06:11:31 profil autora
Njihov su adut, kako su najavili, domaće sapunice, šou programi i programi za djecu.


'nough said

~ sneaky little priest trying to reach out to the swine ~
Depressed 17.09.2003 u 10:25:11 profil autora
Pa kad je vec Atlantic u svemu tome onda bi se mogli nadat da ce emil imat neki utjecaj.
dju 17.09.2003 u 10:51:44 profil autora
Ma, da, pa to sam i ja mislila.
S jedne strane se pitam funkcioniraju li stvari uopće tako jednostavno: Emil je u toj priči, pa je jasno da ima neki utjecaj.
Mislim, puno je tu majstora na jednom poslu, svatko će imat svoje ideje i zahtjeve. Uostalom, ja ne uopće ne kužim kako to šljaka u biznisu. Pitanje je kakav bi bio i koliko bi trajao put od, recimo, Emilove ideje da napravi montana sendvič sa, šatajaznam, sirom i tartufima, pa do trenutka kad ja taj sendvič držim u ruci.
Bojim se da smo se naivno ponadali računici Atlantic + RTL = Pipsi na teveu.

Elem, neću morat kupit televizor.
Hadzo 15.10.2003 u 09:43:18 profil autora
Bojim se da će i oni ubaciti neki hrvatski glazbeni program pa ćemo tako imati na HTV-u Magazin, na Novoj Alku Vuicu a na RTL-u Ivanu Brkić. Toliko o konkurenciji dame i gospodo, mark my words.