Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
zomri 10.09.2003 u 23:36:48 profil autora izmijeni

10.09.2003 u 23:21:17 profil autora izmijeni
mogli bismo. al evo ja ipak nastavljam ovdje

start je vise populistican i ne trudi se biti nikakvim kriterijem za bilo sta u bosni

moram priznati da ne kontam sta si s ovim drugim dijelom recenice htio reci. al mislim da pomalo naslucujem, a to mi govori da nazalost onda samo idu u liniji senzacionalizma kao sto sam vec rekla. generalno, populisticke novine kojima je u biti vise stalo do tiraza nego do kvalitete, sto si sam stavio pod pitanje, ne idu bas sa odlikom 'pouzdanosti'. to je to sto sam mislial kada sam te pitala jel se zezas il stvarno. ima se u startu sto-sta zanimljivo procitati, ali tako neke stvari, poput ove s richijem, mi totalno smrde. bespotrebno gube na autoritetu. to mi smeta. ako se vec krenulo raditi nesto dobro, bar su imali te namjere, onda je bezze kad pocnu objavljivati te stvari.
pogresno si me skontao ono s vilenicom, ili sam se ja pogresno izrazila, whatever. nisam mislila da su zbog intervjua s njom reducirali broj pitanja, nego se samo sjecam da je to bilo u tom broju.
da se mene pita, ja bih izgradila novu zgradu oslobodjenja, napucala opremu, dovela stare dobre novinare (kojih btw ima napretek, pocevsi od koleta jovanovica koji je zavrsio na hayatu pa do kemala kurspahica koji je danas njaki glasnogovornik UN-a) kao i nove generacije, vise gradjanski, ako bas hoces, lijevo orijentiranih mladjih ljudi, kriticki raspolozenih prema raznoraznim drustvenim anomalijama i vratila oslobodjenju imidz i kvalitet koji je imao ranije. jedna od rijetkih stvari u kojima se slazem s alijom - ako ne bude 'oslobodjenja', nece biti ni bosne. al fakat bez pretjerivanja. ok su i danas, ali je jadno koliko je jasno da su pravi kokuzi. toliko od mene u ovom broju. udavih. al znas kako se kaze, svak se cese, gdje ga svrbi. a ako cemo dalje, onda otvaraj topic.

10.09.2003 u 00:24:32 profil autora izmijeni
start jeste jedna od rijetko dobro radjenih novina u bih. znam da ce ti ovo zvucati cudno, ali kod njih se stvarno vidi da svakim brojem zele biti bolji, napreduju. e sad pitanje je sta da smatramo napretkom: imati bolje tekstove ili bolju prodaju. mislim kako je sredina najbolji izbor, ali i da start otkako ih je preuzeo kebo stalno raste. moras shvatiti da publika starta i publika jednih Dana recimo ni priblizno nije ista. start je vise populistican i ne trudi se biti nikakvim kriterijem za bilo sta u bosni, dok su dani simbol svega elitistickog. dakle, start je prilicno dobar u onome sto mu je ciljana profilacija.

i ne bih rekao da su skresali 101 pitanje samo zbog vilenice, jer bi to znacilo da su i svi sagovornici poslije nje dosadni. a nisu.

ista stvar vrijedi i za avaz: i kod njih se isto sa zarom pristupa novini u svim njenim segmentima, sto je i kebo priznao u jucerasnjem broju. e sad druga je stvar sto je avaz dno dna prema nekim drugim kriterijima, civilizacijskim, moralnim, ideoloskim, profesionalnim. zasad imaju srece jer nemaju konkurencije, ali proricem drastican pad uticaja i tiraza avaza u narednih pet godina ako nastave sa istom uredjivackom politikom.

i da, mislim kako je ono za richeya totalna ubleha, kao i prije par brojeva svjedocanstvo trinaestogodisnje djevojcice iz zenice o njenoj redovnoj telefonskoj komunikaciji sa eminemom.

a da mi otvorimo poseban topic o ovome?

09.09.2003 u 23:49:48 profil autora izmijeni
iii, mozda je start u poredjenju s ostalima ipak 'pouzdaniji', ali to i nije neka utjeha, ako imas npr. avaz u konkurenciji. oni su vec odavno cista zajebancija, za koji nikako da shvatim da jos uvijek ima onoliki tiraz. da ne spominjem express, azru i ostala sranja od zute stampe. ali vratimo se 'ozbiljnim' politickim magazinima ili koji bi bar to zeleljeli biti. sta ja znam, list koji na 80% svojih naslovnica objavljuje cure u toplesu a fura se na ozbiljna bavljenja sa bitnim temama, ne kotira bas visoko kod mene. osim toga, dobro se sjecam kada su svoju rubriku '101 pitanje' skresali na '69 pi

19.05.2024 u 14:05:41
 
oblikovanje:
sadržaj: