Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
piggy 08.09.2003 u 17:11:57 profil autora izmijeni

KUTINA, 8. rujna (Hina) - HIV-pozitivna djevojčica Ela, koja je danas došla na nastavu u kutinsku Osnovnu školu Stjepana Keselje gdje je upisana u drugi razred, nalazi se na poslijepodnevnoj nastavi s "određenim brojem" svojih vršnjaka, doznaje se neslužbeno u školi. S roditeljima koji žele ispisati svoju djecu iz razreda, u koji je
Ela upisana, trenutačno razgovara ravnatelj škole Ivan Čorak. U 15 sati razgovoru se pridružila i kutinska gradonačelnica Velimira Toth Prosoli.Čorak je jutros rekao da je 20-ak roditelja najavilo da će ispisati djecu, no da to još nitko nije učinio.


Daklem, čitav dan si kontam jel bi o ovome, jel ne bi, al nemrem zdurat...Žalosna sam i bijesna na ovu usmrđenu naciju u kojoj je postotak suosjećajnih, obrazovanih, kulturnih i tolerantnih ljudi očito čista mizerija..Mala ima samo 8 godina, već je siroče, HIV pozitivna i tako sama. Oke, ima ona posvojitelje, al koji im je k..trebo da se odmah nakon njenog i posvajanja seke joj Nine uslikavaju za Jutarnji? Mala je prvi razred u Kaštelima prvo bila skroz solo, u knjižnici, ali na kraju se ipak našlo 12 klinaca ili bolje reći roditelja koji su prihvatili da im klinci idu u isti razred s Elom. I onda - paf -Kutina?! Mislim, ko je sad tu lud? Sad čujem da se i ovi iz Kaštela čude. Kao već su sve te traume prošli, educirali se, mala našla frendove..Ne bi htjela griješit dušu, al nekaj mi smrdi s tim posvojiteljima. Znam da dobivaju vel'ke pare od min.soc.skrbi za Elu i Ninu, al moram vjerovat' da su ih posvojili zbog ljubavi. Ja u to moram vjerovati...Kaj vi kažete na cijelu priču?

14.05.2024 u 00:40:54
 
oblikovanje:
sadržaj: